Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2

  • 59 755
  • 774
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 973
Да, за деца не се чака 45 дни.
Мисля, че бяха 15 дни. Нашето явяване беше в началото на септември, взехме заповедта след една седмица. След две седмици заверихме в ТЕЛК. И в началото на октомври занесохме в социалните.
И мисля, че са календарни, не работни дни.

# 91
  • софия
  • Мнения: 756
14 дни се чака и се отива за печат. За София е това. След това с 1 копие на ТЕЛКа при социалните.  Попълва се една декларация и е това.

# 92
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Нас ни накараха да си изчакаме 45 дни,а тогава нямаше и пет месеца бебка.

# 93
  • София
  • Мнения: 4 127
Благодаря. Видях, че 14 дена се чака в случай, че някой иска да обжава.

# 94
  • Бургас
  • Мнения: 723
14 дни се чака и се отива за печат. За София е това. След това с 1 копие на ТЕЛКа при социалните.  Попълва се една декларация и е това.
За Бургас е същото - питах социалните.
Чакаш 14дни -заверяваш ТЕЛКв картотеката и при тях с копие.

# 95
  • Мнения: 5 986
Само че в Бургас миналата година в ТЕЛК завериха след около 45 дни и казаха, че срокът 14 дни е според стар нормативен акт, който е променен. Социалните явно не са информирани за реално действащите в ТЕЛК срокове.

# 96
  • Карнобат
  • Мнения: 689
Само че в Бургас миналата година в ТЕЛК завериха след около 45 дни и казаха, че срокът 14 дни е според стар нормативен акт, който е променен. Социалните явно не са информирани за реално действащите в ТЕЛК срокове.
И на мен така в Бургас след 45 ден го заверих.Преди това не ми дадоха.

# 97
  • Мнения: 228
Има ли нещо друго,което се полага при дете с ТЕЛК 50% освен безплатна винетка?

# 98
  • Мнения: 973
Полага се карта за паркиране на инвалидни места, до 4 часа. Винетка за една година. Карта за градски транспорт, за София е това.
Два пъти в годината пътуване с БДЖ.
И мисля данъчни облекчения.

# 99
  • Мнения: 1 174
Октомври месец си взехме решението от ТЕЛК в Бургас и ми казаха след 20 дена да дойда за заверка.

# 100
  • Мнения: 5 668
Stryper, защо не се обадиш във Вашата картотека да питаш кога да си завериш копие на решението? Тук явно има различни отговори и няма да получиш еднозначен такъв. Аз също го знам 14 дни - миналата седмица минахме преосвидетелстване и дори получих бележка с инструкции какво да направя след като минат 14 дни.
Хората пишещи от Бургас направо ме потресохте - какви са тия 45 дни дето ви карат да чакате за заверка Hushed

Полага се карта за паркиране на инвалидни места, до 4 часа. Винетка за една година. Карта за градски транспорт, за София е това.
Два пъти в годината пътуване с БДЖ.
И мисля данъчни облекчения.
Отговорите ти са непълни - винетка се полага, но само ако колата е на името на родителя /или самото дете/. Винетка не се дава просто така.
Данъчни облекчения се полагат само ако имота е на името на детето - иначе не.

# 101
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Освен, че колата трябва да името на детето или родителите му, трябва и да отговаря на определение критерие за мощност.
За Данъчните облекчения,мисля, че става въпрос за парите, които се връщат от удържаните данъци. А за освобождаване от имотен данък е вярно, трябва да имуществото да ена името на детето.

# 102
  • Мнения: 228
Освен, че колата трябва да името на детето или родителите му, трябва и да отговаря на определение критерие за мощност.
За Данъчните облекчения,мисля, че става въпрос за парите, които се връщат от удържаните данъци. А за освобождаване от имотен данък е вярно, трябва да имуществото да ена името на детето.
А какви са критериите знаете ли?

# 103
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Критерийте са на 1стр. в първия пост. Четете, моля,четете и тогава питайте!


Право на безплатен винете стикер имат лицата с ЕР от ТЕЛК за собствен лек автомобил с работен обем на двигателя до 2000 куб. см. и мощност до 117,64 (KW)/160 к.с.
Необходими документи:
• Експертно решение от ТЕЛК.
• Копие от свидетелство за регистрация на моторно превозно средство и оригинал за справка / голям талон /.
• Копие от застрахователна полица за сключена застраховка „Гражданска отговорност” и оригинал за справка.
• Акт за граждански брак / ако лекия автомобил е съпружеска собственост и е на името на съпруга без Експертно решение от ТЕЛК.
• Копие на удостоверение за раждане на детето /ако лекият автомобил е на името на единият от родителите на дете с ЕР от ТЕЛК/.
• Удостоверение от учебното заведение, когато детето е навършило 18 год., че е записано като ученик/ученичка/ ако лекият автомобил е на името на единият от родителите на дете с ЕР от ТЕЛК/
• Копие от пълномощно и оригинал за справка /ако лицето с ЕР от ТЕЛК не подава молба – декларацията лично


[/quote]

# 104
  • София
  • Мнения: 1 907
Здравейте, взехме 50% Телк, с върната дата от 02.2018. Изплаща ли се нещо назад и ако да, колко? Знам, че вече май не е цялата сума.

Общи условия

Активация на акаунт