Доктор от Майчин дом с подкуп

  • 3 052
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 153
Цитат на: milka dimitrova
Цитат на: Steisi
Но ние сме си виновни, че даваме подкуп на лекарите. Чувала съм, че всеки си прави устата за пари, но може и да не му дадеш. Надявам се, че повечето от нас работят и имат осигуровки в Здравната каса. Лекарите да си се оправят с нея. Ако не им харесва, да си сменят работата. Аз работих нкл.месеца като учителка, реших, че не е за мен и се преместих.
Така де! Никакви пари. Ще раждам пред март. Отсега сме си обещали, че няма да поощряваме алчността. Ако искат да ми обръщат внимание, ще стане каквото е по волята Божия. Може да попадна на свестни, ако ли не - те си слагат грях на душата.


Евалата! И аз така мисля, затова не дадох. Скоро ходих на една лекция за будещи маики (исках да си допълня знанията) и ми дадоха анкета, в която фигурираше бъпрос : Ще си платите ли?
Отговорих с НЕ! естествено.


Ооох, момичета, молете се всичко да ви е наред с раждането, защото има случаи, в които можеш направо да си отидеш ако отказваш да платиш! Имам пример-лежах в Шейново с едно момиче с бебче седалищно, което беше там от 10 дни с 5 см. разкритие и получаваше контракции периодично, но никой нищо не й правеше-нито индукция, нито предложение за секцио-просто нищо! Беше очевидно, че с така застанало бебе ще роди адски трудно нормално и ще има много разкъсвания, обаче не, просто си я чакаха (а и бяха и намекнали) да даде парички. Е, честно казано момичето се измъчи страхотно и в крайна сметка я бяха вкарали в родилна зала, където след като изгубили тоновете на бебето й бяха направили секцио по спешност!
Кажете ми-нямаше ли да платите при това положение, аз бих! Такава ни е системата, такива ИЗВЕРГИ са докторите в скъпата ни България, за жалост!

# 16
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: Petinka
Цитат на: milka dimitrova
Цитат на: Steisi
Но ние сме си виновни, че даваме подкуп на лекарите. Чувала съм, че всеки си прави устата за пари, но може и да не му дадеш. Надявам се, че повечето от нас работят и имат осигуровки в Здравната каса. Лекарите да си се оправят с нея. Ако не им харесва, да си сменят работата. Аз работих нкл.месеца като учителка, реших, че не е за мен и се преместих.
Така де! Никакви пари. Ще раждам пред март. Отсега сме си обещали, че няма да поощряваме алчността. Ако искат да ми обръщат внимание, ще стане каквото е по волята Божия. Може да попадна на свестни, ако ли не - те си слагат грях на душата.


Евалата! И аз така мисля, затова не дадох. Скоро ходих на една лекция за будещи маики (исках да си допълня знанията) и ми дадоха анкета, в която фигурираше бъпрос : Ще си платите ли?
Отговорих с НЕ! естествено.


Ооох, момичета, молете се всичко да ви е наред с раждането, защото има случаи, в които можеш направо да си отидеш ако отказваш да платиш! Имам пример-лежах в Шейново с едно момиче с бебче седалищно, което беше там от 10 дни с 5 см. разкритие и получаваше контракции периодично, но никой нищо не й правеше-нито индукция, нито предложение за секцио-просто нищо! Беше очевидно, че с така застанало бебе ще роди адски трудно нормално и ще има много разкъсвания, обаче не, просто си я чакаха (а и бяха и намекнали) да даде парички. Е, честно казано момичето се измъчи страхотно и в крайна сметка я бяха вкарали в родилна зала, където след като изгубили тоновете на бебето й бяха направили секцио по спешност!
Кажете ми-нямаше ли да платите при това положение, аз бих! Такава ни е системата, такива ИЗВЕРГИ са докторите в скъпата ни България, за жалост!


аууу, знаеш ли ,че сред нас има съпруги на видни столични акушер-гинеколози, които ту такси ей сега ще се включат в защита на докторчетата.

# 17
  • Мнения: 2 792
Аз при втората си бременост, следях бремеността си при няолко гинеголга, защото толкова им имам доверие, плащах си 20лв. за частен прием, което е напълно нормално разбира се.Когато приближих термина, вече се заговори за пари Wink , единият от докторите беше конкретния Димитър Ценев и той ми каза, че се плаща м/у 300-400 долара, по договаряне, явно му се видях паралиика.Разбира се не стъпих повече при него и скандализирах цялата си рода, като отказах допълнителен контакт, с който и да е препоръчан лекар.Отидох си в "Св. София" толкова навреме, че в предродилно влезах в 9.30 и в 10.07 бях щастлива майка на глямо момченце, целия екип си умря от радост, израждаха ме 3-ма доктори и 6 акушерки, защото нямаше други родилки в този момент, после всички се изреждаха да ме видят как съм, абе лудница.Не съм дала, нито лев, не бих и дала просто на ръка.

# 18
  • Мнения: 1 022
Да си мълчим по добре ли е?

А защо не си зададете въпроса, по-добре ли е да ходите да се уговаряте с лекари и да им плащате преди да са си свършили работата, т.е. да ги подкупвате, не е ли по-добре да родите като всички, на които им предстои раждане и после да почерпите, ами ходите да ръгате пари и после ревете, а?

# 19
  • Мнения: 3 550
О, и аз бях на една лекция с подобна анкета. Но въпроса в моята беше: "Колко пари бихте дали за раждането?" И аз отговорих с 0 лв. Знаете ли, напоследък чух, че е излязла нова мода. Явно им вдигнаха мерника на докторите и започват да внимават с тия подкупи, сега са въвели "Договор за дарение". Попадна ми празна бланка за такова нещо, не четох много-много какво пише вътре, но има празни места за попълване на името и сумата. На моята позната при раждане са и давали такова нещо за попълване. Да, ама се оказва, че сумата която "даряваш" не я попълваш ти по твое желание, а персонала. Защото иначе може да им пробуташ 2 лв. за отбиване на номера. Да, ама не!
Пазете се и горе главите!

# 20
  • Мнения: 390
момичета, дарението и подкупа са крайно различни неща
дарението не влиза в ничий джоб (на служител - доктор, акушер и т.н.), то се осчетоводява и влиза в бюджета на болницата, което пък дава възможност за по-добри условия за нас родилките и бебетата ни в тези отделения
грозно е да те изнудват по този начин, но честно казано аз за дарение съм по-склонна да дам и то точно толкова колкото преценя, че е по възможностите ми
изнудването с дарения много отдавна е практика в детските градини и училищата, но поне са пари дадени за добра кауза

# 21
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: 2 в 1
момичета, дарението и подкупа са крайно различни неща
дарението не влиза в ничий джоб (на служител - доктор, акушер и т.н.), то се осчетоводява и влиза в бюджета на болницата, което пък дава възможност за по-добри условия за нас родилките и бебетата ни в тези отделения
грозно е да те изнудват по този начин, но честно казано аз за дарение съм по-склонна да дам и то точно толкова колкото преценя, че е по възможностите ми
изнудването с дарения много отдавна е практика в детските градини и училищата, но поне са пари дадени за добра кауза


дарение = новата дума за рушвет, рекет и т.н.
не се заблуждавай, никой няма да ти даде касова бележка за дарение нито Грамота като дарител.
Това е смешно.

# 22
  • Мнения: 6 029
Лио е права
в детската градина аз нонстоп "дарявам" - я пари, я нещо друго. Кьорав докимент не съм видяла!

# 23
  • Мнения: 390
ами искайте си
аз ако ще дарявам ще искам екземпляр от договора най-малко (всеки договор се сключва в два екземпляра), касов бон или фактура не са ми необходими, няма да се отчитам - хммммммм ама май за да е всичко законно и да не "потънат" паричките ми ще трябва да си ги изисквам
е ми момичета ако ви накарат да дарите, пък ако вземете и да се съгласите дръжте да ви дадът долните три документа:
1. договор за дарение (разписан и от другата страна)
2. касов бон
3. фактура с основание за плащане - дарение
без документите не давайте и стотинка!!!

# 24
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Цитат на: 2 в 1
ами искайте си
аз ако ще дарявам ще искам екземпляр от договора най-малко (всеки договор се сключва в два екземпляра), касов бон или фактура не са ми необходими, няма да се отчитам - хммммммм ама май за да е всичко законно и да не "потънат" паричките ми ще трябва да си ги изисквам
е ми момичета ако ви накарат да дарите, пък ако вземете и да се съгласите дръжте да ви дадът долните три документа:
1. договор за дарение (разписан и от другата страна)
2. касов бон
3. фактура с основание за плащане - дарение
без документите не давайте и стотинка!!!



mdaa, на теория е точно така. теорията всички я знаем.

# 25
  • Мнения: 3 550
Не мисля, че болницата ще види и стотинка от парите, получени по такъв договор. Мисля, че го правят за известно успокоение на родилките, които ще си кажат: "Да, това може, така помагам на болницата като цяло." Мисля, че парите ще отидат пак в джоба на лекаря, сключил договора.

Общи условия

Активация на акаунт