Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2

  • 59 756
  • 774
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Вчера получих превод, та чак се учудих, колко рано...

# 211
  • Мнения: 20
Привет:) Следя ви отдавна,сега да ви споделя и моето разочарование.Днес бях за сефте на комисия с детето.Дадоха и 40%,това предполагам за нищо не ни служи.Тя е на 4.8г и е с рядко генетично заболяване-Синдром на Силвър-Ръсел, дефицит на растежен хормон,хемихипертрофия,Хипогликемия...Пуснах възражение.Дали има някоя мама с ТЕЛК за същото?

# 212
  • Мнения: 711
Срама нямат така да режат %на децата. И ние сме с рядко генетично и кой знае и нас как ще ни отрежат. Sad

# 213
  • Мнения: 4 642
Моето дете също е с генетично заболяване. Според наредбата за такова се полага 30%, няма значение какво е самото ген. заболяване.

# 214
  • Мнения: 711
Не би трябвало да е така. От едно  генетично до друго има голяма разлика. Дано го променят това с този %

# 215
  • Добрич
  • Мнения: 400
Предвид скандалите и кашата с ТЕЛК в момента едва ли ще променят към добро...

# 216
  • Мнения: 234
Здравейте, имам  въпрос относно винетките.
Проверявам редовно в bgtoll.bg, но няма винетка на регистрационния номер. Днес проверих в социалната служба по местоживеене.  Казаха да проверя в друг сайт. Там излиза, че има активна винетка.
Притеснява ме обаче, че тол бг е официалния сайт. Възможно ли е това да ми създаде проблем?

# 217
  • Мнения: 5 668
Няма от къде да знаем. Всички сме на тоя хал. Да се надяваме ако ни спрат заради това да попаднем на свестни проверяващи. Аз за себе си съм си разпечатала страницата, на която се вижда, че имам активна винетка и нося копие от решението.
Проверяващите няма как да не знаят, че има и така издадени винетки.

# 218
  • Мнения: 26
Днес си получихме ТЕЛК решението, процентът ни е свален то 50% на 40% и съответно не ползваме нищо. Заболяването на детето ми не може да се подобри, а само да се влоши /едностранна бъбречна хипоплазия/, та въпросът ми е дали имаме някакъв шанс за промяна ако обжалваме пред НЕЛК? Някой с подобно заболяване?

# 219
  • Мнения: 1 392
Днес си получихме ТЕЛК решението, процентът ни е свален то 50% на 40% и съответно не ползваме нищо. Заболяването на детето ми не може да се подобри, а само да се влоши /едностранна бъбречна хипоплазия/, та въпросът ми е дали имаме някакъв шанс за промяна ако обжалваме пред НЕЛК? Някой с подобно заболяване?
И да нямате шанс, нищо не губите.

# 220
  • в полите на Балкана
  • Мнения: 3 462
Днес си получихме ТЕЛК решението, процентът ни е свален то 50% на 40% и съответно не ползваме нищо. Заболяването на детето ми не може да се подобри, а само да се влоши /едностранна бъбречна хипоплазия/, та въпросът ми е дали имаме някакъв шанс за промяна ако обжалваме пред НЕЛК? Някой с подобно заболяване?
И да нямате шанс, нищо не губите.

Само нерви, които не ценим на младини.

# 221
  • Мнения: 26
Благодаря дами, ще пробвам пък каквото стане Simple Smile

# 222
  • Мнения: 8
Здравейте на всички. Имам въпрос към вас. Дали някой е наясно как седят нещата с добавката за балнеолечение, имали я още или не? Попитах в ДСП, но ми казаха, че за детето ми навсякъде трябва да е безплатно, което е ясно, че не е така, но нямам и нерви да споря с тях. Та ако някои знае как стоят нещата нека сподели.

# 223
  • Мнения: 4 642
Вече няма безплатно балнеолечение.

# 224
  • Добрич
  • Мнения: 400
Вчера пътувахме и минахме покрай кола на Тол.бг.Не ни спряха,но викам на ММ да спрем и да отидем да питаме.Той ми вика-Ти си луда! Simple Smile
Попаднах на това .Тук излиза,че имаме винетка.А в обикновената търсачка няма.Явно са ги разделили на две (търсачките)
https://www.bgtoll.bg/novini/aktualno/blizo-150-hiladi-e-vinetki … hora-s-uvrezdania
Това е търсачката
https://social.api.bg/TollCheck

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 07:06 от laguna_s

Общи условия

Активация на акаунт