БИО/органична и натурална козметика - тема 7

  • 73 472
  • 770
  •   1
Отговори
# 540
  • софия
  • Мнения: 25 453
Аз харесах кремове и тийн серията. Ще взема да поръчам да пробвам.

В момента, слава Богу, нямам нужда от такава тежка артилерия, но ми стана интересно как може да получиш информация. Няма такава дори на сайта.

# 541
  • София
  • Мнения: 9 920
Старидрийм, каква е причината за тези операции, диабет ли? БАН правят много добри кремове, които почистват некрозата и изграждат тъкан, потърси на сайта им, а ако не намираш, пиши ми л.с., ще попитам хората, които го купуваха. Лекарите и в България, и чужбина казаха, че е постигнато невъзможното.
Преди месец и половина, от дърводелска машина - половин фаланга от безименния  и част от върха (нокътя е е запазен) на средния.

# 542
  • Мнения: 21
Някой ползвал ли е лаковете за коса на Andalou? Ако да, моля за отзиви - какво ви е мнението като цяло, фиксират ли добре?

# 543
  • София
  • Мнения: 1 842
Ето това е кремчето на БАН
https://apteka.framar.bg/30049550/%D0%BD%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE … B-20-%D0%B3%D1%80
Преди се е продавал само в БАН, вече го има и в аптеките

# 544
  • София
  • Мнения: 9 920
Вижда ми се козметичен този крем.

Откъде може да се закупи читава щраусова маз и хиалуронова к-на.(предлага ли се на ампула)
Ще добавим и шипково, кантарионов екстракт (доста скъп, има ли алтернатива или в по-малко количество ) и восък, арганово...

# 545
  • София
  • Мнения: 9 470
От фермата за щрауси. Чувала съм за такава в с. Долна Баня, по стария път след Костенец, в посока Боровец. Там има щраусова ферма. Peace

# 546
  • Мнения: X
Мога ли да ползвам шипково масло около очите?
И да похваля кремчето със семена на Wooden Spoon, действа страхотно на моята суха през зимата кожа - овлажнява, омекотява и лицето стои изгладено. Дали е визуален ефект, не знам, но съм много доволна.
И ако може препоръки на околоочен за суха кожа?
Благодаря Simple Smile

# 547
  • София
  • Мнения: 4 878
Разбира се, че може да се ползва шипково масло около очите.
То е основно против бръчки, а там бръчките са най-силно изразени.

# 548
  • Мнения: 1 601
Starrydream знам, че масления извлек от жълт кантарион е много добро мазило за рани, специално за порязвания. Съфорумка преди време ми разказа за него, направих си го и наистина ефекта е отличен. Може да си купиш готов, иначе се прави от налълцани пресни стръкове кантарион залети със зехтин, престоява 40 дни на слънце в тъмна бутилка. Не се пълни до горе, след това се налива пак в тъмна бутилка и се прибира. Става рубинено-червено на цвят.

# 549
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Майка ми приготвя мехлем от восък, зехтин и истинска дъвка. Имаше изключително действия при третиране на тежки отворени рани, аз лично съм го използвала при изгаряния на кожата, след алергични реакции, при студова алергия...

# 550
  • Мнения: 1 222
Майка ми приготвя мехлем от восък, зехтин и истинска дъвка. Имаше изключително действия при третиране на тежки отворени рани, аз лично съм го използвала при изгаряния на кожата, след алергични реакции, при студова алергия...
Под дъвка имаш предвид мастикс, смолата на мастиковото дърво, нали? Има нещо наистина уникално в тази смола, къде изучено, къде не. И за горната дама, също съм чул за жълтия кантарион, но за съжаление също не изучен. Доскоро нямаше нищо и за роза дамасцена, е, появи се тази година, от французи, но за турската роза, не за българската.
При бързото заздравяване на рани, и предполагам не оставащ белег, или минимален има 2 неща, които не е трудно да се установят - едното е антисептичност на продукта - било като покрива раната и не позволяването на навлизането на бактерии, като същевременно трепе тези, които са навлезли или подпомага имунната система. Другото, което ми е спекулация - ударно подпомагане регенерацията на увредения кожен участък чрез активиране на дермалните стволови клетки. Маслен извлек от невен същото прави.

# 551
  • Пловдив
  • Мнения: 1 154
За масления извлек от жълт кантарион само да добавя нещо от личен опит - за мен е незаменим при изгаряния, буквално отнема болката за минути и заличава всякакви следи. Освен това помага и при ухапване от насекоми.

Всъщност сега се поразрових и открих, че има изследвания за жълтия кантарион. Най-много са относно въздействието му върху депресията, но открих и такова, свързано с лечебния процес при рани от епизиотомия и резултатите са обнадеждаващи.

# 552
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Не знаех за масления извлек от жълт кантарионт за рани, трябва да го пробвам. Обаче знам че има странични ефекти, особено при вътрешна употреба на жълт кантарион, например изостряне на фоточувствителността на кожата. Вземах жълт кантарион в таблетна форма, и в листовката пишеше да се внимава за няколко такива ефекта.
Това намерих в интернет за страничните действия, доколко всичко е точно не знам, но може да се има предвид.
https://zdrave.to/alternativna-meditsina/jyltiqt-kantarion-ima-i … stranichni-efekti

# 553
  • Мнения: 1
Мога ли да ползвам шипково масло около очите?
И да похваля кремчето със семена на Wooden Spoon, действа страхотно на моята суха през зимата кожа - овлажнява, омекотява и лицето стои изгладено. Дали е визуален ефект, не знам, но съм много доволна.
И ако може препоръки на околоочен за суха кожа?
Благодаря Simple Smile

Може да го използваш и за очния контур,аз съм на втора опаковка и съм доволна,но имам друг любимец за нея зона Simple Smile

# 554
  • Мнения: 9 524
За околоочен ползвам серума на алтея. Хвалила съм и преди, но пак - кремът на UNICA "кралицата" е уникален!

Общи условия

Активация на акаунт