Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 10 септ. 2018, 17:29 ч.

Как се установихте в Германия?

• 1 574
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте, темата ми е адресирана към тези от вас, които са извървели пътя на емиграцията.
Тъй като и аз обмислям заминаване в чужбина (Германия) с идеята да се върна някой ден в България, ми се искаше да прочета някакви пресни отзиви и истории на истински хора. С агенция ли заминахте или разчитахте само на себе си? Трудно ли беше намирането на квартира? Отношението на местните към вас какво беше? Колко време ви отне да свикнете с техния начин на живот? Въобще каквото се сетите във връзка със заминаването и устройването ви там. Ще ми е интересно да прочета вашите разкази и дори съвети, ако имате такива Simple Smile

# 1
В Германия, радио и телевизионно разпръскване се  основата на солидарен модел, като всички немски граждани и постоянно пребиваващи чужди граждани на територията на страната са задължени да заплащат такса за радио и телевизия. Целта е да се гарантира възможно най-голяма справедливост на финансирането на държавното радио и телевизия, а програмата  да бъде  независима, висококачествена и разнообразна. След като имате адресна регистрация в Германия, Вие може да получите писмо за плащане на такса за радио и телевизия в Германия. Имайте предвид, че вие трябва много добре да се запознаете с това писмо. Таксата се плаща без значение, дали имате в дома си радио, телевизор или компютър и се плаща от всяко домакинство в Германия. Таксата се събира от RD ZDF Deutschlandradio Beitragsservice. https://weknowthelaw.eu/%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%81%d0%b0-%d0%b7%d0 … 0%bd%d0%b8%d1%8f/

Общи условия

Активация на акаунт