Да преправим старите мебели с любов - тема 34

  • 92 487
  • 761
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 8 029
Не съм ползвала за мебели, само за МДФ (грундирани) врати с дървесен релеф - запази се Simple Smile

# 466
  • Мнения: 7 106
Ако дървените мебели са с лаково покритие отгоре ще трябва да се надраскат с шкурка, за да държи боята. Тя за покриване ще покрие, но после може да се люспи и бели, ако няма добър контакт с повърхността. Или боро контакт преди боята.

# 467
  • Мнения: 91
Здравейте, дами. Възхищавам се на уменията ви и на нещата, които създавате и споделяте. Осмелявам се да се включа с молба за помощ и насоки. Мечтая си за такава маса



Но тези, които намирам по магазините са или с ПДЧ/МДФ плот, или много скъпи, ако са с дървен плот. И се чудя дали мога да си сглобя една самичка. В Bauhaus видях плот масив дъб (от летвички) на много прилична цена за 200 см на 80 см и дебелина 3.8 см, а могат да го изрежат и още. До тук е лесно. Но искам ъглите и ръбовете да са заоблени, за да е по-безопасно за детето. Има ли как да ги заобля аз - за шлифовъчна хартия или фреза четох, но моля за вашите съвети. Или да го закарам някъде да го до обработят, но не знам къде. Металните крака съм ги намерила в амазон, но сигурно и тук предлагат, ще търся още. Плотът мисля да го обработя с топ ойл. На прав път ли съм или изпускам нещо? Ще успея ли да се справя или не е толкова лесно и да търся готов вариант. Ще съм безкрайно благодарна за всички мнения, съвети и препоръки. Благодаря!

# 468
  • Мнения: 8 194
Заоблянетоможе да направиш с пила за дърво. После с шкурка.

Навремето, по трудово правихме точилка от парче дърво - първо с пила заобляхме ръбовете и после с шкурка дооформяхме.

# 469
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Аз заоблям с шлайфа. Ако нямаш, ще си купиш, щом имаш афинитет към преправяне.

# 470
  • Мнения: 299
Здравейте, може ли да ми кажете с каква боя мога да боядисам една пвц тръба в банята? Тръбата не може да се скрие или облече с гипсокартон, но би било добре, ако поне мога да я боядисам в бяло.

# 471
  • Мнения: 54 347
С латекс я боядисай. Миещ.

# 472
  • Мнения: 232
Здравейте, да попитам за съвет относно тебеширените бои .

По принцип от години преправя, боядисвам и пр стари мебели, кухни , плочки и какво ли още не..но досега съм ползвала съм ползвала само акрилни бои.
Взех си няколко опаковки тебеширена боя. В интерес на истината съм много доволна от резултата, особено за повърхности с фурнир и пр. е несравнимо, никакво шкурене, боро контакт и пр.
След две ръце обаче се чудя има ли нужда от допълнително запечатване. Не си взех от т. нар. вакса, но единият шкаф е кухненски и трябва да съм сигурна че ще става за миене.
Мога ли отгоре финално да мина с безцветен акрилен лак?
Пробвали ли сте и ок ли е ?



# 473
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Здравейте, да попитам за съвет относно тебеширените бои .

По принцип от години преправя, боядисвам и пр стари мебели, кухни , плочки и какво ли още не..но досега съм ползвала съм ползвала само акрилни бои.
Взех си няколко опаковки тебеширена боя. В интерес на истината съм много доволна от резултата, особено за повърхности с фурнир и пр. е несравнимо, никакво шкурене, боро контакт и пр.
След две ръце обаче се чудя има ли нужда от допълнително запечатване. Не си взех от т. нар. вакса, но единият шкаф е кухненски и трябва да съм сигурна че ще става за миене.
Мога ли отгоре финално да мина с безцветен акрилен лак?
Пробвали ли сте и ок ли е ?

А къде продават тебеширена боя само?

# 474
  • Мнения: 1 275
Лятото боядисах кожената част на едно старо портманто с латекс и запечатах с бял акрилен лак.От  тогава забърсвам с влажна кърпа и няма никакви поражения. Предполагам,че акрилния лак ще свърши работа и при вас. Успех и да споделите!

# 475
  • София
  • Мнения: 3 672
Лятото боядисах кожената част на едно старо портманто с латекс и запечатах с бял акрилен лак.От  тогава забърсвам с влажна кърпа и няма никакви поражения. Предполагам,че акрилния лак ще свърши работа и при вас. Успех и да споделите!
Ако не е нахално може ли да помоля за снимка.
И аз имам едно кожено платно на портмантото в коридора, което е в ужасен кафяв цвят и ми се иска да го боядисам поне в по-тъмно кафяво,но ме е страх да не почне да се бели и да остава по дрехите, които закачаме там

# 476
  • Мнения: 232


[/quote]
А къде продават тебеширена боя само?
[/quote]

От ebay.co.uk  си ги поръчах

# 477
  • София
  • Мнения: 147
Лятото боядисах кожената част на едно старо портманто с латекс и запечатах с бял акрилен лак.От  тогава забърсвам с влажна кърпа и няма никакви поражения. Предполагам,че акрилния лак ще свърши работа и при вас. Успех и да споделите!
Ако не е нахално може ли да помоля за снимка.
И аз имам едно кожено платно на портмантото в коридора, което е в ужасен кафяв цвят и ми се иска да го боядисам поне в по-тъмно кафяво,но ме е страх да не почне да се бели и да остава по дрехите, които закачаме там
Интересно като сте запечатали с лак не се ли е втвърдила кожата?
 Във вашият случай е било по добре да запечатите с вакса,това щеше да върне еластичността на кожата... Но щом сте доволна от крайният ефект,всичко е ок

anamar трябва да запечатите тебеширената боя с лак или вакса,за да можете да поддържате мебелите нормално.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 22:50 от stanoevus

# 478
  • Мнения: 1 275
С удоволствие бих качила снимки тук,но не мога. Качвала съм в групата Преправалник във ФБ.

# 479
  • Мнения: 4 239
Момичета, търся съвет. Имам стар чамов шкаф, който е минат с лак отгоре. Ще се наложи този шкаф да го изкарам на покрита тераса, където има вероятност, когато завали дъжд и духа силен вятър, част от него да се мокри. Какво бихте ми препоръчали - 1. Да му сложа още един слой лак /какъв?/
2. Шкурене и после Осмо /имам налично масло/
3. Мазане директно върху лака с тебеширена боя - като тук са ми повечето питанки:
   - като първото е ще трябва ли върху нея да нанасям нещо срещу дъжда;  Допълнително ще уточнявам за себе си разходна норма, цена на боята и т.н., подробности, т.е. ще се връщам да чета, да не съм съвсем готованка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт