Мога ли да работя като фризьор за себе си ?

  • 3 590
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте имам въпрос,мога ли да работя и да се регистрирам като самоосигуряваща се лице в свободна професия  като фризьор с изкаран курс ,чието удостоверение ми е за част от професия фризьор?

# 1
  • Мнения: 8 905
Доколкото ми е известно, фризьорите работят предимно като свободни професии и се осигуряват сами.
Освен, ако не почнеш в някой салон на договор.

# 2
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Може разбира се !

# 3
  • Мнения: 6
Въпроса ми е именно с такова Удостоверение за Част от професия..

# 4
  • Мнения: 2 113
Въпроса ми е именно с такова Удостоверение за Част от професия..


Има степени, нива, има последваща специализация, повишаване на квалификацията и пр., но "част от професия" .... ...................................... - май по-добре да не коментирам, че няма как да бъде щадящо.

Можем само да гадаем на така зададения .... въпрос, но ако иде реч за курс по някаква терапия или метод на работа - това не е никаква професия, но в държавата ни отдавна с всякакви хартийки може да се прави всичко, опитайте да се регистрирайте с хартийката и ще разберете може или не може в дадения район.

А самоосигуряващо се лице винаги можете да бъдете.

# 5
  • Мнения: 603
Тъй като фризьорката ми си нае роднина, която беше в положението на авторката. Момичето мина през училище за Фризьорство и изкара сертификат от там. След това я назначиха в салона, но винаги , когато прави прическа фризьорката ми гледа и дава съвети, защото момичето е ново. На мен ми е правила грим и бях много доволна , въпреки че е новичка. Другите клиенти също много я харесват. И двете се осигуряват сами.

# 6
  • Мнения: X
Много хубава тема Simple Smile
Искам да я следя и да попитам къде и как е най-добре да преминем курс по професията?
Защото от много фризьори знам,че доста от курсовете са само теория,гледаш,работиш малко с манекен и после в истинския салон не знаеш какво да правиш.Затова трябвало да те обучават работещи фризьори направо в реално време,с истински клиенти.Но пък как ще вземеш законна диплома?
Темата е доста широка...

# 7
  • Мнения: 8 605
Мисля, че при в курса е трябвало да ви обяснят какво можете с този сертификат и какво не можете. Щом е за част от професията, конкретизирано ли е каква точно - примерно подстригване, боядисване, миене на коси, мъжко, дамско...?
Мисля, че зависи от това, какъв точно курс си изкарал. Едни курсове даваха възможност да работиш на трудов  договор, други - да си откриеш ЕТ и да се самоосигуряваш. Не знам в България как е, но в чужбина за откриване на салон искат още един изпит да изкараш.

# 8
  • Мнения: 14
Здравейте, успяхте ли да работите само с този сертификат за част от професията?

Общи условия

Активация на акаунт