Да преправим старите мебели с любов - тема 34

  • 92 514
  • 761
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 458
t_anito - лесно ли се справи с това фолио?
Много ми се иска и аз да си обновя шкафовете в кухнята с фолио, защото са здрави, но не ми се иска вече да са бели....
Преди време се борих с  вратичките на един шкаф....ами само отдалече е ок, иначе от близо ъглите хич ги няма...
Затова те моля да споделиш тънкости при лепенето.
Много хубаво се е получил. Бялото каква  боя е?
Вратите са сменени изцяло с нови плоскости
t_anito, поясни и втори път че вратите са сменени, не са с фолио, не са боядисвани...

Тънкости относно облепянето не мога да споделя. Правя го за пръв път. Лесно е, когато плоскостта е гладка и не много голяма. Но не съм наясно как се прави точно облепянето/ обръщането по ъглите и затова и моят не е перфектен. Ще ми е интересно да видя професионално изпълнение.
Относно гардеробът - вратите са сменени с нови плоскости. Страниците са тъмни, защото той оригинално е тъмен, а тях не съм обработвала поне за сега.
Цената само за гардероба не мога да кажа, защото поръчахме цяла плоча от която ни разкроиха и кантираха 8 врати за гардероба и табла за спалнята, като остана и парче. Всичко това струваше 183 лв. Дръжките за гардероба бяха 30- тина лева

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 21:03 от t_anito

# 436
  • Мнения: 2 346
Може ли на лично да ми пуснеш фирмата, която е направила врътичките?

# 437
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 358
Здравейте! Има ли начин от това да стане това. Или да предложите вариант как да ги променя така, че да споделят една стая, без да се бият Grin Без фолио. Първото е чамов скрин, а второто ПДЧ трикрилен гардероб с огледало на средната врата.

И ако мога от своя страна и аз да бъда полезна:

Скрит текст:

Диванът е претапициран и с махнати подлакътници. Табуретките също са претапицирани и с боядисани с латекс карака. После състарени с изшкурване.








Масата е зашкурена леко, без да се сваля цвета, Следва боро, латекс, лак на водна основа.  Шарките ги "рисувах", като на места оставих да прозира венгето.



Пак шкурене, боро, латекс. Преди лака пак шкурене, като ефектът при врата се получи заради няколкото пласта блажна боя , която на места не беше свалена изцяло. Столът също не е изшкурен до дърво, а само надраскан за да хване латекса.



Тук се вижда част от масата "преди"



# 438
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Тъй като няма как да го докараш така, че са станат еднакви (все пак, едното е ПДЧ и все ще личи), по-добе ги направи да са коренно различни. Различен цвят, покритие и т.н.
Поздравления за преправките.

# 439
  • Мнения: 24
Здравейте,

Да покажа и аз моето творение. Използвах пистолет за телбод (ръчен такер), купих си плат, разглобих стола и тапицирах първо седалката, после облегалката. Налакътниците ги подпъхнах и залепих с горещ силикон, защото там беше невъзможно да се използва такерът. Мисля, че се получи симпатично. Столът си е съвсем здрав, но старата тапицерия се захаби и правеше много боклук по пода, а и не беше естетически красиво. Сега поне е спретнато и чисто Simple Smile

# 440
  • София
  • Мнения: 39 754
Супер е столът. И аз претапицирах преди години един обикновен компютърен стол и стана много добре.

# 441
  • Мнения: 2 111
Здравейте,

Да покажа и аз моето творение. Използвах пистолет за телбод (ръчен такер), купих си плат, разглобих стола и тапицирах първо седалката, после облегалката. Налакътниците ги подпъхнах и залепих с горещ силикон, защото там беше невъзможно да се използва такерът. Мисля, че се получи симпатично. Столът си е съвсем здрав, но старата тапицерия се захаби и правеше много боклук по пода, а и не беше естетически красиво. Сега поне е спретнато и чисто Simple Smile


Браво!
Ето го и нашия, беше много подобен на твоя и от изкуствена кожа, която се ронеше вече. Отлежаваше поне година разглобен, че нещо не харесваха избрания от мен плат, но смених дамаската, купих дунапрен и вече изглежда така. Само с такер



# 442
  • Мнения: 40 818
Фолио се лепи върху плоскости така, че да излиза сантиметър - два извън плота. Залепва се хубаво и после се изрязва с макетен нож. Внимава се посоката на движение на ножа да е такава, че да залепва, а не да разлепва. Лесно е, но си иска малко практика.

# 443
  • Вече на светло в София
  • Мнения: 1 299
silvermist, стола е станал супер! Вдъхнови ме да пробвам с един подобен, но той има допълнителна възглавница на гърба. Да видим как може да се получи.
Да попитам някой пробвал ли е да боядисва обикновени алуминиеви щори. Такива
В момента са жълти, да ги направя кафяви, ще стане ли?

# 444
  • Мнения: 6 296
silvermist, стола е станал супер! Вдъхнови ме да пробвам с един подобен, но той има допълнителна възглавница на гърба. Да видим как може да се получи.
Да попитам някой пробвал ли е да боядисва обикновени алуминиеви щори. Такива
В момента са жълти, да ги направя кафяви, ще стане ли?
Мисля, че може да стане, но с пистолет с автоемайл лак.

# 445
  • Мнения: 7 907
Мисля, че от боята ще залепнат ламелите една за друга, както и ще се залепят въженцата за ламелите и нищо няма да излезе. Моят съвет е да пробвате върху стара негодна щора, за да не ви е яд после.

# 446
  • Мнения: 8 057
То ако ще се боядисва, трябва да се разкачат ламелите (да се развърже щората изцяло), да се боядисат от едната страна, а като изсъхнат и от другата и чак тогава сглобяване Thinking

# 447
  • Мнения: 369
Кафявите събират много прах, изглеждат като бели ...преценете....личен опит!

# 448
  • София
  • Мнения: 181
То ако ще се боядисва, трябва да се разкачат ламелите (да се развърже щората изцяло), да се боядисат от едната страна, а като изсъхнат и от другата и чак тогава сглобяване Thinking

демек най-добре нова щора, без купуване на излишни материали и риск

# 449
  • София
  • Мнения: 3 675
Определено по лесно ще е да си купите нови щори,защото не си струва толкова труд и нищо да не се получи накрая.А относно цвета и аз подкрепям че на тъмните много им личи прахта.

Общи условия

Активация на акаунт