Правата на ДЕЦАТА ни с ТЕЛК - 2

  • 60 155
  • 774
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 378
При нас също имаше грешка.Веднага отидохме и те поправиха и написаха,че грешката е тяхна и поставиха печат и подпис на корекцията.Никой не си игра да напише ново правилно решение.

# 706
  • Мнения: 2 306
За юни не знам. Ние сме с дата за началото на април и още никой нищо не знае. Искат ми още документи в писмото. Ако взимат под внимание само тези, които съм дала за преосвидетелстване, вероятно ще намалят процента. Дъщеря ми не се е подобрила, все още има епилептични пристъпи, които ще са описани в новото становище от невролога.
Ако намалят процента без да вземат предвид допълнително изисканите документи, мога ли да обжалвам и тогава да ги приложа, или ще трябва да подавам пак наново за преосвидетелстване поради влошаване?

# 707
  • Мнения: 73
Момичета,благодаря ви за отговорите.

# 708
  • Мнения: 424
Di на моя близка в Пазарджик бяха объркали годината. Занесе го и на другият ден я викнаха да вземе поправеното телково решение.
Аз също им звънях... На 23ти сме на ТЕЛК , всички документи са готови и не знам ще работят ли или не 🙄

# 709
  • Мнения: 73
tinti1984 ,в Пазарджик работят с пропусквателен режим,хора подаваха документи както и раздаваха решения а сутринта си е имало хора за Телк и съставите са работили.

# 710
  • Мнения: 7
Zdr mili Mami az sam s bliznaci koito sa na 4 s diagnoza autizam podala sam molba za Telk koito e na 22.05.2020 moje li da mi kajete kakvi prava imam.
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 17:29 от AnMary

# 711
  • Мнения: 11 925
Здравейте.
Права ще имате след като получите съответните проценти ТЕЛК.
Най-общо казано ще имате право:
1. На месечна сума за дете, която ще замени детските надбавки. Тя не зависи от дохода на родителите или направени ваксини. Размерът й се определя от процента, който ще дадат на всяко дете.
2. Като родител на дете с ТЕЛк 50% и нагоре ще имате право на данъчно облекчение за 2020 година в размер на 2000лв приспадане на данъчна основа за всяка дете. Иначе казано за всяко дете през декември 2020 или януари 2021 ще получите по 220 лв от НАП.
3. В зависимост от решенията на общината, в която живеете може да получите предимство за ДГ и училище
4. Пак според общината, ако Ви дадат чужда помощ ще имате право като придружител на детето да ползвате безплатно ГТ , когато пътувате с детето
5. БДЖ също не дава право на безплатно пътуване два пъти в годината с някое от децата. Тъй като имате близнаци единият родител може да ползва отстъпката за едното дете, а другият - за другото.
6. Винетка

# 712
  • Мнения: 7
Blagodarq  sashto taka iskah da popitam a nazad vrashtat li neshto I ako vrashtat kakvo trqbva da se napravi
______________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 17:30 от AnMary

# 713
  • Мнения: 11 925
На мен ми върнаха една година назад, защото при явяването първия път ни върнаха като поискаха епикриза от Св. Никола (Александровска болница), а ние не сме от София. Просто не признаха епикризата от нашия град. Така мина година докато пак се явим вече с исканата епикриза. За дата на инвалидизация посочиха датата на подаване на документите.

# 714
  • Мнения: 43
Здравейте,

За първи път пиша тук! Малко съм объркана и имам нужда от помощ. Детенцето ни се роди в 30-та седмица. Сега през април ще навърши една годинка. Преди месец ни казаха че можем да кандидатстваме за ТЕЛК. Малкия изостава с физическото развитие. Втора към трета степен спастична застрашеност. Правим рехабилитация и се повлиява добре, но с бавни темпове. Днес ни казаха че трябва да изчакаме да навърши година и половина, за да се постави диагноза и чак тогава можем да кандидатстваме. Моля за помощ какви права имаме. Рехабилитацията е платена. Правим я през ден в нас, а майчинството ми ще падне на 380 лв затова търсим друг вариант. Благодаря предварително!

Бъдете здрави!

# 715
  • София
  • Мнения: 1 907
Здравейте, имаме дата за преосвидетелстване на 30.04.,някой има ли представа в сегашната ситуация как се случват нещата?

# 716
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте, няма да подновявам телковото решение на детето ми, вече е излекувано (така се счита и дано да е). Имам следното питане - ако телковото решение е до дата 01.04.2020, което означава, че ще получа обезщетение и за месец април, кога следва да подам документи за възстановяване на детските надбавки, които към момента са вкючени в сумата от телка (да мога да ги получавам веднага след като ми спрат обезщетението от ТЕЛК)? Благодаря Ви!

# 717
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
Здравейте, няма да подновявам телковото решение на детето ми, вече е излекувано (така се счита и дано да е). Имам следното питане - ако телковото решение е до дата 01.04.2020, което означава, че ще получа обезщетение и за месец април, кога следва да подам документи за възстановяване на детските надбавки, които към момента са вкючени в сумата от телка (да мога да ги получавам веднага след като ми спрат обезщетението от ТЕЛК)? Благодаря Ви!


Ако телковото решение на детето Ви е до 01.04.2020 г., то и за месец април ще получите сумата, която Ви е била изплащана до този момент. Можете да кандидатствате през месец май за детски

# 718
  • Мнения: 2 343
Да питам за София,работят ли ТЕЛК комисиите? ТЕЛК-а на детето е до 1.06 и сега не знам какво да правя.

# 719
  • Мнения: 3
Здравейте!
Детето ми е с телк 95%,бременна съм в 6 месец, мога ли да бъда назначена на работа, за да ползвам майчинство?
Пречи ли едното на другото:Телка на майчинството?

Общи условия

Активация на акаунт