Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2

  • 60 120
  • 774
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 5 679
Нищо не се носи, освен чанти. Честно казано не знам как се води за коя година, но пък се имат в предвид данни от 2018 год.

# 196
  • Мнения: 112
Здравейте,
ако в семейство с две деца и двете деца са с ТЕЛК, за двете деца 1 пакет от помощите ли се полагат или за всяко дете по 1?

# 197
  • Мнения: 5 679
Би трябвало да е за двете деца - два пакета помощи...

# 198
  • София
  • Мнения: 1 907
Здравейте,
ако в семейство с две деца и двете деца са с ТЕЛК, за двете деца 1 пакет от помощите ли се полагат или за всяко дете по 1?
Не, полага ви се само 1 помощ!

# 199
  • Мнения: 112
Здравейте,
ако в семейство с две деца и двете деца са с ТЕЛК, за двете деца 1 пакет от помощите ли се полагат или за всяко дете по 1?
Не, полага ви се само 1 помощ!

Благодаря Simple Smile

# 200
  • Мнения: 4 687
Здравейте.
Детето ми има ТЕЛК с дата 20.12.2018 г. В комисията ми казаха да изчакам 40 дена и тогава да подавам документи в социално подпомагане. На 08.01.2019 подадох документите в СП. От там провериха дали е постъпила информация от ТЕЛК комисията за да знаят дали да пускат документите. Нямаше. Служителката прие документите и каза, че поради липса на информация няма да ги обработи в момента, а след като получи такава. Днес проверих и видях, че имам превод, но само за януари, за декември нямам превод.
Въпросът ми е: полага ли се 50% от сумата за м. декември?

# 201
  • Мнения: 5 679
Това за вас не е ли преосвидетелстане? Сигурни ли сте, че парите са за Януари, а не за Декември? Аз не съм проверявала все още, но нима има превод за Януари вече - рано ми се струва...

# 202
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Това за вас не е ли преосвидетелстане? Сигурни ли сте, че парите са за Януари, а не за Декември? Аз не съм проверявала все още, но нима има превод за Януари вече - рано ми се струва...

В някои градове имало вече превод от социалните за детски днес. 

# 203
  • Мнения: 5 679
Аха, благодаря! Как тъй рано са се излъгали да ги пуснат?

# 204
  • Мнения: 4 687
Това за вас не е ли преосвидетелстане? Сигурни ли сте, че парите са за Януари, а не за Декември? Аз не съм проверявала все още, но нима има превод за Януари вече - рано ми се струва...
За януари са. През изминалият месец нямах превод.

# 205
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Това за вас не е ли преосвидетелстане? Сигурни ли сте, че парите са за Януари, а не за Декември? Аз не съм проверявала все още, но нима има превод за Януари вече - рано ми се струва...
За януари са. През изминалият месец нямах превод.

За януари все още не са ми преведени. Предполагам, че ще ги пуснат към края на седмицата. Да не би да са ви превели 2*50% - за декември и януари!? Имат контакти, може да им пишете мейл - така направих при първия превод, който не ми беше ясен какво съдържа.

# 206
  • Мнения: 4 687
За януари няма как да преведат 50% от сумата.

# 207
  • Мнения: 4
Здравейте,извинявам се предварително ако е отговаряно вече.Имаме ТЕЛК с 36% от 17.05.18.Ноември се явявахме за влошено състояние и получихме 85% без ЧП.Дата на инвалидизация е отбелязано ,дата на раждането,той е на 5 год сега. Но получихме сума  само за декември досега,няма ли да изплатят за  1 година назад 50% от сумата?

# 208
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте,извинявам се предварително ако е отговаряно вече.Имаме ТЕЛК с 36% от 17.05.18.Ноември се явявахме за влошено състояние и получихме 85% без ЧП.Дата на инвалидизация е отбелязано ,дата на раждането,той е на 5 год сега. Но получихме сума  само за декември досега,няма ли да изплатят за  1 година назад 50% от сумата?

Предполагам, че защото не е първичен ТЕЛК-а, а се явява преосвидетелстване. Защо не питате в социалните?

# 209
  • Мнения: 4
Здравейте,извинявам се предварително ако е отговаряно вече.Имаме ТЕЛК с 36% от 17.05.18.Ноември се явявахме за влошено състояние и получихме 85% без ЧП.Дата на инвалидизация е отбелязано ,дата на раждането,той е на 5 год сега. Но получихме сума  само за декември досега,няма ли да изплатят за  1 година назад 50% от сумата?

Предполагам, че защото не е първичен ТЕЛК-а, а се явява преосвидетелстване. Защо не питате в социалните?


Ще трябва да попитам,иначе изришно ми казаха,че те ще се обадят да ми кажат за сумата ,аз да не звъня,че 5 пъти ходих,все не беше пристигнало от ТЕЛКА решението ....от 27.11 .18 до 08.01 .19 го нямаше в социалните....ще ме изтърпят....отново

Общи условия

Активация на акаунт