МЪЖКИ ФАКТОР - спермограма, витамини, съвети - Тема 13

  • 63 910
  • 766
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 16
Здравейте.
При направените изследвания при мен всичко излезна в норма освен леко завишени триглицериди(норма до 1.8, моите са 2.01)и повишени нива на кръвната захар(8.2).
Дали е възможно да тях да се дължи кофти морфологията при мен (7%).
Хормоните са в норма всички.
Поздрави,
Мигел

# 676
  • София
  • Мнения: 2 967
Много много ви благодаря, сега остава да разуча за микробиорогията )))

Д-р.Кацаров праща за спермограма в Майчин дом; за микробиология в Кандиларов и за ДНК фрагментация в една инвитро болница в Студентски град. Simple Smile

# 677
  • Мнения: 260
 Да и последно като ни правиха спермограма в тази болница . Ни излезна че мъжа ми има 55% перфекти . Като в осталаните МНОГО имаме от 2 до 17% . Общо взето малко измислена работа беше
Много много ви благодаря, сега остава да разуча за микробиорогията )))

Д-р.Кацаров праща за спермограма в Майчин дом; за микробиология в Кандиларов и за ДНК фрагментация в една инвитро болница в Студентски град. Simple Smile

# 678
  • Мнения: 258
Стерилитетът е наследствен. ..
верно ли, как ли са се родили децата на стерилните родители  Crazy


Кое ни те стана ясно? Да стерилитетът е наследствен, но и лечим. Предполагам, че така им се раждат деца. Като минат нужният път на лечение.

# 679
  • София
  • Мнения: 88
Благодаря за съветите момичета.
Утре ще ходим на уролог и ще настояваме да търсим причина за тези кръли клетки.
Първия преглед беше само с ехограф и пуснахме изследване на HPV вирус (без да има оплакване и се оказа отрицателен) и разпитваше дали е имал предишни инфекции, но не  е имал. Странно е, че сега са по-малко може да са се повлияли от витамините. Rolling Eyes
Ще се разровя в интернет за повече информация. Simple Smile

# 680
  • Мнения: 258
Благодаря за съветите момичета.
Утре ще ходим на уролог и ще настояваме да търсим причина за тези кръли клетки.
Първия преглед беше само с ехограф и пуснахме изследване на HPV вирус (без да има оплакване и се оказа отрицателен) и разпитваше дали е имал предишни инфекции, но не  е имал. Странно е, че сега са по-малко може да са се повлияли от витамините. Rolling Eyes
Ще се разровя в интернет за повече информация. Simple Smile


Пожелавам ви успех! И не забравай, че в такива ситуации винаги можеш да потърсиш мнението на още един специалист.

# 681
  • София
  • Мнения: 2 619
Здравейте, мъжът ми иска да си пусне контролна разширена спермограма и се чудим в коя клиника. Последните години е правил само в Надежда и ни се иска да проверим нещата и на друго място. Оставам с впечатление, че при Владимиров всички мъже са отличници, колебаем се между Малинов и Адела. Някой може ли да сподели впечатления?

# 682
  • Мнения: 1 977
Здравейте.
При направените изследвания при мен всичко излезна в норма освен леко завишени триглицериди(норма до 1.8, моите са 2.01)и повишени нива на кръвната захар(8.2).
Дали е възможно да тях да се дължи кофти морфологията при мен (7%).
Хормоните са в норма всички.
Поздрави,
Мигел

Най- добре се консултирай с лекар за захарта. На ММ също му беше завишена, впоследствие се оказа, че е с тежка ИР и е на косъм от диабет. Неговата морфология е 0.5% и според ендокринологът инсулиновата резистентност е причината. Преди три години морфологията му беше 15%, така че при него проблемът се е получил впоследствие.
Морфологията по Крюгер ли е?

# 683
  • Мнения: 258
Здравейте, мъжът ми иска да си пусне контролна разширена спермограма и се чудим в коя клиника. Последните години е правил само в Надежда и ни се иска да проверим нещата и на друго място. Оставам с впечатление, че при Владимиров всички мъже са отличници, колебаем се между Малинов и Адела. Някой може ли да сподели впечатления?

Аз бих ти препоръчала в болница Свети Лазар да си направи, щом търсите друго мнение. Второто мнение никога не е излишно.

# 684
  • Мнения: 22
Здравейте момичета. Показвам ви двете ни спермограми, като на втората се вижда малко подобрение на нещата (след излекувана хламидия) ММ е с олигоастенозооспермия и сега започваме лечение с Хориомон, Агапурин, витаминчета, и някаква добавка Addyzoa. Пие чайчета от бабини зъби, магарешки бодил и естествено бърканица с мед и т.н. Някой да е на същото лечение ? Никой не може да ни каже на какво се дължат лошите резултати...нашия андролог ни предложи още да не се насочваме към репродуктивен специалист, първо да видим как ще се отрази лечението. Аз обаче имам притеснение, че дори да има хубав резултат от него, възможността за естествено забременяване е просто мираж.....притеснява ме точно това, че май нищо не лекуваме...милион въпроси в главата ми и вече просто не знам..моля някой да сподели мнение..или съвет..благодаря ви

Пропуснах да ги прикача...


Последна редакция: пт, 22 фев 2019, 15:07 от AnMary

# 685
  • Мнения: 409
Нямате изследвана морфология, а това е може би най-важната информация. Ако нямате сперматозоиди с правилна форма или ако са мнг малко, картината ще е съвсем различна.
Андрологът да ви беше посъветвал да я изследвате вместо да ви дава такива съвети. Бъчваров ли е? Как да не го харесвам този човек...

# 686
  • Мнения: 22
Нямате изследвана морфология, а това е може би най-важната информация. Ако нямате сперматозоиди с правилна форма или ако са мнг малко, картината ще е съвсем различна.
Андрологът да ви беше посъветвал да я изследвате вместо да ви дава такива съвети. Бъчваров ли е? Как да не го харесвам този човек...
Ще правим разширена спермограма след 3 месеца...до сега не сме правили такава заради малкото количество сперматозоиди.

# 687
  • Мнения: 198
Момичета , до сега не съм правила инвитро и сме с проблеми в мен , както и мъжки фактор . Бихте ли споделили физически за процедурата за колко време е нужен мъжа ? Моя не е в България и е сложно . По бележките от Щерев ми се струва, че най късия период е 2 седмици - микробиология 2 седмици преди инвитрото , после за процедурата . Греша ли ?

# 688
  • София
  • Мнения: 625
За един ден може да си пусне МБ и кръвните за спин и тн. И после в деня на пункцията да даде материал. Дори мисля, че има опция да даде материала предварително и да го замразят. Това е всичко, което се изисква от мъжа. Всички останали ходения задължително е само твоето присъствие Simple Smile

# 689
  • Мнения: 198
Микробиологията не трябва ли да е правена 2 седмици предварително ?

Общи условия

Активация на акаунт