Искам да кажа ... (150) през септември 2018

  • 200 447
  • 4 336
  •   1
Отговори
# 1 485
  • Мнения: 39 219
Карз, синът ми я играе, но аз не мога да ти помогна.

# 1 486
  • Мнения: 10 484
Видях едно разкошно момиче, усмихнато и слънчево Simple Smile С медальона на Сой Луна ли е? Племенницата ми има подобен и е бил мечтата на живота й (на седем е 😂)

Карз, застраховката на жилището не е голяма цифра, щом си решила прави я 👍

# 1 487
  • Бургас
  • Мнения: 7 290
Да, същият. И двете имат такъв

# 1 488
  • Germany
  • Мнения: 7 921
Шугър, честита да е щерка ти! Здрава и обичана!
Веси, надявам се, че баща ти и сестра ти са добре след инцидентите.
Не видях рожденичката на Лина...

# 1 489
  • Мнения: 17 969
И аз изпуснах...Шугър, здрава, щастлива и късметлийка да е и твоята щерка, сигурна съм, че е прекрасно дете!

# 1 490
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 720
Честито на празнуващите.
Свет, това с двете години за мамограф стандарт ли е? Тук сме на мамограф всяка година.

# 1 491
  • София
  • Мнения: 7 019
Райче, не се натоварвай с "четене". Исках да кажа, че ПАП групата просто като номерация не е гаранция за здравето. Трябва да се прочете всичко, което пише като описание на изследваните клетки. Затова изказването на лекарката ти ме смути. Аз никога до момента не съм била по-висока от втора група, HPV теста ми е е отрицателен, а имам два LEEP-а на шийката на матката - процедура на изрязване с ток на участъци с преканцероза Frowning1. И за съжаление изобщо не съм някакво изключение както аз си  въобразяваха преди да се сблъскам лично с  проблема.С две думи профилактиката за рак на шийката на матката включва преглед с ехограф, колпоскопия и цитонамазка, ако нямате оплаквания. Преди време обсъждахме тази тема и аз не писах обстойно, защото се притеснявах да не развалям "доброто настроение" в темата.

# 1 492
  • Мнения: 17 969
Бъни, да, тези неща ми ги направи на прегледа, а резултатът излиза по- късно. Иначе си абсолютно права, чувала съм много пъти, че цитото въобще не е гаранция. Трябва да се говори за тези неща. От много лекари пък аз съм чувала, че ехото е по- добро при преглед на гърдите, особено при не особено големи. Можело да се увеличи образа, да се смени ъгъла...така съм чувала, вярно ли е?

# 1 493
  • София
  • Мнения: 11 692
Тук сме на мамограф всяка година.
От каква възраст нагоре?Чувала съм,че в САЩ и Канада прегледите се правят основно с ехограф.Мамограф на 5 години.
От около 10 години така процедират /мамография на две години/ в мамологичния център към една от АГ болниците в София.През останалото време преглед с ехограф.
Рая аз съм чувала,че ехографът е по-добър за по-млади жени до 35-40.Около тази възраст се включва и мамографията.
Бъни защо да разваляш "доброто настроение"?И аз от миналата година включих колпоскопията в АГ прегледа.Преди това карах на ехограф и цитонамазка.

Шугър да е честита щерка ти! bouquet

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 23:09 от Ali97

# 1 494
  • Бургас
  • Мнения: 16 030
Шугър, здрава и щастлива да е щерка ти!

# 1 495
  • София
  • Мнения: 7 019
Точно така е, Райче. Фиброденома на едната ми гърда в продължение на 5 години не се виждаше на мамографията, но д-р Василев стриктно следи размерите му с ехография на всеки 6 месеца.

# 1 496
  • Мнения: 10 484
Шугър, честито за е малкото Шугърче, здраво и щастливо дете Hug

Аз да си добавя въпроса, че ще забравя до утре, пък който се сети да дава идеи.
За класния какво да взема, букет твърдо мисля, че не е подходящ, бонбони мисля са уместни?

Може и единични цветя за всичките му госпожи да подготвя newsm78

Последна редакция: ср, 12 сеп 2018, 23:31 от blackcat6

# 1 497
  • Мнения: 1 985
Шугър, да ти е живо и здраво детенцето! Simple Smile
За мамолози си говорите - и аз трябвя дя ходя на профилактичен, ама отлагам сума ти месеци. Трябва да се стегна.
Светълчо, хубаво да си изкараш в Париж, забравяй тревоги и болежки и се отдай на положителни емоции. Лично аз някак си не можах да усетя магията на Париж, но пък и всички казват, че това не е градът от преди години.
Поли, гуш! Simple Smile
Аз се уморих от всенародни тържества и се оттеглих в покоите си. Лошото е, че след мен тръгнаха дете + 101010 плющени играчки и мъж. Нема спасение.

# 1 498
  • София
  • Мнения: 7 019
Коте, ракия...Grinning
В краен случай готина книга.

# 1 499
  • София
  • Мнения: 11 692
Коте за първа година ли е класен на детето ти?Досега какво сте носили?
Букет от бонбони. Wink Но май са скъпички.

Общи условия

Активация на акаунт