Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим, да обсъдим... - 5

  • 68 233
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 251
Аз за сега от друго не се оплаквам, единствено от това, че и аз се губя. Много е досадно. усещам се, че не помня нищо. А до скоро помнех неща и детайли случили ми се в детството да речем. Много често мои близки дори са ми казвали "е как го помниш пък точно това". В момента, от едно известно време съм много зле. И усещам, че прогесира с всеки изминат ден. Много е изнервящо....Улавям се докато шофирам, като бели петна - не знам за къде съм тръгнала. Да не говорим деца в нас като дойдат, обърквам им имената, почвам да ги изреждам. Ужас.Тези суплементи помагат ли? Как се вземат по колко? Някоя, която е видяла полза от тях да сподели.

# 46
  • София
  • Мнения: 13 200
Не ми се смейте... но от няколко дни мисля да ви напиша, че с някои се познаваме от дира-а и от зората на бг-мамма, когато се записвахме в темите за бременност Simple Smile))) Още тогава се кикотехме как бг-мамма, ще стане бг-бабба Simple Smile))) И ето на! Предменопауза, топли вълни, гинко билоба....
П.С. Аз пия кавинтон чат-пат Wink Иначе ми се е случвало да ме помоли колежка на излизане за обяд да й взема нещо от аптеката  и аз като се върна да я гледам като теле какво ме пита за някакви аптеки Simple Smile))

# 47
  • Мнения: 22 530
Хаха..,Ваче, помня,помня..Литна това време, не е минало!:0

# 48
  • Мнения: 421
Ааа без такива..Баби ще сме само на внуците:stuck_out_tongue_closed_eyes:

# 49
  • София
  • Мнения: 13 200
Ааа без такива..Баби ще сме само на внуците:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Точно така... имаме време... хахахах

# 50
  • Мнения: 1 078
Мдаа и аз така със забравянето. Почнах да се плаша  и мисля да го почвам това Гинко. Имам проблем с краткосрочната памет. Иначе помня неща случили се когато бях  в детската градина.  Прибирам нещо в чантата и след 2 минути отварям да видя дали е там ! Разсеяна съм ужасно. Забравям ситуации, разговори, думи също, поети ангажименти. Започнах всичко да записвам. Много ми е тягостно от всичко това, сякаш главата не е моя.
Някой беше попитал за горещи стъпала. Снощи за първи път усетих на десния крак. Стъпалото ми така се сгорещи сякаш съм стъпила върху котлона и след половин минута отмина.
Относно скъсяване, удължаването на цикъла - ами не помня точно, но някъде май бях на 41, когато започнаха аномалиите, сега съм на 45. Продължавам все така идва някой път на 19-ти ден, друг път на 46 ден, най-често обаче е на 22-ри.

# 51
  • Мнения: 421
На мен пък друго ми се случва. Задавам въпрос към ММ или детето и изобщо нямам спомен дали са ми отговорили и какво. Питам пак и настава голяма суматоха."Ти колко пъти ще питаш едно и също?!", "Току-що ти казах?!", "Защо не слушаш?!" и така си живеем..но, аз съм сигурна че не ми отговарят..Дали гинкото помага?

# 52
  • Добрич
  • Мнения: 5 427
На мен пък друго ми се случва. Задавам въпрос към ММ или детето и изобщо нямам спомен дали са ми отговорили и какво. Питам пак и настава голяма суматоха."Ти колко пъти ще питаш едно и също?!", "Току-що ти казах?!", "Защо не слушаш?!" и така си живеем..но, аз съм сигурна че не ми отговарят..Дали гинкото помага?

Точно! На мен ми помага само ако го вземам редовно. Има още какво да се желае, но без него.... Не ми се мисли. GrinMask

# 53
  • София
  • Мнения: 13 200
На мен пък друго ми се случва. Задавам въпрос към ММ или детето и изобщо нямам спомен дали са ми отговорили и какво. Питам пак и настава голяма суматоха."Ти колко пъти ще питаш едно и също?!", "Току-що ти казах?!", "Защо не слушаш?!" и така си живеем..но, аз съм сигурна че не ми отговарят..Дали гинкото помага?

Аз пък това го забелязвам у мъжът ми Simple Smile))) Нали и те имат паузи.. мисля, че няма да му се размине и на него Simple Smile
Ще погледна и аз гинкото. На мен кавинтон ми е изписван от невролог заради проблем с оросяването на вътрешното ухо. Факт е, обаче, че ми повиши концентрацията и паметта.

# 54
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
А при мен се появи нетърпимост към алкохол. В началото не направих връзка между консумиране на 2-3 чаши вино и на другия ден главоболие, отпадналост, лошо на стомаха, без апетит а бе като парцал се чувствам цял ден но след време проследих и разбрах че за съжаление от алкохола съм така. На 46 години съм, все още имам редовен цикъл и за сега не се оплаквам. Но следя темата с интерес. Ходя на спорт и йога за раздвижване но намалих тежестите при фитнес тренировките защото започнах да се възстановявам по бавно.

# 55
  • ...от там,където гарга не каца...
  • Мнения: 54
Момичета, някоя изпитва ли парене, затопляне на ходилата? На 43 съм. От седмица съм и с друг проблем, но здравословен. Та поне това да е уж нормално, както ме убеждават тукашните лекари. Благодаря

Аз имам парещи стъпала.Вечер.Като седна или си легна.Понякога си слагам стъпалата в леген с ледена вода,защото не мога да заспя от парене.Водата се стопля на 5 минута.... Започна преди  3-4 години,когато бях на 43-44.Сега съм на 47 и започнах с пропаданията в паметта-по-скоро ми се губят думи на момента,безпочвени безпокойства и тревожности от време на време,трудно заспиване и най-труднопоносимия за мен проблем-екстрасистоли.Но нямам избор-ще търпя.Иначе цикъл редовен засега,средно на 20-24 дни, не толкова обилен и продължителен както преди.

# 56
  • Мнения: X
Ходих на преглед при остеопат, оказа се, че затоплянето е от възпален нерв.
Вкъщи вече се възползват от дарбата ми за забравяне Simple Smile. Ама аз, кат’ баба Вихронрав - Тая работа няма да я оставя:)

# 57
  • Мнения: 1 177
Ходих на преглед при остеопат, оказа се, че затоплянето е от възпален нерв.
Вкъщи вече се възползват от дарбата ми за забравяне Simple Smile. Ама аз, кат’ баба Вихронрав - Тая работа няма да я оставя:)

Би ли споделила при кого ходи на преглед?

# 58
  • Мнения: X
Конкретно никого не мога да препоръчам, тъй като не живея в България.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 146
...
Вкъщи вече се възползват от дарбата ми за забравяне Simple Smile...
Именно, именно, хващам ги и у дома и на работа, че се опитват да ме работят. Ама има неща, които няма как да объркам, защото са въпрос не на памет, а на логика. Освен това, вече всичко каквото може е вкарано в ел. бележник с аларма за подсещане. Но уви след като на няколко пъти обърках имената на колежки, с които работя и съм сравнително близка от 15 години, ме хванаха Simple Smile Сега се опитват да минават с номера: "Ама ти така каза" и аз за някои неща хем съм убедена, че не може така да съм казала, хем вече нямам доверие сама на себе си.

Общи условия

Активация на акаунт