Отговори
# 240
  • Добрич
  • Мнения: 400
Операциите при д-р Джинович за деня се подреждат по сложност.Най-тежките са първи и след това другите.Да детето ви може да стои гладно и жадно до 15.00 ч в стаята.Няма как да се даде на дете което му предстои операция,каквото и да е през деня.Все пак ако смятате,че това не ви устройва,винаги може да отидете в Пирогов и там да оперирате.Спрете се малко Випове

Ама те и в Пирогов не дават храна преди операцията.Ако е кърмаче може последното кърмене( не АМ да е в 03ч).

# 241
  • Мнения: X
MamaBo-когато някоя като Вас, която тепърва и предстои да си оперира детето и прочете поста Ви,може да реши,че няма смисъл да си оперира детето при д-р.Джинович,защото е същото като в нашите болници.Това изказване е ОПАСНО.Дано никога не Ви се наложи да бъдете и в двете болници за да може да сравните,организация и тн.

# 242
  • Мнения: 52
Именно, за да стане ясно каква е организацията, съм задала въпроса си към хора като Вас, които са били там. Вместо да ме критикувате, може да опишете разликата между двете места, както го е направила Ugotme86, и всеки, който може да чете и мисли, ще прецени дали го устройва. По-скоро Вашият коментар е опасен, защото квалификацията, която сте направили, е обидна и опорочава идеята на форума. И благодаря за пожеланието - надявам се аз, както и другите, които тепърва ще оперират децата си, да не се налага да сравняват. За да стане това обаче ни е нужна информация, а не критика.

Последна редакция: сб, 25 май 2019, 10:04 от MamaBo

# 243
  • Мнения: X
Вие директно сравнявате две места в който никога не сте били,затова са критиките към Вас.Едно е да питаш,друго е да даваш квалификация за места в които не си бил.Както и да е,дано сте ме разбрали.

# 244
  • Мнения: 52
Аз не съм направила квалификация на никое от местата за разлика от Вас, който квалифицирате хората, при положение, че не ги познавате. Мисля, че целта на темата е да се информираме и да направим най-доброто за децата си, а не да си даваме оценки и да си правим характеристики. Надявам се и Вие да сте ме разбрали, защото нямам желание този диалог да продължава, а и надали някой се интересува от спора ни.

# 245
  • Мнения: 9
Здравейте от Белград! Ден 8 от операцията.
На 5 ден махнаха превръзката върху операцията,  остана само марлята,  която предпазва от изцапване. Детето се успокои доста. Само че членът започна да се подува, появиха се жълти наслагвания (приличаха на гной, надявах се да е само натрупано мазило), които ме стреснаха доста. Вечерта беше много неспокоен, както и на следващия ден (беше неделя, в болницата няма лекари, така каза Олга), затова едва дочакахме понеделника- първата превръзка при Джинович. Отново сложи превръзка на члена, каза че и отока, и жълтото е нормално. Каза да не почиствам с нищо бубата, само да мажа!  Мажем с Гентамицин на всеки 2-3 часа,  през деня, обилно.
Вече е доста по-спокоен мъника, но го е страх.  Още като влезем в стаята за превръзка и почва да плаче. А вкъщи успяваме понякога да го забаламосаме и проплаква само като отлепям марлята от главичката. Но има моменти и в които си реве като съдран...  Предполагам че всеки си има начин, ние намерихме своя за смяна на памперсите, превръзката и мазане - слагаме го прав на 1 стол с лице към облегалката, където баща му го държи,  а аз сядам зад него и надничам оттук-оттам. 😉
Утре пак ще сме на превръзка,  от понеделник сме всеки ден. Няма зависимост или правила - преценяват за всяко дете индивидуално. Става доста бързо, колкото и деца да има.
Засега това е от нас,  успех на всички и дано намирате някои отговори в излиянията ни.

# 246
  • Пловдив
  • Мнения: 456
Здравейте, може ли някой да обясни какво точно се прави в деня, в който се сваля катетара (в Сърбия)? Доколкото разбирам се прибираме в квартирата и наблюдаваме!? Какво се счита за проблем и се налага да отидем отново в болницата? Колко време евенуално наблюдавате (питам, т. к. се оказа, че трябва да пътуваме в деня, в който ще сваляме катетара)?

# 247
  • Мнения: 641
За миналите операция при д-р Джинович - как се къпе детето през тези 14 дни, докато свалят цистофикса?

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 456
За миналите операция при д-р Джинович - как се къпе детето през тези 14 дни, докато свалят цистофикса?

Бърсах само с мокри кърпи, след тях с чиста мокра хавлиена кърпа. На 11 ден ми казаха да го изкъпя (с душ, не във вана), до тогава не разрешаваха. Същия ден махнаха всички превръзки с изключение на катетара и цистофиска. С тях се къпе без проблем.

Последна редакция: чт, 30 май 2019, 12:44 от sladurka3333

# 249
  • Мнения: 47
Здравейте, свързахме се с д-р Джинович и той насрочи операция на синът ми на 16.10.2019г. Тогава малкия ще бъде на 1,6г. р.в. и 1,5г. к.в. Бях започнала да го уча да ходи на гърне, но след всичко прочетено за сега го отложих за да сме с памперси за операцията. Ако има деца с близка дата за операция като нашата ще се радвам да се свържем с родителите. Успех на всички деца, който им предстоят операций.

# 250
  • Мнения: 641
За миналите операция при д-р Джинович - как се къпе детето през тези 14 дни, докато свалят цистофикса?

Бърсах само с мокри кърпи, след тях с чиста мокра хавлиена кърпа. На 11 ден ми казаха да го изкъпя (с душ, не във вана), до тогава не разрешаваха. Същия ден махнаха всички превръзки с изключение на катетара и цистофиска. С тях се къпе без проблем.


Благодаря! Нас ни оперираха вчера и вече сме в квартирата. Утре сме на превръзка за първи път.
Тези който са махнали памперса, като нас, да си предвидят някакви свободни боксерки. Оказа се, че нашите са много стегнати и притискат операцията и за сега сме с един не стегнат памперс. Ще видим идните дни как ще се развият нещата.

# 251
  • Мнения: 55
Здравейте, свързахме се с д-р Джинович и той насрочи операция на синът ми на 16.10.2019г. Тогава малкия ще бъде на 1,6г. р.в. и 1,5г. к.в. Бях започнала да го уча да ходи на гърне, но след всичко прочетено за сега го отложих за да сме с памперси за операцията. Ако има деца с близка дата за операция като нашата ще се радвам да се свържем с родителите. Успех на всички деца, който им предстоят операций.
Здравейте, нашата операция мина и се надявам скоро да се прибираме, че предтоят ни е по-дълъг. Препоръчвам ви от сега да запазите квартира, ако още не сте го направили.
Успех!

# 252
  • Мнения: 35
Здравейте, може ли някой да обясни какво точно се прави в деня, в който се сваля катетара (в Сърбия)? Доколкото разбирам се прибираме в квартирата и наблюдаваме!? Какво се счита за проблем и се налага да отидем отново в болницата? Колко време евенуално наблюдавате (питам, т. к. се оказа, че трябва да пътуваме в деня, в който ще сваляме катетара)?

Здравейте, трябва да следите дали струята е права и силна. Ако детенцето се изпишка и всичко е наред, няма никакъв проблем да си заминете. Ние запазихме хотела за още 1 нощувка след свалянето на катетъра и ни беше достатъчно. Сашко се изпиша 1-2 часа след като му махнаха цистофикса. Болеше го, но не му пречеше да пишка.

# 253
  • Мнения: 22
Здравейте,
Имам няколко въпроса към тези които вече са минали операция при Джинович.
Много ме притеснява как се оправя с езика човек който незнае сръбски и много малко английски.Бяхте писали,че прегледа при педиатъра преминава с много въпроси как ги разбирате и те как разбират вас?Също и ,че се носят епикризи от раждането,те трябва ли да се превеждат на сръбски?Изобщо всичко свързано с езиковата бариера.No Mouth

А и още въпроси Blush За запазване на апартамент на Оля само на имейл ли да пиша има ли вайбър където евентуално да стане по-бързо комуникацията.И на какъв език писахте на нея?
Благодаря предварително на изчелите ме.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 22:24 от AnMary

# 254
  • Мнения: 55
А и още въпроси Blush За запазване на апартамент на Оля само на имейл ли да пиша има ли вайбър където евентуално да стане по-бързо комуникацията.И на какъв език писахте на нея?
Благодаря предварително на изчелите ме.
Първо, относно епикризите - не е нужно да се превеждат. Олга идва с вас, тя разбира български и помага при прегледа.
Вроро-относно запазването на апартамент. Само чрез мейл, Олга има и всйбър, но ѝ пишат много хора и тя моли само на мейла да стават резервациите. Ние в момента сме тук и аз я питах скоро дали може по вайбър - отговпри ми, че просто подминава съобщенията. Не знам за кога ви е определена дата за операцията, но е много възможно да няма свободни апартаменти на Олга. Ако няма свободни, може да наемете и от сайта airbnb. Ние сме в точно такъв-на 50 метра от клиниката.
Трето-в болницата ще успеете да се разберете на българо-сръбски. Не се тревожете. Те имат постоянно пациенти от България. Последно на преглед бяхме 5 семейства пт България.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт