Защо жената се отдръпва,когато мъжа покаже чувствата си?

  • 8 649
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте Дами,ще разкажа и моята история.Наскоро преживях или по точно още преживявам раздяла.
За тези който знаят малко от нея,понеже съм писал и в други теми отностно моята раздяла да ме извинят.
Та моята драма е следната.
Срешнах Жена с която се познаваме от преди 15 години и тогава имахме малък флирт.После всеки пое по своя път допреди 3 месеца.Случайно се засякохме в виртуалното пространство.Заговорихме се за нещата от живота,на кой какво се е случило,кой какво е преживял с две думи Общи неща.Припомнихме си миналото и т.н.
Да уточня тя сега е разведена с дете аз Ерген и друго да уточня не сме в един град.Но дойде и момента в който и двамата си признахме че и сега има привличане,има и желание да се случва нещо.Естествено че беше изтъкнато че е с дете което за мен лично не е било и не беше проблем.От дума на дума се уговорихме за среща която за мен беше идеалния начин да разговаряме Очи в очи отностно нашите настоящи взаймоотношения.Тя беше с детето разбира се и все пак съумеяхме да говорим.Виждах как желанието и да се съберем сега в нея е голямо че през това време,което не сме се виждали е имало някакви трепети за мен.Приех всичко това при сърце разбира се не съм от желязо а и аз исках и имах желание да се получът нещата.Последваха естествено още срещи желанието да се съберем в нея ставаше голямо а аз малко по ревизиран изчаквах да не е някаква моменнта емоция от това че сме се открили отново.Чувствата в мен също напираха но се сдържах,показах уважение и към нея и към детето, показах съпричастност към нейните проблеми и битови и работни,показвах и желанието ми към нея че наистина се радвам че сме се открили.Приех го малко като романс в който жовота ни събра пак и този път ще се получи.Найвно може би но факт.Тя каза първа Обичам те,тя каза  Цитирам "искам да си послединят мъж в моя живот" Отвърнах със същото въпреки че не бях толкова сигурен тогава.Срещите вървяха повече от добре и с нея и с детето защото то беше и е най важния фактор за нея което е напълно нормално.Последната ни среща беше за 4 дни на Морето по нейна работа която трябваше да ни сближи повече,защото другите срещи бяха с по една нощувка.Детето с чиста ръка на сърцето беше почти непоносимо сърдеше се за щяло и нещяло инатеше се за най дребни неща и така изнервяше най много нея.Аз не взех отношение с цел да не се бъркам в такова състояние на детето защото все още съм никой за него ние бяхме приятели гушкахме се говорихме си приказки и т.н.Оставях тя да се справя с него,за което на по късен етап бях обвинен.До тук добре на изпращане след тази почивка аз реших да си призная мойте чувства изцяло че желанието ми е сигурно и по голямо от нейното за събиране за Щастлив семеен живот.Имахме и разговор за наше дете за преместване в нейния град и всичко найстина да се случва като романс.Но уви получи се някакво отдръпване от нейна страна загубихме разговор помежду си споделяхме неща който нямат връзка с нашите отношения.След всяка една среща ми беше казвано колко добре е минало и с нея и с детето.Което после е било преосмислено и не е било това което е очаквала от мен и това ме обърка .Започнах да чувствам че я губя и както нямахме разговор аз спрях да я притискам с моето желание да се получават нещата.И така докато не се стигна до момента в който аз я нападнах с тези неща дето ми споделяше тя и който нямаха връзка с нашите отношения,за което се признавам виновен.След този скандал аз осъзнах колко много съм я наранил естествено и колко много съжалявам за стореното.Извиних се няколко пъти с сълзи на очи признавам си няма за какво да крия все още съжалявам защото я и си я Обичам все още.Имаше и думи от нейна страна казани който и мен засегнаха но аз реших да ги премълча да ги превъзмогна в името на Втория шанс че живота ни събра пак.Но пак стигам до този момент в които аз казах всички мой чъвства и желания да бъдем заедно и всичко се преобърна.Плашещо ли е един мъж да покаже малко повече чувствителност,състрадание и разбиране или трябва да се дърпаме и да сме лицемери спрямо нашите чувства за да сме желани от нежния Пол?Ще се радвам да си кажете и вашите мнения.Зная че няма връщане назад но все още ми е болно че не се случиха нещата.И пак уточнение от 3 седмици сме се разделили и има вече друг!?!

# 1
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Не, не е плашещо. Какво значи споделяме неща, които нямат връзка с нашите отношения? Щом сте заедно всичко има значение. Сигурен ли си, че вече има друг и е от скоро, може би по-рано е срещнала другия и това е оказало влияние. Във всеки случай, явно това не е човека за теб, ще намериш правилната жена.

# 2
  • Мнения: 3 601
Здравейте Дами,ще разкажа и моята история.Наскоро преживях или по точно още преживявам раздяла.
За тези който знаят малко от нея,понеже съм писал и в други теми отностно моята раздяла да ме извинят.
Та моята драма е следната.
Срешнах Жена с която се познаваме от преди 15 години и тогава имахме малък флирт.После всеки пое по своя път допреди 3 месеца.Случайно се засякохме в виртуалното пространство.Заговорихме се за нещата от живота,на кой какво се е случило,кой какво е преживял с две думи Общи неща.Припомнихме си миналото и т.н.
Да уточня тя сега е разведена с дете аз Ерген и друго да уточня не сме в един град.Но дойде и момента в който и двамата си признахме че и сега има привличане,има и желание да се случва нещо.Естествено че беше изтъкнато че е с дете което за мен лично не е било и не беше проблем.От дума на дума се уговорихме за среща която за мен беше идеалния начин да разговаряме Очи в очи отностно нашите настоящи взаймоотношения.Тя беше с детето разбира се и все пак съумеяхме да говорим.Виждах как желанието и да се съберем сега в нея е голямо че през това време,което не сме се виждали е имало някакви трепети за мен.Приех всичко това при сърце разбира се не съм от желязо а и аз исках и имах желание да се получът нещата.Последваха естествено още срещи желанието да се съберем в нея ставаше голямо а аз малко по ревизиран изчаквах да не е някаква моменнта емоция от това че сме се открили отново.Чувствата в мен също напираха но се сдържах,показах уважение и към нея и към детето, показах съпричастност към нейните проблеми и битови и работни,показвах и желанието ми към нея че наистина се радвам че сме се открили.Приех го малко като романс в който жовота ни събра пак и този път ще се получи.Найвно може би но факт.Тя каза първа Обичам те,тя каза  Цитирам "искам да си послединят мъж в моя живот" Отвърнах със същото въпреки че не бях толкова сигурен тогава.Срещите вървяха повече от добре и с нея и с детето защото то беше и е най важния фактор за нея което е напълно нормално.Последната ни среща беше за 4 дни на Морето по нейна работа която трябваше да ни сближи повече,защото другите срещи бяха с по една нощувка.Детето с чиста ръка на сърцето беше почти непоносимо сърдеше се за щяло и нещяло инатеше се за най дребни неща и така изнервяше най много нея.Аз не взех отношение с цел да не се бъркам в такова състояние на детето защото все още съм никой за него ние бяхме приятели гушкахме се говорихме си приказки и т.н.Оставях тя да се справя с него,за което на по късен етап бях обвинен.До тук добре на изпращане след тази почивка аз реших да си призная мойте чувства изцяло че желанието ми е сигурно и по голямо от нейното за събиране за Щастлив семеен живот.Имахме и разговор за наше дете за преместване в нейния град и всичко найстина да се случва като романс.Но уви получи се някакво отдръпване от нейна страна загубихме разговор помежду си споделяхме неща който нямат връзка с нашите отношения.След всяка една среща ми беше казвано колко добре е минало и с нея и с детето.Което после е било преосмислено и не е било това което е очаквала от мен и това ме обърка .Започнах да чувствам че я губя и както нямахме разговор аз спрях да я притискам с моето желание да се получават нещата.И така докато не се стигна до момента в който аз я нападнах с тези неща дето ми споделяше тя и който нямаха връзка с нашите отношения,за което се признавам виновен.След този скандал аз осъзнах колко много съм я наранил естествено и колко много съжалявам за стореното.Извиних се няколко пъти с сълзи на очи признавам си няма за какво да крия все още съжалявам защото я и си я Обичам все още.Имаше и думи от нейна страна казани който и мен засегнаха но аз реших да ги премълча да ги превъзмогна в името на Втория шанс че живота ни събра пак.Но пак стигам до този момент в които аз казах всички мой чъвства и желания да бъдем заедно и всичко се преобърна.Плашещо ли е един мъж да покаже малко повече чувствителност,състрадание и разбиране или трябва да се дърпаме и да сме лицемери спрямо нашите чувства за да сме желани от нежния Пол?Ще се радвам да си кажете и вашите мнения.Зная че няма връщане назад но все още ми е болно че не се случиха нещата.И пак уточнение от 3 седмици сме се разделили и има вече друг!?!
Струва ми се, че ти искаш семейство наготово, но тя - не. Веднъж вече е минала по този път.

# 3
  • Мнения: 25 590
Плашещо ли е един мъж да покаже малко повече чувствителност,състрадание и разбиране или трябва да се дърпаме и да сме лицемери спрямо нашите чувства за да сме желани от нежния Пол?

Как си я показал тази чувствителност, като по-нагоре надълго и нашироко разказваш как тя се е раздавала повече във връзката, първа е признала чувствата си, а ти си се държал предпазливо, да не кажа като дърво? Поне така излиза от собствените ти думи.
За това, че не си се бъркал в отношенията ѝ с детето си прав обаче. Ако се беше набъркал, щеше да стане по-зле. И най-дребната забележка към детето щеше да включи моментално "орлицата" в нея, която набързо щеше да те накълве, защитавайки рожбата си.
Не си отговорил на критериите ѝ – дали с основани, дали не, няма значение. Важното е, че сега тя е с друг, а ти си волна птица. Приключвай по-скоро със самосъжалението и давай напред. Явно е друга жената за теб.

# 4
  • На планетата земя
  • Мнения: 758
Според мен жената се е отдръпнала,защото не е чувствала взаимност в отношенията.Възможно е в този момент да е срещнала друг човек,който да я уважава и цени повече и да е решила да продължи с него.Мъжете май все от после ви идва особено след като ви изоставят.Късно е според мен за каквото и да било,преглътни и гледай напред ,друга ще дойде.

# 5
  • Мнения: 46 508
При всяка жена причините са различни. Само можем да гадаем какъв е случаят с конкретната.

От прочетеното бих казала, че някъде по време на връзката ви е срещнала другия и в хлътнала, докато си усещал, че нещата се влошават, тя се е колебаела ти или той, или е имала паралелна връзка.

Причината е другия мъж, не това, че си признал чувствата си. Вероятно и той ѝ е признал, а тя е чакала точно това, за да реши.

# 6
  • Сф
  • Мнения: 10 658
Да се връщаш към стари трепети е много грешно, според мен.
Освен това, защо се буташ при жена с дете, едва ли не - тя няма друг избор освен да те приеме.
За какви общи деца става дума, ти тръгваш отзад напред.Дори не сте живяли заедно.Защо се подценяваш?
Търси момиче , което ще те приеме такъв какъвто си , поживейте, разделете солта и хляба и тогава говори за деца и общо бъдеще.
Няма значение, че си и казал че я обичаш, тя очевидно няма твоя план.Детето е било само удобното извинение.Не е искала да се събира с теб. Това е.

# 7
  • Мнения: 31
Ще отговоря на всички в един отговор.
Буба - тя се от дръпна след като аз отговорих на чувствата и. За срещата с друг аз зная отскоро. По нейни думи той е взел отношение спрямо нейното дете с леко поскарване.

Сийке - Обвинението е точно в това че е трябвало да взема отношение към детето това искала от мъжа до нея. А като дърво може би но след като ми казваше колко добре се е чувствала с мене не мисля. Не съм идеален далеч съм от тая мисъл.

Ани-тя беше тази която заговори за дете. Да на възраст съм която искам семейство.

Seanon-Други неща са минало. От моя опит миналото тежи. Моята логика е следната - когато миналото не е в настоящето не ме интересува, когато дойде в бъдещето взимам отношение.

# 8
  • Мнения: 25 590

Сийке - Обвинението е точно в това че е трябвало да взема отношение към детето това искала от мъжа до нея. А като дърво може би но след като ми казваше колко добре се е чувствала с мене не мисля. Не съм идеален далеч съм от тая мисъл.


Че така е обяснила, не означава, че това е истинската причина. По-леко ли щеше да ти е, ако ти каже откровено в очите "Не ме кефиш, пич!" или "Другият е по-богат от тебе"?
Ако не ми вярваш, пробвай да направиш забележка на някое дете в присъствието на майка му. И пак ела да си поговорим...  Laughing

# 9
  • Мнения: 31
Не зная кога го е срещнала аз зная от скоро и то от нея че е станало след като сме се скарали. Въпреки че след скандала продължи да се обажда аз да се извинявам а тя да споделя ежедневието си. Което ми даваше надежда докато не ми каза за другия.

# 10
  • Мнения: X
Прочетох дългата и объркана тема и мога да постъветвам единствено да го давате малко по-кротко - не я притискайте, не ескалирайте (защото така ми звучи това с разговорите за изясняване на отношения), контролирайте агресията си или разочарованието си или каквото е там, оставете я да диша, да помисли и да налага тя темпото. Ако не Ви устройва как се развиват нещата - потърсете друга партньорка, а с тази останете само приятели.

Относно въпросите, макар че не мисля, че реално от това се интересувате:

Защо жената се отдръпва,когато мъжа покаже чувствата си? - няма такава закономерност. Има закономерност човек, който не е сигурен дали иска да е с някого или направо си е сигурен, че не иска да е с него, да се отдръпва, когато нежеланият/нежеланата стане твърде настоятелен/а. С други думи една жена няма да бяга (много бързо), ако иска да я хванат, особено пък ако не е на 16г. Но пък ако не иска да я хванат подобни агресивни (или "скандални") признавания на чувства каквито описвате, определено ще я накарат да се отдръпне (още повече).

за детето - права е, че е трябвало да помагате, много сте сгафили с този пропуск по 101 причини

за това че искате второ дете - не можете с 1 голямо да се оправите, пък искате бебе. плюс очевидно демонстрирате, че ще имате различно отношение, защото нали какъв сте му на това нейното дете.

за чувствителността и сълзите - не е плашещо само по себе си, плашещо е в комбинация със скандали и обвинения, защото показва една лабилност, която принципно не е приета у зрял мъж. плюс има и елемент на застрашителност, защото повечето мъже, които чак толкова се палят (особено на толкова ранен етап) имат навика и да посягат.

това е в общи линии - търсите проблема не където е реално - не е в извинението, а в причината за извинението, не е в признанието след почивката, а в почивката и т.н. и т.н. Не мисля, че ще успеете да направите такъв гигантски скок в мисленето, че да замажете положението на този етап, а дори да успеете, в дългосрочен план не ви виждам в добра и стабилна връзка. Така че гледайте най-добре напред към партньорка, с която ще сте по-хармонични.

# 11
  • Мнения: 31
Бг татко всичко което казахте го приемам донякъде. Но относно детето скарване дори с тих тон не мисля че щеше да се отрази добре. Аз водех нормални разговори с него с цел да се сприятелим и евентуално ако заживеем заедно тогава да взимам някак по сериозно отношение. Поне аз така мисля А и друго аз бях предпазлив не че не съм сигурен в себе си а не бях сигурен в нея.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Каква е тая майка, която си влачи детето на срещи с кви ли не мъже? Та с автора, та с другия, та кой знае още с колко... Мърлява история.

# 13
  • Мнения: 330
Струва ми се, че в твоята ситуация задаваш погрешен въпрос. Другият не е след теб. Той е преди или паралелно с теб. Тоест - ти просто си бил временно явление, докато жената в историята ти вземе решение кого да избере. И тъй като за нея идеалният вариант е бил да разполага с избор - от двата стола е избрала другия, а теб те е оставила. Всъщност дори, може би, не е взимала решение, а е чакала решението на другия. Поради тази причина си бил държан. И не се укорявай в какво си сгрешил - мнението ми е, че за нея ти изначално не си бил желаният избор, а просто резервен вариант.
Конкретно на въпроса ти - бързите демонстрации на силни чувства и привързаност плашат. Без значение дали си жена или мъж. Намирам за плашещо, когато жената срещу мен афишира това. Не визирам, че чувствата трябва да се крият, напротив, това също толкова бързо и лесно може да отблъсне партньор, но считам, че трябва да се следва някаква неписана и неясна хронология, която върви логично и плавно. Не можеш да зашлевиш отсрещния в самото начало на отношенията с "обичам те", "не мога без теб", "мечтая за семейство с теб"! Това звучи отчаяно и плашещо, не е комплимент и не ласкае.
Очаквам да ми напишеш, че тя първа афиширала чувствата си с подобни реплики към теб - това не означава категорично, че го мисли. За едни е трудно да произнесат такива слова, други ги изричат под път и над път, с повод и без повод. Твоята краткотрайна бивша е целяла, по-скоро, да си гарантира, че не би останала сама. Това е и причината, поради която си останал изумен от развоя на събитията.

# 14
  • Мнения: 3 601
Ще отговоря на всички в един отговор.
Буба - тя се от дръпна след като аз отговорих на чувствата и. За срещата с друг аз зная отскоро. По нейни думи той е взел отношение спрямо нейното дете с леко поскарване.

Сийке - Обвинението е точно в това че е трябвало да взема отношение към детето това искала от мъжа до нея. А като дърво може би но след като ми казваше колко добре се е чувствала с мене не мисля. Не съм идеален далеч съм от тая мисъл.

Ани-тя беше тази която заговори за дете. Да на възраст съм която искам семейство.

Seanon-Други неща са минало. От моя опит миналото тежи. Моята логика е следната - когато миналото не е в настоящето не ме интересува, когато дойде в бъдещето взимам отношение.
Чакай сега, от написаното излиза, че тя иска дете от теб. Но всичко друго сочи, че не може да е така. Да не би само да е питала в контекст на разговора и напълно неангажиращо, а ти да си го приел за желано?

# 15
  • Мнения: 31
Първо ще отговоря за желаното дете. Може наистина да съм го взел на сериозно въпреки че не е било ама на 2-среща ми идва малко стресиращо. Но и след това имаше разговори за дете. Което мое мнение беше да видим как ще се развият нещата

# 16
  • Мнения: 3 542
Изкарай си я от ума, никаква връзка нямат твоите чувства с нейното решение, още повече оправданието за липсата на отношение към детето й. Приемаш или не - всички ти казаха - не си й удовлетворил някакви критерии. Гледаш напред и с по-малко жар в началото.

# 17
  • Мнения: 31
Струва ми се, че в твоята ситуация задаваш погрешен въпрос. Другият не е след теб. Той е преди или паралелно с теб. Тоест - ти просто си бил временно явление, докато жената в историята ти вземе решение кого да избере. И тъй като за нея идеалният вариант е бил да разполага с избор - от двата стола е избрала другия, а теб те е оставила. Всъщност дори, може би, не е взимала решение, а е чакала решението на другия. Поради тази причина си бил държан. И не се укорявай в какво си сгрешил - мнението ми е, че за нея ти изначално не си бил желаният избор, а просто резервен вариант.
Конкретно на въпроса ти - бързите демонстрации на силни чувства и привързаност плашат. Без значение дали си жена или мъж. Намирам за плашещо, когато жената срещу мен афишира това. Не визирам, че чувствата трябва да се крият, напротив, това също толкова бързо и лесно може да отблъсне партньор, но считам, че трябва да се следва някаква неписана и неясна хронология, която върви логично и плавно. Не можеш да зашлевиш отсрещния в самото начало на отношенията с "обичам те", "не мога без теб", "мечтая за семейство с теб"! Това звучи отчаяно и плашещо, не е комплимент и не ласкае.
Очаквам да ми напишеш, че тя първа афиширала чувствата си с подобни реплики към теб - това не означава категорично, че го мисли. За едни е трудно да произнесат такива слова, други ги изричат под път и над път, с повод и без повод. Твоята краткотрайна бивша е целяла, по-скоро, да си гарантира, че не би останала сама. Това е и причината, поради която си останал изумен от развоя на събитията.


Всичкото това "Обичам Те" "Не мога да повярвам че сме заедно" и "Бих си седнала на гъза" последното е цитирано буквално. Ме навяваха на мисълта че наистината се случват нещата и аз казах моите чувства. После загубих ме разговор и имаше "Не си фактор в моя живот" "Станах човека само за секс" и много други който ме караха да чувствам че я губя. И в скандала дето стана си я обвиних как се получават така в рамките на 3-4 дена.

# 18
  • Мнения: 3 601

Всичкото това "Обичам Те" "Не мога да повярвам че сме заедно" и "Бих си седнала на гъза" последното е цитирано буквално. Ме навяваха на мисълта че наистината се случват нещата и аз казах моите чувства. После загубих ме разговор и имаше "Не си фактор в моя живот" "Станах човека само за секс" и много други който ме караха да чувствам че я губя. И в скандала дето стана си я обвиних как се получават така в рамките на 3-4 дена.
Може и да няма нищо против теб физически, но всичко сочи, че не те иска трайно в живота си.

# 19
  • Мнения: 3 542
Скрит текст:
Струва ми се, че в твоята ситуация задаваш погрешен въпрос. Другият не е след теб. Той е преди или паралелно с теб. Тоест - ти просто си бил временно явление, докато жената в историята ти вземе решение кого да избере. И тъй като за нея идеалният вариант е бил да разполага с избор - от двата стола е избрала другия, а теб те е оставила. Всъщност дори, може би, не е взимала решение, а е чакала решението на другия. Поради тази причина си бил държан. И не се укорявай в какво си сгрешил - мнението ми е, че за нея ти изначално не си бил желаният избор, а просто резервен вариант.
Конкретно на въпроса ти - бързите демонстрации на силни чувства и привързаност плашат. Без значение дали си жена или мъж. Намирам за плашещо, когато жената срещу мен афишира това. Не визирам, че чувствата трябва да се крият, напротив, това също толкова бързо и лесно може да отблъсне партньор, но считам, че трябва да се следва някаква неписана и неясна хронология, която върви логично и плавно. Не можеш да зашлевиш отсрещния в самото начало на отношенията с "обичам те", "не мога без теб", "мечтая за семейство с теб"! Това звучи отчаяно и плашещо, не е комплимент и не ласкае.
Очаквам да ми напишеш, че тя първа афиширала чувствата си с подобни реплики към теб - това не означава категорично, че го мисли. За едни е трудно да произнесат такива слова, други ги изричат под път и над път, с повод и без повод. Твоята краткотрайна бивша е целяла, по-скоро, да си гарантира, че не би останала сама. Това е и причината, поради която си останал изумен от развоя на събитията.

Всичкото това "Обичам Те" "Не мога да повярвам че сме заедно" и "Бих си седнала на гъза" последното е цитирано буквално. Ме навяваха на мисълта че наистината се случват нещата и аз казах моите чувства. После загубих ме разговор и имаше "Не си фактор в моя живот" "Станах човека само за секс" и много други който ме караха да чувствам че я губя. И в скандала дето стана си я обвиних как се получават така в рамките на 3-4 дена.

Ужасен речник, при това детето е било с вас. Валка > почерпи, че си се отървал и продължи напред.

# 20
  • Мнения: 18 298
Намери си жена без дете. Има много риба в морето. Smiley
Малките ангелчета често са голям тормоз. Родителите си ги обичаме, но на друг човек може да му е трудно. И е голям ангажимент.

# 21
  • Мнения: 30 802
Кратък отговор: проявил си се по начин, който те е показал като вид "зловещ мъж", който задейства женската алармена система. Отхвърлила те е.

Дългата версия: зависи как си показал чувства. По принцип жените искат по-обрани откъм чувства мъже, които обаче показват действия. Мъж, който говори за чувства...е скрита лимонка. Мъжът трябва да е опора, по-обран откъм емоции. Второ - скандал и шантаж с обвинения. Супер зловещо някой да ти държи сметка за дефектите и да го използва срещу теб. Показва, че в главата си държиш скрита сметка с отметки, плюсове и минуси. И че при кризисна ситуация вадиш "черното досие" и почваш да шантажираш и мачкаш. Мачкащите мъже са неприятни за връзка. Дехуманизират жената. И както я дехуманизират, щото е еди-каква си, утре ще я поударят, а някои я и поубиват, щото тя не е човек, а примерно мръхла, ковра и други неща.

Та така, за женската интуиция поведението ти и излъчването говорят за "пълна щета". За оня тип "добри момчета", които при шит теста веднага показват колко са тайничко токсични.

А жените с деца нямат време за игрички, бързо тестват и отхвърлят. Дяволът е в детайлите.

Работи върху себе си. И със свободна жена може да направиш тия грешки и да излезеш плашещ и притеснителен за неприятни реакции и действия.

И да, щом не си успял с присъствие да кротнеш детето - някои мъже успяват - то тя е преценила, че не ставаш. Авторитетните мъже лесно кротват деца само с поглед.

# 22
  • Мнения: 31
Повтарям си и аз същото но някак ми липсва. Необяснимо ми е и на мен. И благодаря на всички който дадоха мнение и съвет.

# 23
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
"Бих си седнала на гъза" последното е цитирано буквално.
Какво ще рече това? Каква е ТЯ когато не си седи на г*з@?! Звучи като шавлива купонджийка.

# 24
  • Мнения: 15 619
Защото не го харесва, не го иска, не смята, че е подходящ. Още може да се изброява. Избери си, което искаш, защото всичките означават едно и също - не го иска.

# 25
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Защото не го харесва, не го иска, не смята, че е подходящ. Още може да се изброява. Избери си, което искаш, защото всичките означават едно и също - не го иска.
Не знам....хванала двама и им правила некви смешни тестове. Твърди, че трябвало да си седне на д-то...За има няма 3 месеца голяма любов, голямо чудо...ама с двама. Да не излезе някоя палавница Trollface

# 26
  • Мнения: 18 298
И на мен тъй ми изглежда. Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 601
Повтарям си и аз същото но някак ми липсва. Необяснимо ми е и на мен. И благодаря на всички който дадоха мнение и съвет.
Няма нищо необяснимо в случилото се. Размечтал си се, харесало ти е да си представяш бъдеще с нея и... толкова. Другия път не слагай олиото в загрят тиган, преди да уловиш рибата.

# 28
  • Мнения: 3 025
Единия вариант да се отдръпне е да си избързал прекалено с разкриването на чувствата ти, но ти твърдиш, че тя го е направила преди теб, за това допускам да не е това причината. Другото е да си объркал нещо с детето, имало е едни очаквания от теб, които ти не си покрил. И третото, което може би е, е, че е имала паралелна връзка с теб и е избрала другия човек пред теб.

# 29
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
За мен ти си бил План Б. Тя е в криза и ти се появяваш, за да компенсираш - добре си дошъл. В такъв момент светът ни е сринат и ние сме склонни да идеализираме мъжа до нас. Ти си бил насреща и на теб ти се е паднало да чуеш заветното изречение, че ще е добре да си последният мъж в живота ѝ. Когато жените говорим така, не мислим непременно за реализация, а като всеки човек мечтаем. Ако имаше друг на твоето място, вероятността да чуе същото е  много голяма. На тази жена ѝ трябва опора, а ти търсиш близост. Още тук се разминавате. Когато си ѝ заговорил и за дете (което си е като сондиране на нагласите ѝ и застраховка от твоя страна), съвсем си я отблъснал. На нея не ѝ е на дневен ред да бременее от поредния, нищо, че се кълне, че ще е и последен.

# 30
  • Мнения: 18 497
Пишеш, че си направил скандал - това още по времето, когато не сте никакви, даже гаджета не сте.
Нормално е да те разкара.
За детето няма да коментирам, от постовете ти е ясно, че не ти е било особено приятно. Съвсем нормално е постъпила жената.

# 31
  • Мнения: 31
Пишеш, че си направил скандал - това още по времето, когато не сте никакви, даже гаджета не сте.
Нормално е да те разкара.
За детето няма да коментирам, от постовете ти е ясно, че не ти е било особено приятно. Съвсем нормално е постъпила жената.


Емма не че не ми е било приятно, но аз мислех че е доста рано да взимам някак си бащинско отношение към него. На първо време исках да станем приятели за да се отпусне и разположи то само към мен. Може би тук ми е грешката

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Пишеш, че си направил скандал - това още по времето, когато не сте никакви, даже гаджета не сте.
Нормално е да те разкара.
За детето няма да коментирам, от постовете ти е ясно, че не ти е било особено приятно. Съвсем нормално е постъпила жената.
Емма не че не ми е било приятно, но аз мислех че е доста рано да взимам някак си бащинско отношение към него. На първо време исках да станем приятели за да се отпусне и разположи то само към мен. Може би тук ми е грешката
Не бих казала. Това е просто предтекст според мен. Нормална жена не може да очаква, като не са се конкретизирали отношенията на други нива, някой да става авторитет за детето й. А и  това размотаване  на детето винаги с вас , от самото начало...Колкото и скорострелно да се развиват отношенията ви, тя какво: бавач или мъж търси!?

# 33
  • Мнения: 330
Валката, дори не и помисляй, че отношението ти към детето е изиграло някаква роля. Всъщност, абсолютно нищо не е изиграло роля. В определен момент, при определени обстоятелства си бил удобен и насреща. В мига, в който тя си е изяснила или са и изяснили как стоят нещата с другия - твоята съдба е била ясна. Това, че пред теб е изтъкнала мотивите, които ти сподели - ни най-малко не означава, че това е/са били причините, които са я провокирали да се раздели с теб. Ако съм стигнал до заключението, че трябва да скъсам с една жена, не и казвам в лицето, че вече не ме привлича визуално, не ми е на нивото или сексуално не ме удовлетворява. Бил си с този човек, показваш уважение и не му смачкваш самочувствието. Девойката едва ли блести с интелект, но считам, че е била достатъчно съобразителна и тактична, за да изтъкне доводи, които е преценила, че не биха те наранили толкова силно, така че - можеш да погледнеш и през призмата на това, че поне си бил отсвирен сравнително елегантно.

# 34
  • Мнения: X
Но относно детето скарване дори с тих тон не мисля че щеше да се отрази добре. Аз водех нормални разговори с него с цел да се сприятелим и евентуално ако заживеем заедно тогава да взимам някак по сериозно отношение. 
Не говоря за скарване или шамарене. Не са това начините човек да се справи с разбесняло се хлапенце. Говоря за това в bold:
Последната ни среща беше за 4 дни на Морето по нейна работа която трябваше да ни сближи повече,защото другите срещи бяха с по една нощувка.Детето с чиста ръка на сърцето беше почти непоносимо сърдеше се за щяло и нещяло инатеше се за най дребни неща и така изнервяше най много нея.Аз не взех отношение с цел да не се бъркам в такова състояние на детето защото все още съм никой за него ние бяхме приятели гушкахме се говорихме си приказки и т.н.Оставях тя да се справя с него,за което на по късен етап бях обвинен.
Това състояние, което описвате, е най-нормалното състояние за едно малко дете Simple Smile Че и за не толкова малко. Това че смятате, че дете, което Ви разваля рахата е "непоносимо" и сте седели като страничен наблюдател, а не сте я попитали поне дали иска да помогнете с нещо не е правилен ход в подобна ситуация. Щом е била с детето, значи е гледала под лупа и какво ще е Вашето отношение към него, а то е било никакво - единственият по-лош вариант би бил да го нашамарите и може би така го виждате възпитанието на малко дете - скарване, наказание, шамар ако първите две не помогнат.

Това според мен има някакво отношение към цялата работа, така описано не ми звучи никак ОК, но вероятно цялостно не ѝ е допаднало прекарването. По какви точно причини - можем само да гадаем. Или е нещо друго, но във всеки случай е охладняла по различни причини от "признаването на чувствата". Вероятно признаването сте го направили точно защото сте започнали да усещате, че нещо охладнява и сте решили, че така ще я приближите към себе си, но реално има обратният ефект обикновено подобно нещо в такъв момент.

Какви са точно причините - не съм ясновидец, само тя може да каже, но извинения, разпитване и досаждане в подобен момент са силно противопоказни. Като ѝ мине, ще каже, ако все още имате някакви отношения, ама като каже не влизайте в оправдателен режим, защото съдейки от стила на темата подобен режим Ви идва лесно отвътре. Ако се стигне до там - изслушайте, не се оправдавайте или извинявайте (освен ако не го чувствате последното - тогава е достатъчно и кратко извинение без сълзи), помислете после върху казаното, ако се колебаете как да приемете - питайте тук, след като тук търсите съвети. На Ваше място така бих постъпил, ако държа на жената. Ако не - бих я зачеркнал. Във всеки случай бих си спестил подробни обяснения, оправдания, не прилича на зрял човек да го прави и наистина няма никакъв ефект. 

ps. за колко е важно отношението към нечие дете дори за един татко - мога да дам пример от собствен опит.
Скрит текст:
Като избирахме ясла, първоначалния избор, на който се бяхме спрели имаше някои подводни камъни, но щях да ги преглътна, ако не беше "тестовото" ходене на детенцето. Като го взимах, иначе адски претенциозната собственичка, която се пишеше за истинско гуро с децата, въпреки доста младата си възраст, не успя 10 минути да облече детенцето, въпреки че дори на кьопавата му баба ѝ отнема по-малко (за нас да не говорим - дори тогава отнемаше между секунди до 1/2 минута макс). Това категорично ме отказа на секундата от въпросната ясла. Ако съм самотен родител с дете - отношението на любовния ми интерес към детето ще е вероятно най-важния фактор.

pps. чувства по принцип е добре да се признават от някой мъж, когато една жена е благоразположена към признаващия, със сигурност не когато му е разсърдена/обидена/охладняла Simple Smile обратното поне при мен също е вярно Simple Smile

# 35
  • Мнения: 31
Второ - скандал и шантаж с обвинения. Супер зловещо някой да ти държи сметка за дефектите и да го използва срещу теб. Показва, че в главата си държиш скрита сметка с отметки, плюсове и минуси. И че при кризисна ситуация вадиш "черното досие" и почваш да шантажираш и мачкаш


Това ще се опитам да оборя.През цялата връзка която имахме в която съвсем отговорно мога да кажа отново че нейното желание да се получат нещата беше голямо и доста добре показващо.Но покрай това "обичам те"имаше и "аз всеки ден получавам неприлични предложения"  "всички мой бивши все още ме търсят и желаят"  'когато излизам винаги има някой който ме желае" и прочее и прочее.Да това ме сломи но не веднага преглъщах го защото мислех че е някаква моментна емоция.Но тези неща не бяха казани един или два пъти.И измежду тях "не вярвам че някога ще сме заедно" "Ти си този дето ....." Да това използвах срещу нея тези нейни думи който нараняваха мен който се опитах яко не бяха повтарани да бъдат пренебрегнати.Да изпуснах си нервите Признавам наговорих ги просто да я заболи и нея Да виновен не трябваше Но и аз мисля че имам Самочуствие.Точно и от тук е моята Логика миналото яко няма място в настоящето или в бъдеще неискам да зная.Не че неискам но ако не се налага няма да се превръща във бреме.Пак ще кажа не съм Идеален и няма и да бъда.

# 36
  • Мнения: 7 260
Значи тя идва на среща с теб с детето си. Това ми направи много лошо впечатление. Още в началото е нямала сериозни намерения, обичала те, дете ще си направите, фантазии някакви. Радвай се, че си се спасил, не е била тази жена за теб преди, не е и сега. Това да й се обаждаш и да й се извиняваш, не знам защо го правиш, но определено грешиш. Вероятно е искала да пробва с теб от някакви комерсиални подбуди, но е намерила по добър вариант. Намери си жена без дете, ще си спестиш много проблеми.

# 37
  • Мнения: 31
Бг Татко много от нещата описани от вас са може би така.Ще поясна за да нестане оправдание.Писах последна защото след десетина дена стана скандала ,а през това време нямахме време за среща и всичко бе по Телефон и ФБ.Но беше отбелязано от нейна страна че е било приятно че аз съм имал контак с детето но не и в скандала с майка си.Факт не и помогнах.Фак е също че чувствата ги казаха и показах преди тази среща.10 дена след тази наша среща нещата бяха нормални Пак с кроежи за събиране и колко много се желаем Плюс тези неща дето написах 'всички мой бивши все още ме търсят и желаят"  'когато излизам винаги има някой който ме желае" и други който имат и малко интимен характер затова ще ги спестя.Необяснимото в мен е че между "Планове за съжителство" и  и колко се обичаме продължиха и тези думи.След тези 10 дни аз явно се подадох и ги изказах като упреци.не съм се оправдавал пред нея защото нямах и нямам оправдание за мойте думи Грозно и Долно факт.Но се извиних извинявал съм се за много неща когато съм виновен Така съм възпитан.Думи също казани не еднократно "не си фактор в моя живот" след като преди два дни ти казват че "никога не съм вярвала че ще Бъдем заедно" за мен е объркващо Пък и когато си показал колко са ти силни чувствата Говоря от нейна страна и след това "аз имам неприлични предложения всеки ден"и т.н.
Не мисля че някой би казал такива неща на "Любимия/ата"

# 38
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Тази женица иска да я ревнуваш от бившите, иначе защо ще ти наговори всички глупости. Аз ти гарантирам, че за нейно най-голямо съжаление открито я ревнува единствено детето, което въобще не я удовлетворява. То иска майка си само за себе си и привлича вниманието ѝ с непростимото си поведение. Да, ядосва я, но в този момент тя е само негова и това му харесва. Момче ли има?

Добре, че те е оставила на мира. Голяма беля ще си вкараш с такава жена.

# 39
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Валката, конкретната жена има поведенчески и психологически проблеми. Нормална жена не изтъква, че непрекъснато получава неприлични предложения и бившите и я търсят. Всички нормални жени, млади, стари, дебели, слаби, красиви или грозни получаване непрекъснато предложения и комплименти, защото такава е мъжката натура. Повечето мъже не пестите комплименти към всяка срещната и нямате нищо против да минете, с извинение, всяка бивша. Това мъжете го знаете

Жена с дете не е жена от първа категория в смисъл за новите мъже с които се запознава. Ти си лапнал въдицата и си хукнал да се срещаш с нея.

Как така ходи по работа а е с детето? И с тебе? Каква е тази работа, при която се моткаш с детето по морето? Ти ли го гледаше докато тя ходи по работа?

Правилно си се дистанцирал, докато тя се занимава с детето. Мене би ме изнервило нов човек да се намесва. Моят син беше много палав и съответно не го водех по срещи с приятелки. Ако нямаше кой да го гледа не отивах на срещата и го водех в парка. Една майка познава детето си и знае какво да очаква от него в поведенчески план. Не можеше ли да го остави на бащата или родителите си и да дойде сама?

Мисля, че се е срещала с тебе за да приключи, дето се вика, стара тръпка. Изконсумирали сте тръпката, начесала си е самочувствието и се е омела.

# 40
  • Мнения: 31
"Как така ходи по работа а е с детето? И с тебе? Каква е тази работа, при която се моткаш с детето по морето? Ти ли го гледаше докато тя ходи по работа"


Невена,тя е певица и има школа едно от нейните деца имаше конкурс.Нейният син трябваше да остане при родителите и,но в последният момент отказаха и имаше скандал с тях и тя ми сподели за него. Успокоих я че за мен детето няма да е проблем за нея явно е бил.На самият концерт да детето беше при мен и се радвахме заедно. За което пак бях "Похвален" че се радвала че съм имал Отношение към детето. След концерта заваля дъжд и се прибрахме в читалището и детето беше гушнато в мен през цялото време.

# 41
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Ти си просто чудесен. След събитието как бяха нещата? В смисъл като се върнахте от пътуването. Новият ерген ли е?

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
В ранен етап на връзката приказките за голямата любов, съвместен живот и деца са с цел захапване на кукичката. Преценила е , че търсиш сериозни отношения и  предлага мечти.
Иначе мъж, който търси само забавления, тези думи ще разкарат с 300.
Репликата, че е човека само за секс , показва че е имала очаквания, които не си удовлетворил и е разочарована. Не си и дал нещо важно за нея.
Не си струва да занимаваш повече съзнанието си с тази история. Не е твоето момиче. Това че има дете изобщо не я прави зряла и отговорна. А факта,  че го влачи по срещи, кара те да ревнуваш, играе игрички с теб и с други  ме кара да мисля че нито е умна, нито свястна.
И последно - като споделяш лични неща , ако за теб не е важна анонимността, запази поне  тази на другите участници. Не влизай през фб.

# 43
  • Сф
  • Мнения: 10 658
Е, той си търси приятелка.И снимка е джаснал!:smirk:

# 44
  • Мнения: 3 601
Е, той си търси приятелка.И снимка е джаснал!:smirk:
А дали си търси приятелка-нова-любов или просто търси някоя, с която да натрие носа на бившата под наслов "и мен ме желаят и искат, ти кат ни ма щеш" придружено със съответния статус и снимчици е ФБ, можем само да гадаем.

# 45
  • Мнения: 31
Вяра след почивката беше всичко нормално липсвахме си казвахме си отново колко искаме да съберем.Но имаше и между другото пак някакви подобни нейни изказвания които се на събраха в мен и в скандала неиздържах и си казах всичко което е наистина нападане със нещата дето ми е казала.

# 46
  • Мнения: 31
И на Аниш и на Пур ще кажа не търся просто споделям. А снимката и Фб е че наистина не ми се правеше регистрация. Няма от какво да се крия. Не съм от тия дето ще натриват носове. Особено пък с такова нещо. Болно ми е затова написах темата.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 6 932
Ясно е че не се криеш, но жената и детето са лесно разпознаваеми така.

# 48
  • Мнения: 6
Може би късно ама ей на смених Профила. Да не сметнах това че ще стане така. Но не мисля и че е някакъв проблем.

# 49
  • Мнения: 225
Валка, влезнал в спиралата на разочарованието.
Впечатлен съм от точните менения на потребителите които споделям.
Няма какво да се добави към тях повече.Поведението и ми е до болка познато.
За теб остава периодичния секс или нищо.
Не дълбай, не питай , не обяснявай ,бъди зает, не търси  ...
За известен период може и да истанеш пак интересен но ...

# 50
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 320
Мигновено си смени и името във фейса. Подобни умалителни имена като Валката, Ивката, Ванката, Гошето и т.н. подсъзнателно ни насочват към майките ви (обикновено те ви наричат така), а това не е във ваша полза.   

# 51
  • Мнения: 10 993
Прочетох те внимателно и ще ти дам моята гледна точка, 6оято може и да не съвпада с вашата реалност.
Значи аз имам две деца, които с ръка на сърцето мога да ти кажа, че са си непоносими.
Преди два месеца един съученик на големия ми син ни покани детето и мен да ходим на басейн с него и майка му. Отидохме -децата са си мега разглезени - дори другата майка ми направи забележка как въобще не се карам на моя. Аз просто нямам нерви постоянно да се разправям и ако нещо не е животозастрашаващи го позволявам. Както и да е. На басейна имаше един спасител с вид на мутра -децата  се лигавеха , той започна да ги тренира -за всяка грешка, която правеха ги на казваше с коремни преси. Понеже ми се струваше, че нещо не е наред отидох да проверя създават ли проблеми и той ми каза: госпожо почивайте си , аз имам грижата за децата. Вярваш ли или не аз хлъцнах. почти 12г. Съм родител и постоянно някой ме обвинява, че не си гледам децата, а аз дори до тоалетна не мога да отида от стрес да не направят някоя беля. Еми с ръка на сърцето ти казвам, че тоя ме спечели. След това дойде да се запознаем , говорихме си за децата:каза ми: на теб от тоя /сина ми/ ще ти побелели косата. Аз му казах, да ама все ме успокояват, че после ще е много здравомислещ възрастен. Той ми каза, че до тогава ще се расипя. После каза, че никога не бива да се използва физическо насилие, защото озлобява.
Аз съм в много претенциозни среди, спасителят беше простотвато момче, но ми взе акъла. Имах пет часа възможност да си говорим с другата жена, толкова се впечатлих, че бях готова ако съм сама да си го взема у дома да ми тренира момчетата.
Може би не ме разбираш, но мъж който не може да гледа дете, не й трябва на жена с дете. Знам, че постът ми ще породи неприятни коментари, но много исках, да го споделя с теб. Просто не се занимавай с жени с деца, ако нямаш опит с деца. Няма смисъл да страдаш. Не е в теб проблема.

# 52
  • Мнения: 73
Логиката доказва, че Жена не се отръпва когато  харесва мъж.  Напротив, Тя се сближава с него.

# 53
  • Мнения: 6
Кристина1980--- Да аз нямам деца нямам и опит което е факт който се знаеше.Не киазвам също че и моя подход към детето е бил правилен,но аз така мислех че е по добре да постъпя.А и след всяко срещане бях "Похвален " че вниманието и отношението към детето са били "Добри".На ясно съм че жената не търси само мъж да има до нея, но и до детето все пак то е Фактор първи.Както ти така и други ми казаха да не търся жена с Дете,но исках да опитам исках да се получат нещата и да добия опит в това.Явно повече ме нарани факта че толкова бързо ме смени и изкара отношението към детето като оправдание.Няма лошо така е решила така го е видяла,но и малко ме е яд че казваше имаш отношение към сина ми ,аз мислех че съм и във правилната посока..Сега се радвам на факта колкото и да си ме боли за тази жена Че всичко приключи преди да сме заживеяли заедно.Благодаря че сподели и ти твоята история.
Благодаря и на всички други който също споделиха,критикуваха,посъветваха и т.н.

# 54
  • Мнения: X
Аз съм в много претенциозни среди, спасителят беше простотвато момче, но ми взе акъла.
Не знам какви са ви средите, но ситуация в която на родител се налага да търси външна опора и подкрепление за налагане въобще на правила, не е никак читава. Спасителят му е работа да си наложи авторитета на треньор. Както и на учителя с децата и тн. Това са авторитети сами по себе си и професията им изисква въдворяване на ред и пр. Случаят е съвсем друг и касае други "среди". Един мъж, домъкнат от нейде, незнайно какъв на майката още, за първи-втори път виждащ детето, опитваш се да раздава правила и да се прави на татко...айде, нЕма нужда. Аз също имам син, един-единствен път съм го запознавала с мъж /поне три месеца преди това аз го опознавах/ и ужасно впечатление би ми направило, да се опитва от самото начало да се прави на авторитет. Какъв авторитет, какви правила чуждия човек ще налага на детето ти, ако ти като родител не си съумял да изградиш нещо, че разчиташ на хора разни?! Недопустимо!

# 55
  • Мнения: 30 802
И аз си признавам, че и като майка след развод, и като майка с мъж, само със собствени сили рядко успявам да проконтролирам децата, така че да се държат като принц Джордж и Принцеса Шарлот (и да не забравяме, че и те понякога се вкисват и тогава викат бодигарда и бавачката). Така че съм доста ОК с това всеки възрастен да следи и ако може, да вкара детето в граници. Защото децата понякога откликват отлично на чужд авторитет, не на моя - аз вече съм станала примерно досадната мърморана, дето вече е стигнала до фазата с мрънкащ тон да обяснява стига, моля те, нямам сили вече...та така, ако някой се намеси и с 2-3 приказки вкара детето в рамки, няма да се обидя или разсърдя.

По отношение на друг мъж - зависи как налага правилата. Във всеки случай ще е странно детето да се държи ужасно, а той само да гледа отстрани.

# 56
  • Мнения: 18 497
Аз разбрах Кристина по друг начин - момчето я е впечатлило с подхода си към децата. Има такива хора - както е писала - може да не е много образован, да не е запознат с различни педагогически школи, но ето, че е намерил път към непознати момченца, за които самата тя казва, че са непослушни и разглезени.

И съм съгласна с това, което пише - че на жена с дете, не й трябва мъж, който не може да гледа деца, няма подход, и дори го дразнят.

# 57
  • Мнения: X
Аз разбрах Кристина по друг начин - момчето я е впечатлило с подхода си към децата.
И аз така я разбрах, и имах същото предвид в началното си мнение по темата. Човек може да има подход към едно дете без непременно да му се кара или да му прави забележки или да го юрка да прави лицеви опори. Но най-важното е да се опита да бъде съпричастен в ситуация, в която очевидно човек се затруднява да се справи сам. Дори да не е успешно. Прието е (и дори възпитанието го изисква) да помогнеш дори на непознат, какво остава на човек, с когото излизаш.

Едно малко дете е много лесно да бъде успокоено от човек, когото не познава чак толкова добре - с игра, разговор, закачки, загалвичкване. Съдя от моето дете, което никога, ама никога не си показва рогцата пред семейните приятели и познати или дори пред бабите и дядовците, които го виждат доволно рядко. Родителят налага правилата и границите и никой няма право да му се бърка в това, но не е чак такова усилие да се загалвичка трантрумясало или разлютено малко дете. Ако това е искала майката, защото може да е искала нещо дори още по-просто - да се вземе спокойно страна в някакъв спор и да се обясни на детето защо майка му е права. Двама възрастни са по-убедителни от един.

Така или иначе за мен е по-конструктивно човек да направи анализ на собствените си грешки. Не му правите добра услуга на Валката като обяснявате колко зле била жената, пък той перфектен. За повдигане на самочувствието - супер. Но ако е направил грешки, които после повтори и с нов любовен интерес, ще сте му направили мечешка услуга.

# 58
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Аз съм в много претенциозни среди, спасителят беше простотвато момче, но ми взе акъла.
Не знам какви са ви средите, но ситуация в която на родител се налага да търси външна опора и подкрепление за налагане въобще на правила, не е никак читава. Спасителят му е работа да си наложи авторитета на треньор. Както и на учителя с децата и тн. Това са авторитети сами по себе си и професията им изисква въдворяване на ред и пр. Случаят е съвсем друг и касае други "среди". Един мъж, домъкнат от нейде, незнайно какъв на майката още, за първи-втори път виждащ детето, опитваш се да раздава правила и да се прави на татко...айде, нЕма нужда. Аз също имам син, един-единствен път съм го запознавала с мъж /поне три месеца преди това аз го опознавах/ и ужасно впечатление би ми направило, да се опитва от самото начало да се прави на авторитет. Какъв авторитет, какви правила чуждия човек ще налага на детето ти, ако ти като родител не си съумял да изградиш нещо, че разчиташ на хора разни?! Недопустимо!

Асолютно вярно. Не е работа на непознати или гаджета от два дни да оправят грешки във възпитанието. На Кристина и приятелката и спасителят са й казали, че трябва да си възпита децата. Явно са податливи, но вкъщи няма кой да наложи дисциплина, по описаните от нея причини. Нямам нерви за мен е равно на мързи ме/ не ми се занимава.

# 59
  • Мнения: 6
Бг татко не са ми направили услуга. Не съм казал че съм идеален. И не съм искал и жената да я направя лоша. Просто както казаха и други сме се разминали, че не сме оправдали очакванията един към друг. Не става дума и за самочувствие, не съм предприел никакви действия спрямо детето освен приятелски. Да може би е било грешка от моя страна но за момента така съм го чувствал, така съм го направил. Явно ме е било и страх точно от това да не би да има "Ти не си ми баща". Анализи след случилото много. За повтаряне на грешки нямах този шанс. Но ако имаше разговор може би щях да си и взема забележка.

# 60
  • Мнения: 10 993
Благодаря на Ема и бг татко за поясненията върху моя пост.
Понеже съм наясно с критиките, които получавам във форума избягвам да споделям каквото и да било. Честно казано исках да помогна на Валката.
Малко инфо за случката : аз мъж си имам и не си търся. Ако остана сама ще чакам децата ми да пораснат и ще си търся мъж. Така че не съм в обувките и честен казано не разбирам хората, които се обвързва т с партньор, който има деца, пък те не могат да ги траят. Казвам го това с ясното съзнание, че на моменти аз не мога да си трая собствените деца, камо ли чужди.
На въпросния басейн децата не са правили кой знае какво -искаха да скачат от трамплина : спасителят първо не даваше, после им разреши, но ги накара да преплуват басейна и да направят няколко лицеви опори. Честно казано беше в началото на лятото и съм забравила подробности. Спасителят имаше вид на нацепена батка и момчетата на прага на пубертета се впечатлиха от външооността му.
В моите среди мъжете са костймари, които на един тийм билдинг обсъждаха децата на една колежка колко били невъзпитани и колко яли на ол инклузива. Те самите нямат ни деца, ни жена, живеят си само за гъза, но могат да квалифицират майките като некадърни. На мен такъв мъж не би ми трябвал. Сега по-ясно ли е ?

# 61
  • Мнения: 3 542
Валката, държанието ти към детето НЯМА нищо общо с инициираната от жената раздяла, само оправдание е. Мислех, че вече си се насочил към друга особа и е добре да не й гледаш само формите, а и други неща да забелязваш.

# 62
  • Мнения: 25 590
Малко инфо за случката : аз мъж си имам и не си търся.


Извинявай, но ми стана интересно – този твоят мъж каква работа върши в семейството, освен секс с теб и евентуално носенето на пари? Някаква роля във възпитанието на децата играе ли, още повече че са момчета? Някакво друго участие в семейния живот?
Не държа да ми отговаряш на толкова личен въпрос, просто отдавна се чудя що за семейство имаш и наистина ли партньорът ти е просто фигурант, или ти представяш проблемите си твърде едностранно?

ПП Добронамерен съвет – за разглезени момчета и липсващ бащин авторитет треньорите по каквото и да е правят чудеса. Запиши децата на нещо – спорт или бойно изкуство, само полза ще имат.

# 63
  • Мнения: 30 802
Ще отговоря аз: Кристина отдавна е споменавала, че мъжът й се справя добре с момчетата й. Обаче пак основният срам е за майката, при всяка ситуация.

И с мен е така - таткото се включва много, но за пред обществото аз съм МОЛ на децата и всички фалове са моя вина. Затова жените сме по-прецизни и маниакални и дори някое дребно провинение на детето ни изнервя и посрамва.

# 64
  • Мнения: 25 590
От опита ми в този, а и в други форуми, съм се научила да поставям под съмнение това, което някой твърди, и фактите, които говорят сами по себе си. Особено когато е противоречива и противоречаща си личност като Кристина.
Ако таткото се справяше с момчетата си, нямаше да има нужда от външни авторитети да налагат дисциплина и да предупреждават майката, че тепърва ще има да си троши главата с тях.

# 65
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
От опита ми в този, а и в други форуми, съм се научила да поставям под съмнение това, което някой твърди, и фактите, които говорят сами по себе си. Особено когато е противоречива и противоречаща си личност като Кристина.
Ако таткото се справяше с момчетата си, нямаше да има нужда от външни авторитети да налагат дисциплина и да предупреждават майката, че тепърва ще има да си троши главата с тях.

Не съм съгласна. Моят син беше много палав като малък. С две малки деца съм брала доста срам по много места. Не сме ги били, не сме наказвали особено. Влязоха в пубертета и станаха тихи като мушички. Едно време не щяха да си спят по стаите, гонеха се из апартамента до 1-2 през нощта и крякаха. Непрекъснато си играеха двамата. Сега всеки за себе си и нищо заедно не правят, нито излизат заедно. Дъщеря ми вече не се свърталище у нас като е свободна. Само учи и излиза с приятелки. Като дете едвам я накараха напишем домашните. Синът ми пък, който все излизаше с приятели, но доста учеше, сега никъде не ходи, ама не ще и да учи.

Какво и е противоречивото на Кристина? Все едно и също мели. Обича само децата, работи, конти се, гледа да си угажда и да не се занимава с излишни глупости. Друго аз от нея не съм чела.

# 66
  • Мнения: 10 993
Благодаря Невена и Силен. Значи вчера правих парти на малкия син и всички гости похвалиха големият. Беше барман и диджеи, украсява с балони. За момента ядове не бера с нито едно от децата си за успокоение на форума.
На въпросния басейн ходих сама с големия син, защото другата жена е разведена, тя ме покании не беше удобно да отида и с мъжа ми и с малкия син. Жената има проблеми с чси  И и давах съвети как да действа, докато спасителят даваше команди на децата и те ги изпълняваше. Аз не съм го карала. Спасителят го правеше по негово желание и аз се впечатлих. Чудя се и аз какво ви се обяснявам, като първият ми пост беше към автора и той го е оценил с полезно, значи е доволен от това, което е прочел.
За останалите мога да кажа, че всеки си живее живота както може. Аз така мога така живея, какво ви дразня, като не пиша нищо към вас, не ми е ясно.

# 67
  • Сф
  • Мнения: 10 658
Аз също възприемам Кристина като самотен ездач.Понякога, за д а постигнеш това което искаш живееш в самота и се фиксираш в децата.
По тоя повод, защо просто не приемем , че Валката и тази жена не си подхождат по интереси първо, защо намесихте детето?Тя просто го използва за оправдание.
Аз като прочетох, че е оперна певица и ми беше достатъчно.Валката май няма хич общо с музика , изкуство и т.н.
Идвам от такава среда, то си е друг свят, амбиции.

# 68
  • Мнения: 6
Нека запазим хубавия тон моля ви. Всеки изказва неговата гледна точка, нормално е да има и противоречиви, но нека не са с цел заяждане. Уважавам мненията и личните историй който споделихте. При различни обстоятелства се е реагирало различно което е нормално. В моя случай аз сметнах че така трябва да процедирам и така съм го направил. Може да е само оправдание а да не е истинската причина,Не зная. Както се казва било каквото било. Нека няма повече лични нападки, затова е форум всеки да си каже неговата история или мнение.

Относно музиката, да чул съм как пее и ми е харесало нямам нищо против самата опера, а напротив аз като слушател съм отворен към хубава и качествена музика.

Общи условия

Активация на акаунт