ФЪН ШУЙ - 11 (КЛАСИЧЕСКИ)

  • 9 330
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 019
Тъй като през ноември постепенно започваме да усещаме енергиите на 2019 година, добре е да започнем и с подготовката за нея.
Животното, което се сблъсква с прасето, е змията. За всички хора родени в годината на змията (1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013) идва личния разрушител. И както пиша всяка година, сблъсъкът не винаги е лош. Възможни са разбира се неприятности, но за някои това може да е просто динамична година, свързана с много изменения. В зависимост от това, в кой стълб попада змията, могат да бъдат засегнати различни сфери: годишния стълб засяга социалното ни обкръжение; месечния - бизнес, кариера; дневния - дом, съпруг/съпруга; час - деца. Така например, ако сте родени в ден на змията измененията засягат съпружеския дворец, т.е. ако нямате брак има вероятност тази година да минете под венчило, и обратното - ако сте семейни, възможни са проблеми в отношенията. Ако тези проблеми са започнали по-отдавна, твърде вероятно е точно в годината на прасето да се стигне до развод.
Има два варианта за действие – или да се ръководите от интуицията си, която ако сте в лош период на късмета може да ви подведе, или предварително знаете какво ви очаква, за да се подготвите да преминете през годината по най-добрият и безболезнен начин.
Предишната година на прасето беше 2007г. Аз имам змия в дневния стълб на хороскопа си, което означава, че идва сблъсък в съпружеския ми дворец, но това беше една от най-хубавите ми години във връзка с отношенията в семейството.
Тъй като предишната година се бяхме прибрали от чужбина, а нямахме собствено жилище, защото преди да заминем продадохме апартамента, в който живеехме, се наложи да живеем отделно с мъжът ми - аз и децата при моите родители, а той при неговите. Още с настъпването на годината, през февруари, си направихме една фантастична екскурзия до Доминикана. За първи път пътувах до толкова далечно и толкова екзотично място. Беше невероятно и незабравимо преживяване. Последва екскурзия до Рим, след това в началото на лятото бяхме на море, и после до започването на есента аз и децата на вилата, а мъжът ми в София. Така прекарахме годината на прасето в екскурзии и живеещи разделени. По-късно, когато започнах да изучавам китайска астрология разбрах, че когато в хороскопа се появи някакъв потенциален проблем в съпружеския дворец, точно това са едни от начините на противодействие - пътувания и символична раздяла с партньора. По този начин човек изпълнява предсказанието по свой собствен сценарий.
Много разпространен съвет към тези, които имат змия в хороскопа си, е да носят фигурка на животно, което се слива с господаря на годината и го отвлича от евентуални сблъсъци - в дадения случай това е тигъра. Може да носите фигурка на тигър в чантата си или като висулка към гривната на ръката или верижката на врата.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 019
Продължаваме с подготовката за следващата година.
Най-лошата енергия за годината, ще се премести от север на югозапад. Главното, което трябва да знаете за нея е, че не бива да я безпокоите с ремонти. Ако за следващата година планирате смяна на дограма, на плочки, на тръби, поставяне на нови мебели изискващи закрепване на стената, изобщо всякакъв вид ремонтна дейност свързана с пробиване на дупки в стената, забиване на пирони или дори чукане по стената в югозападния сектор на жилището, по-добре го направете сега или най-късно до средата на януари.
Ако леглото ви е в югозападния сектор на стаята и имате възможност да го преместите от там най-добре е да го направите. В по-предишния пост съм обяснила подробно за енергиите на леглото.
Освен на леглото, обръщаме внимание и на входната врата. Нея и да искате няма как да местите. Тогава в действие влизат защитите и човешкия фактор. Не рискувайте, не предприемайте необмислени действия, не теглете кредит. Колкото повече знаете за 5-цата, толкова по-добре можете да се подготвите да ѝ противодействате – предупреден, значи въоръжен. 
През 2019г не е добре да работите в югозападния сектор. Ако там е разположено бюрото ви, просто го преместете в някой от секторите с хубава енергия. Разбира се и тук има нюанси. Ако през цялата година се занимавате с рутинна работа, нищо катастрофално няма да се случи. Ако обаче искате да реализирате новите си идеи, да разширите бизнеса си, да завземете нови пазари, да получите повишение, по-добре не работете в югозападния сектор.
Освен, че не е желателно да се спи и да се работи в сектора с годишна 5-ца, не трябва да се правят и активации. Не включвайте вентилатор, фонтан, не палете свещ многократно през годината.

# 17
  • Мнения: 132
Здравейте Шоши,

Климатика в офиса ми /собствен бизнес/ попада точно в ЮЗ сектор, няма как да не го включвам. 
Ами сега..Какво да правя?.Rolling Eyes
Ако трябва да го местя, ще е голяма галимация. Колона е.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте Шоши,

Климатика в офиса ми /собствен бизнес/ попада точно в ЮЗ сектор, няма как да не го включвам. 
Ами сега..Какво да правя?.Rolling Eyes
Ако трябва да го местя, ще е голяма галимация. Колона е.

Положението с климатика, е като с входната врата - ясно е, че не може да се мести всяка година. Знанията за фън шуй не ни учат как да го направим идеален, а как да го използваме. Няма как всяка година всичко да ни е перфектно. Важното е да сме наясно с положението, да сме подготвени за това, което ни предстои и да действаме според ситуацията. За това всяка година пиша тези статии и правя годишен курс.
В случая може да напривите следното - да сложите бюрото си в хубави енергии, примерно северозапад или запад (най-добре е ако съвпаднат с хубави енергии от наталната карта); да се опитате да получите хубави енергии от входната врата; да предприемате по-значими действия в месеците с хубава енергия (дори и бюрото да не е в най-хубавите енергии, а в приемливи, има поне няколко месеца в година, когато в съчетание с месечните енергии периода става много благоприятен за действия; в месеците с много лоша енергия да се занимавате само с рутинна дейност (ако точно тогава предприемете нещо ново и важно, може да се провали); да правите активации - има чудесни активации за привличане на клиенти, за увеличаване на доходите, за помощ от нужните хора и т.н.; да сложите съответните защити в лошите сектори.
Както виждате има много неща, които можете да направите, важното е да не зацикляте на лошото.
Същото е и с хороскопа на човек.

# 19
  • Мнения: 9
Здравейте и за много години!
Реших, че е добра идея преди курса на 13.01 да се поровя в старите теми. Попаднах на следното:

"shoshi - Потребител    # 188                       5 авг. 2008, 08:57 ч.
Жена
София
Мнения: 2 008
 *mimoza*, препоръчвам ти преди всичко да се опиташ да разположиш къщата така, че да има хубава звездна карта. Примерно в 8-ми период, дом с фасада ориентирана между 22,5 и 67,5 градуса има щастлива карта. Разбира се това решение зависи и от особеностите на терена и околната среда. След това се определят местата с положителни енергии и в тях се разполагат най-важните помещения и т.н. С една дума исках да кажа, че при проектирането на къща човек трябва да се съобрази с по-важни неща от благоприятните и неблагоприятните направления."


Това на практика е фасада СИ 1, 2 и 3 с централни звезди на наталната карта за осми период 5-8-2. Та питането ми, Шоши, е на какви основания смятаме картата за щастлива? Ще съм благодарна да отговориш, че миналия месец май се нанесохме в къща с такава фасада и малко ми е неспокойно заради централната /и не само тя/ комбинация.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 019
Честита Нова Година и от мен!
DRU, Картите са хубави, защото са с така наречените специални структури. Която и да е карта обаче, не струва нищо, ако е използвана неправилно. В случая, ако фасадата е на СИ-1, трябва да имаме вода пред фасадата, планина в тила и входна врата по средата на фасадата. Ако е СИ-2/3, обратното и входна врата в тила. Това е само началото и то не изключва всичко останало - правилна вътрешна планировка, правилно разположение на леглата и печката.

# 21
  • Мнения: 18
Здравейте, може ли някой да ми каже къде във Варна има магазин за фън шуй предмети или всичко се продава он-лайн?

# 22
  • Мнения: 54
Здравейте. Искам да попитам когато наемаме офис - Входната врата на помещението е най-добре да бъде в нашия благоприятен сектор ..примерно на богатството нали така? И има ли нещо по-важно от това входа да е в добра лична посока?(Изключвам всякакви звезди и подобни ).

# 23
  • София
  • Мнения: 2 019
Вие важното сте го изключили. Вземете си през 2019 офис с входна врата в югозападния сектор и ще разберете кое е важно.

# 24
  • Мнения: 376
Питането ми е:
Сега като изхвърлим буркана със сол и чинийката, и стотинките ли изхвърля ме?

# 25
  • София
  • Мнения: 2 019
Питането ми е:
Сега като изхвърлим буркана със сол и чинийката, и стотинките ли изхвърля ме?
Аз изхвърлям само буркана. Чинията и монетите хубаво измивам. Естествено чинията не я използвам след това за хранене, а само за буркана, ако се наложи да я местя на друго място.

# 26
  • При децата ми
  • Мнения: 6 056
Може ли да помоля за снимка на буркана с монетите?Hands Pray

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 384
Здравейте,от миналата година сложихме в коридора огледало на новото портманто,но..ми излезе от акъла за фън шуй. Оттогава нещо ни куца вкъщи и хоп...огледалото е срещу врата на мокро помещение и следва вратата на банята:head_band: ... мъжа ми категорично отказа да го махне(било залепено:pensive:)С какво мога да го неутрализирам и да поправя нещата.Сериозно се притеснявам

п.п. Извинявам се за скицата

# 28
  • София
  • Мнения: 2 019
Здравейте,от миналата година сложихме в коридора огледало на новото портманто,но..ми излезе от акъла за фън шуй. Оттогава нещо ни куца вкъщи и хоп...огледалото е срещу врата на мокро помещение и следва вратата на банята:head_band: ... мъжа ми категорично отказа да го махне(било залепено:pensive:)С какво мога да го неутрализирам и да поправя нещата.Сериозно се притеснявам

Не се притеснявайте за огледалото, търсете проблемът другаде.

# 29
  • Мнения: X
Здравейте Yum
Радвам се, че има място, където да се обсъжда необятния фън-шуй. Shoshi към Вас имам следните въпроси:
Възможно ли само чрез  Гуа числото и активацията на съответните сектори, да се постигне положителен ефект за даден човек?
Каква трябва да бъде активацията за кариера и създаване на семейство, пак според  Гуа числото в конкретния случай за мен е Гуа 1? Колко време имат въздействие активациите, има ли ограничение на броя  активации за съответния сектор? Позволено ли да се активират повече от един сектор за даден човек?
Ако в благоприятните за нас посоки се отглеждат цветя, това ще им ли осигури по-добър разстеж и цъфтеж?
Моето Гуа число, може ли да ми помогне да откривам изгубени вещи, домашен любимец, да научавам някои търсени отговори?
Благоприятните ни посоки /пак според Гуа числото/, засилват ли нашите молитви, ефекта от енергийни практики и други подобни?



Отскоро се интересувам от фън-шуй, голям океан от знания е..обаче си струва според мен. Да попитам за компаса, с който ще си определя посоките, може ли да получа някакви препоръки какъв трябва да бъде / на пазара има много марки с различни функционалности/.

П.П След като си изчислих Гуа числото, изчислих числото и на хора, с които съм се разбирала много добре и какво се оказа имаме едно и също Гуа число. Това случайност ли е или някаква закономерност? Има ли нещо такова като съвместимост на Гуа числата?

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 16:45 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт