Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2

  • 60 132
  • 774
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 973
От февруари до датата на телка ще получите по половин месечна сума, и първата цяла сума за месеца, в който сте взели телка.
Демек ако сте взели телка през ноември, и да речем са ви отпуснали по 350 лв на месец, ще вземете 175 лв по 9 месеца, и 350 лв за ноември.
И тези пари би трябвало да получите около 15.12 накуп.
Така мисля аз. Това при положение, че веднага се завери щом може, и се занесе в социалните.

# 106
  • Бургас
  • Мнения: 723
Октомври месец си взехме решението от ТЕЛК в Бургас и ми казаха след 20 дена да дойда за заверка.

Прясно инфо от днес-Бургас.
Решението ни е с дата 9.11.
Днес ходих до картотеката-дамата там чукна ЕГН на дреб и блесна,
че може чак на 03.12 да се завери Rolling Eyes
Още като взех Решението док каза 25 к.дни ...
В социалните обаче ми казаха 14дни...
Тук също го пишеше и бях сигурна ...ама не би  :/

# 107
  • София
  • Мнения: 4 146
На мен ми казаха след 14 календарни дни. Не съм се обаждала предварително, тъй като нямах идея къде е картотеката. Оказа се, че е на същото място в София, където съм подала първоначално документите.

# 108
  • Мнения: 4 692
Здравейте. За диагноза F92.8 "Други смесени разстройства в поведението и емоциите" някой знае ли колко са %

# 109
  • Мнения: 1 399
Здравейте! Не съм заверявала ТЕЛК-а на дъщеря ми, но подадох в социалните. Дори виждам, че са ми изплатили парите за този месец. Какво ще стане, ако тепърва го направя?

# 110
# 111
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
Октомври месец си взехме решението от ТЕЛК в Бургас и ми казаха след 20 дена да дойда за заверка.

Прясно инфо от днес-Бургас.
Решението ни е с дата 9.11.
Днес ходих до картотеката-дамата там чукна ЕГН на дреб и блесна,
че може чак на 03.12 да се завери Rolling Eyes
Още като взех Решението док каза 25 к.дни ...
В социалните обаче ми казаха 14дни...
Тук също го пишеше и бях сигурна ...ама не би  :/

Така е в Бургас. Преглед 14.09, връчиха ми решение на 18.09. Казаха ми да ида за печат, че е влязло в сила 21 дни след 18.09 и социалните ме отрязаха с помощите за Септември, защото молбата към тях /преосвидетелстване е/ е подадена през Октомври. Красота. Сега съм метнала социалните по въпроса. Все едно аз съм виновна за забавянето.

Като минахме първо освидетелстване миналата година пак така ни размотаваха. Преглед Август, Решение Септеври, социалните Октомври. Връщаха назад, но дават по 1/2 от месечната помощ и реално заради тези мотканици, докато решението влезе в сила, 350 лв. държавата си ги удържа.

Сигурно 20 минути се обяснявах с тия в ТЕЛКа, че срока за спор е 14 календарни дни, но уви. Две години с глупости се занимаваме. И като ми се развика накрая една от лелите в картотеката и се надпявахме. Букално я карах да ми покаже къде е  разписан тоз срок от 20 дни, а тя ме изгони.

Последна редакция: пт, 14 дек 2018, 14:56 от MeMyselfI

# 112
  • Мнения: 5 679
Цитат
Главните специалисти в РКМЕ изпращат на ТП на НОИ първия екземпляр на ЕР на ТЕЛК, след като са проверили,че всички страни са уведомени и 14-дневния срок за обжалване по чл. 63, ал. 1 от ПУОРОМЕРКМЕ е изтекъл. С писмо с обратна разписка се изпраща ЕР на работодателя, на НЦОЗА и на други заинтересоване страни.
Цитат
Ред, включително срокове за обжалване на действията на органа по предоставянето на услугата

         По реда и в сроковете, регламентирани с чл. 112 от Закон за здравето.
         Обжалванията и възраженията от страна на заинтересованите лица и органи срещу решенията на ТЕЛК (освидетелстваните, осигурителите, НОИ, Агенцията за социално подпомагане, Агенцията за хората с увреждания и органите на медицинската експертиза на работоспособността) се правят в 14-дневен срок от получаването им пред НЕЛК.
От тук. Това от сайта за Велико Търново.

# 113
  • Мнения: 1 174
Нашето решение също излезе октомври месец. Заверих и подадох документите в началото на ноемрви. Вчера съм получила превод за един месец. Предполагам това е за октоври, откогато е влязло решението.

# 114
  • София
  • Мнения: 4 146
В четвъртък заверих нашето ЕР в София. Срока за деца е 14 дена, а за възрастни 20 и няколко. Да не ви карат да чакате над 20 дена ако децата са над 16 год?

# 115
  • Мнения: 6 076
В Бургас за дете под 16г. казаха заверка януари месец. Решението е от 06.12. Миналата година официално казаха след 25 дни и едва на третото ходене след общо 45 дни завериха.

# 116
  • Мнения: 74
С доста сме за съжаление.Хидроцефалия,ДСП,епилепсия без пристъпи вече (то за нея не дават процент де) и затруднения в училище.Втори клас е.
И моето дете е със същите заболявания. И нашия ТЕЛК изтича на 01.06. Леле много са свалили. Казаха ли защо? Поне хидроцефалията е 80%. Имате ли резултат от обжалването?

# 117
  • София
  • Мнения: 4 146
В Бургас за дете под 16г. казаха заверка януари месец. Решението е от 06.12. Миналата година официално казаха след 25 дни и едва на третото ходене след общо 45 дни завериха.

Много неприятно. Поне да напишат някъде точния срок, а не да ви разкарват.

# 118
  • софия
  • Мнения: 2 542
Кога се подаваше за винетка?Май миналата година беше през януари ???

# 119
  • Мнения: 353
Здравейте. Телка на сина ми е до 01,04,2019 година.
Ще ходим на реоценка на развитието март месец,обаче не знам кога трябва да подам документите му към Телк отново,трябва ли да чакаме писмо

Общи условия

Активация на акаунт