Хитринки за всякакъв случай - 18

  • 64 620
  • 736
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 560
Здравейте😊, много хубава и полезне тема. Попрочетох, но не срещнах отговор на моя въпрос.
Някой знае ли как мога да изпера петънца от червено цвекло? Последния път, когато стъргах цвекло за салата, изключително подходящо и съобразително бях си облякла бяла памучна блузка. Пробвах с Вениш, със сапун за петна, обикновен и гелообразен, киснах в избелващ разтвор- стоят си петънцата. Благодаря предварително😊💐!

# 301
  • Мнения: X
Кислородна вода?

# 302
  • София
  • Мнения: 5 546
И аз това бих предложила, капваш в/у петното, ако дори и съвсем малко избледнее продължаваш, и така.

# 303
  • Мнения: 7 775
И аз помислих за кислородна вода, ама не съм пробвала при петна от цвекло...
 А с Вениша как процедира? Защото преди седмица пекох цвекло и мъжа ми, естествено изпусна едно огромно парче върху дрехата си. Та полях с Вениш и оставих 30 мин накисната дрехата и после в пералнята. Изчисти се, материята обаче е синтетична, не памук. От памук може би се вади по-трудно това петно.

# 304
  • София
  • Мнения: 5 546
И аз помислих за кислородна вода, ама не съм пробвала при петна от цвекло...
 А с Вениша как процедира? Защото преди седмица пекох цвекло и мъжа ми, естествено изпусна едно огромно парче върху дрехата си. Та полях с Вениш и оставих 30 мин накисната дрехата и после в пералнята. Изчисти се, материята обаче е синтетична, не памук. От памук може би се вади по-трудно това петно.
Най-трудно се изчистват петна от полиамид, поеме ли цвета- край.

# 305
  • Мнения: 1 891
Здравейте, момичета!
С какво почиствате обувки от велур/ набук?
Имам  велурени светло кафяви боти, отзад са със светло синя част. В горната част кафявото леко е зацапано от допира с ръба на дънките, долу в задната част светло синьото  също е леко замърсено.
Някакъв специален препарат за почистване на велур търся. Не  тези оцветяващите спрейове - такъв имам. Имам също и спрей за поддържане и предпазване от дъжд и сняг. Но търся почистващ.

# 306
  • Мнения: 12 300
Тампонче с мицеларна вода ги чисти нелошо.

# 307
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Шампоан за обувки. Нашият е от CCC. Утре мога да го снимам, че е късно. Но чисти наистина чудесно.

# 308
  • Мнения: 2 560
Благодаря ви😊💐, за кислородна вода никога нямаше да се сетя, но ще пробвам😊🖒!

# 309
  • Мнения: 16
Здравейте страхотна темичка с много полезни съвети. Не знам дали тук е мястото да попитам за съвет но не открих сходна тема. Та въпросът ми е как се справяте с слагането на омекотител в пералня която е под кухненски плот затворена с врата чекмеджето за прах и омекотител почти не се подава от площта. Ще съм благодарна да споделите мнения

# 310
  • Мнения: 7 775
Е защо сте си направили така шкафа, че да не се отваря чекмеджето на пералнята?

Освен да го изсипеш в барабана преди пране, не знам какво друго може да се направи.

# 311
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Lirena
Скрит текст:

# 312
  • Мнения: 16
Е защо сте си направили така шкафа, че да не се отваря чекмеджето на пералнята?

Освен да го изсипеш в барабана преди пране, не знам какво друго може да се направи.
Все още не е направен кухнята е в проект питам за да знам как да постъпя с проекта

# 313
  • Мнения: 7 775
Не ти е за тука въпроса, а за темата "Нашите кухни", там имаше идентична дискусия.
Простият отговор е шкафа ми е направен по размери, каквито съм задала. Иди и прочети назад в темата, която споменах вече.

# 314
  • Мнения: 13 490
Е защо сте си направили така шкафа, че да не се отваря чекмеджето на пералнята?

Освен да го изсипеш в барабана преди пране, не знам какво друго може да се направи.
Все още не е направен кухнята е в проект питам за да знам как да постъпя с проекта
http://www.bg-mamma.com/?topic=1063739.120
Ето я темата, чети и питай. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт