Студенти в UK - 10

  • 82 467
  • 745
  •   1
Отговори
# 645
  • Бургас
  • Мнения: 44
Здравейте Simple Smile Искам да питам относно изпращането на пари от БГ ( най-удобно ми е онлайн чрез моя БГ карта) в английска сметка. Как го правите, за да избегнете такси? Аз до сега изпращах в нейната БГ сметка, тя си ги тегли от картата там и си ги внася в английската. Помагайте хора! Simple Smile

# 646
  • Мнения: 41
Искам да питам относно изпращането на пари от БГ  в английска сметка.
С transverwise, коментирано е много пъти. Има пояснение  на 1. страница. Ако нещо не е ясно, питайте.

# 647
  • Мнения: 157
Здравейте Simple Smile Искам да питам относно изпращането на пари от БГ ( най-удобно ми е онлайн чрез моя БГ карта) в английска сметка. Как го правите, за да избегнете такси? Аз до сега изпращах в нейната БГ сметка, тя си ги тегли от картата там и си ги внася в английската. Помагайте хора! Simple Smile
По този начин, тегленето от БГ карта там е скъпо.
Аз използвам transferwise и съм доволен. Вчера преведох пари на дъшеря ми и видях, че от 1 март се увеличава таксата за превода.

# 648
  • Мнения: 2 076
синът ми ще си пише имейл до университета за уточнения, но ми е любопитно /понеже тук има хора, които са виждали доста оферти/ как следва да се разбира този текст

Цитат
Bulgaria-Diploma za sredno obrazovanie 5.7 overall to include 3 state examinations and with a minimum of 6 in Mathematics

6 по математика в дипломата или 6 от матура по математика?

за сравнение, в другата му оферта пише много по-ясно за оценката от матура по математика:
Цитат
Diploma za zavarsheno sredno obrazovanie with an overall mark of 5.9 from 3 written state exams including 5.9 in Mathematics written state exam

при тази пък леко неясният момент е дали това 5,90 overall е за цялата диплома или за среден резултат от трите матури

то изобщо не е ясно дали ще се хванем на това хоро, но не е лошо да го изясним преди да започне записването за матурите

# 649
  • Мнения: 3 197
antea, първият иска 5,70 диплома, три матури и оценка по математика в дипломата 6.00
Вторият иска среден успех 5.90 от три матури, и оценка 5.90 на матурата по математика.
Нека не им пише "какво точно искате", а "правилно ли съм разбрал, че искате..."
Кои са университетите?

# 650
  • Мнения: 2 076
cool_witch, и аз го разбирам като теб, ама за пръв път срещам изискване за средна оценка от матури, а не за цялата диплома, а в другия случай пък да е казано само три матури без никакви уточнения за задължителен предмет сред тях, и затова се усъмних в прочита си

първата е Durham и втората - Warwick

# 651
  • UK
  • Мнения: 957
Здравейте Simple Smile Искам да питам относно изпращането на пари от БГ ( най-удобно ми е онлайн чрез моя БГ карта) в английска сметка. Как го правите, за да избегнете такси? Аз до сега изпращах в нейната БГ сметка, тя си ги тегли от картата там и си ги внася в английската. Помагайте хора! Simple Smile


Ех, само няколко коментара по-нагоре беше написано..... Simple Smile

При нас пукна вече пролет Simple Smile Едни минзухари, едни кокичета нацъфтели... Няма и следа от бритиш времето, топло и слънчево през повечето време.

# 652
  • Мнения: 1 152
cool_witch, и аз го разбирам като теб, ама за пръв път срещам изискване за средна оценка от матури...
И на дъщеря ми офертата беше със средна оценка от матури, от които едната да е математика. Става въпрос за Единбург, където искаха 5.95 средна оценка.
Успех!

# 653
  • Мнения: 31
Ние чакаме още оферти от Единбург, Дънди и Стратклайд. Моля споделете, някой получил ли е оферти от тях?

# 654
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Някой, да е пращал документи скоро към Англия  , да ми препоръчате фирма ? Интересува ме и цената ориентировъчно и за колко време са ги доставили. Интересува ме доставка "до врата" .

# 655
  • Мнения: 59
Ние чакаме още оферти от Единбург, Дънди и Стратклайд. Моля споделете, някой получил ли е оферти от тях?



И ние чакаме Единбург.....Sad(

# 656
  • Мнения: 14 413
Някой, да е пращал документи скоро към Англия  , да ми препоръчате фирма ? Интересува ме и цената ориентировъчно и за колко време са ги доставили. Интересува ме доставка "до врата" .
До врата-DHL,от днес за утре писмо 82лв.
Български пощи 8,10лв писмо 15 дена
Спиди 42,00лв 10 дена.

# 657
  • Варна
  • Мнения: 3 358
Някой, да е пращал документи скоро към Англия  , да ми препоръчате фирма ? Интересува ме и цената ориентировъчно и за колко време са ги доставили. Интересува ме доставка "до врата" .
До врата-DHL,от днес за утре писмо 82лв.
Български пощи 8,10лв писмо 15 дена
Спиди 42,00лв 10 дена.


Благодаря  Flowers Hibiscus, междувременно и аз успях да се поразровя из сайтовете. Плюс тези, гледах и Интерлогистика , цената им е 48 лв, доставка 5-6 работни дни . Намерих и някаква ценова листа на DHL , и там пише 92.85 лв за 3-та зона, да не би да имат увеличение ?
Или е много скъпо или е бавно, сега ще го мисля.


trezege, SILVI71 , Единбург обичайно отговарят през март, дори и когато изпращат отказ . Един  от най-късно даващи оферти / времево/  университети е . Търпение Hands Plus1

# 658
  • Мнения: 14 413
Да имат увеличение.

# 659
  • Мнения: 59
За да раздвижа темата, ще задам един малко тъп и сигурно изговорен въпрос, но ще рискувам.....

Когато фърма е шотландски, а иншурънса- английски/ или обратно/, едновременно ли се подава за финансиране и в SAAS и Student Loans, или се подава за фърма, а за иншурънса чак през юни/ако фърма отпадне/...?

Общи условия

Активация на акаунт