НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене част, 124

  • 56 062
  • 746
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 39 228
Давам идея да замениш сутрешното киселото мляко със заквасена сметана и когато за обяд/вечеря имаш постна манджа с мазнини само от масло да добавяш и поне 2 варени яйца/омлет...

# 196
  • Мнения: 12 612
Когато почна сезонът на тиквичките се обсъждаше мусака с тиквички вместо картофи. Сега идва на карфиола и пробвах с нарязан карфиол, да знаете че много вкусно си стана. Каймата ми беше телешка и ми се видя че хич няма да е мазно, в чинията си слагах по малко заквасена сметана вместо обичайното за мусаката кисело мляко при сервиране и шепа маслинки.
Кълцах и розичките, и стъблата, наред всичко на кубчета както ми дойде. Е, иска малко повече време готвене от стандартна мусака с картофи, за да се изпари водата от карфиола, но то и с тиквичките е така.
Планът ми беше за кюфтенца със заливка от кисело мляко и яйца, а накрая това направих на майтап. За който обича карфиол и търси вариант да разнообрази готвенето - поне за мен беше нещо ново. Ще се прави пак със сигурност.

# 197
  • Мнения: 27 432
АС/ОС, не виждам нищо неперфектно в момиченцето ти- добре си е! Heart Eyes
Натка, пробвала съм подобни мусаки и са разкошни, добре ме подсети Simple Smile С резене/фенел/ също стават много добре, но в БГ цената му не е особено ниска (то и на карфиола напоследък не е newsm78 ).
Савина, 40% от калориите ли са ти от мазнини? newsm78 Иначе подкрепям съвета да добавяш яйце/1-2бр./ към супите, или някаква месна добавка, или крем сирене. Когато ям кисело мляко 4,5% с мляно ленено семе също доста се вдига процента мазнини (и омега 3 в частност).
Поспаланчо, много неприятно.  Rolling Eyes Дете на моя близка приятелка беше така, не съм я питала дали са разрешили проблема, но общо взето той ядеше цитруси, понякога диня.... ooooh!

# 198
  • София
  • Мнения: 11 746
Savina, маслото не е достатъчно освен ако не си сложила половина бучка в чинията. Настъргай вътре яйце, кашкавал, сметана, натрошен бекон примерно.



Аз щастлииив, кантара показа 5! Е верно 59.9 ама си е 5! За 2 седмици 2кг е супер. Вярно че вчера ядох малко и съм в цикъл, но пак е добре.

Дайте съвет диабетик да не сваля кг? Баща ми направо се е стопил, вярно че е стриктен, но вкарва и въглехидрати и продължава да слабее, кр. Захар му е в норма, ако не е на диета се вдига много, ако е много стриктен слабее.

# 199
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Долче, да от калориите. За яйце сетих, но белтъкът ми вчера беше над 100 гр, което е много. Виж беконът в супата е добра идея, не бях се сетила.
Днес +1кг. Нямам обяснение.  Rolling Eyes

# 200
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
savina_33
Скрит текст:
Хематокрита му е в средата на референтните стойности. Всичко друго в ПКК е наред, само хемоглобина е малко над референтните. Затова го отдавам на многото месо, което яде. Ама то не може само месо все пак. Сестра му му краде и краставиците напоследък от чинията.

# 201
  • София
  • Мнения: 1 272
Дайте съвет диабетик да не сваля кг? Баща ми направо се е стопил, вярно че е стриктен, но вкарва и въглехидрати и продължава да слабее, кр. Захар му е в норма, ако не е на диета се вдига много, ако е много стриктен слабее.
А щитовидната как му е?
Браво за килограмите!
И аз има първа цел да падна под  60кг. Simple Smile

# 202
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Савина, ако обичаш авокадо, то може да вдигне мазнините.

# 203
  • София
  • Мнения: 3 472
Как го ядете авокадото- в салати? Ще съм ви много благодарна за идеите.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Аз го ям директно така, без нищо. Не мога да му се наситя.

# 205
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Покрай храненето на децата ме подсетихте за един хелоуин. Звъннаха група комшийски деца с ултиматума "лакомства или номер", аз не държа захарни изделия у дома и се върнах на вратата с банани и портокали. Тези деца ги изгледаха с отвращение и си тръгнаха без да ги вземат!

За чистите продукти от баби и села много се заблуждавате. Човек ако не си го произведе сам с идеята да е чисто , не става. Само хвърлете поглед в групите за градинарство и ще се потресете! Хората сами, съзнателно и доброволно се тровят. Ръсят здраво химия върху растения, които отглеждат за собствените си семейства - то лекарства , торове , чудеса. Даже не спазват карантинния срок и берат. Чудя им се що се занимават вместо да си купят от магазина същото, бъкано с химикали. Какво остава за тези, които го правят за бизнес? Убедена съм че и с животните е същата работа.

# 206
  • София
  • Мнения: 11 746
Дайте съвет диабетик да не сваля кг? Баща ми направо се е стопил, вярно че е стриктен, но вкарва и въглехидрати и продължава да слабее, кр. Захар му е в норма, ако не е на диета се вдига много, ако е много стриктен слабее.
А щитовидната как му е?
Браво за килограмите!
И аз има първа цел да падна под  60кг. Simple Smile

Хайде дано скоро!

Миии не сме сещали щитовидната да гледаме, ще кажа да проверят. Благодаря!

# 207
  • Мнения: X
Как го ядете авокадото- в салати? Ще съм ви много благодарна за идеите.

В салати, или като гарнитура към омлет/ бъркани яйца/ печено месо- нарязано на парченца, овкусено с малко сол и оцет/ лимон; като своеобразен пастет от варени и настъргани яйца и намачкано вътре авокадо. Това са основните начини вкъщи.

# 208
  • Мнения: 79
Привет,
нямаше ме 15 дена и ви сте изписали старата тема и нова сте подхванали Blush. Тъкмо ще успея да прочета всичко и отново ще ме няма 10 дни, че отивам на рехабилитация на Павел баня, но когато се върна ще бъда на линия. Темата ми е много полезна и интересна и я следя с удоволствие Hug
Наминавам само да Ви кажа, че успях да се храня режимно по време на почивката и макар с малки нарушения и 2 дена на опитване на разни сладкиши се върнах с повече от килограм надолу. Вее се пъхнах в дънки с размер, който мислех, че няма да мога да влезна и се надявам до няколко месеца да вземе да ми хлопат Blush Изобщо се чудя защо толкова време съм си губила с разни диети, като този режим е хем, вкусен и полезен.
Тази тема я прочетох и се връщам на предишната. Но само да кажа, че не съм съгласна с мнението на
Karen, че всички пръскат здраво за да изкарат продукция или слагат препарати на животните. Не само ние, а и наши познати си караме без тях. Вярно няма много голяма продукция в градината, но е качествена. Моя мъж гледа зайци на село при родителите си (наблизо е на 8 км. от града е) и смея да твърдя, че не им слага никакви препарати. Естествено рискува и преди време от една китайска чума близо 80% бяха умрели, но имаше и оцелели и развили някакъв имунитет към болестта. Така, сме сигурни, че ядем чисто месо. За яйцата от щастливи кокошки да не говоря Grinning. Все пак трябва да има някакъв бонус, че живея в малък град и нямам достъп до Лидъл, Била, Кауфланд и Метро Wink.
За моя радост децата ми са взели гена на баща си растат високи и слаби, ядът каквото и колкото си поискат и не качват килограми. Така, че не ги ограничавам от нищо.
Прекрасен и успешен ден да имаше! Hug

# 209
  • Мнения: X
Амур, ти спазваш ли още АИП и имаше ли ефект за псориазиса?

Сега не.Прекалено много летни изкушения има.....    Smiley  успях само около 3 седмици.Но ефект имаше, плаките някак залиняха.....все още стоят, т.е., личат си, но не сърбят, не се белят, не се цепят.На морето като че ли още се "поопекоха" и позачезнаха.Сега, от есента, пак ще се пробвам, вече по-сериозно.

Общи условия

Активация на акаунт