Хематурия или гломерулонефрит при дете на 2.10 години

  • 1 831
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте. Дъщеря ми е на 2.10 г. и от февруари месец тази година започна нашия кошмар. След прекарана инфекция на ГДП и прием на АБ, при рутинни кръвни изследвания (всички показатели бяха в норма) и изследвания на урина се установиха в пъти завишени стойности на еритроцитите (над 50). Отидохме в Детската клиника по нефрология и хемодиализа, където ни приеха за пълни изследвания от-до. И урината продължаваше да е зле и да има хематурия. Диагноза не ни поставиха-колебаеха се между олигосимптомен остър гломерулонефрит или IgA нефрит. Поисках втора консултация с нефроло, и започнахме да посещаваме доц. Гайдарова в 1 ДКК. Всеки месец. Нивото на еритроцитите започна да се нормализира - стигна сравнително постоянни стойности: 10-12 на поле. На ехограф имаше подобрение. Урина пускахме всяка седмица, от юли месец тази година-през две седмии. Като последните 4-5 урини отчитат 18-20 ер., без белтък. Диагноза към момента все още няма, казаха да изчакаме да го израстне. Особено се притесних при последния преглед от 10.09.2018 г. , на който ни казаха, че ако няма подобрение скоро следва да се направи планирана биопсия. Не искам да подлагам детенцето си на това, и се надявам да споделите мнение - имали ли сте подобни проблеми и какво направихте? Ако има начин да избегна тази интервенция ще е най-добре и за нас и най-вече за малкото ми зайче. Моля ви, мами,:sparkling_heart: помагайте SadSad Благодаря предварително на отзовалите се.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2018, 13:40 от desire666

# 1
  • Мнения: 19
Урина-Общо хим. и седимент (Urinalysis+Microscopy) Профил * *
Урина pH (Urine) 6.0  4.0 - 9.0
Урина - Относително тегло ( Specific gravity ) >1.030  До 1.040
Урина - Белтък (Protein) Отрицателен   
Урина - Глюкоза ( Glucose ) Отрицателен   
Урина - Еритроцити,Хемоглобин (Erythrocytes, Hgb.) 3+   
Урина - Левкоцити ( Leukocytes ) Отрицателен   
Урина - Билирубин ( Bilirubin ) Отрицателен   
Урина - Уробилиноген ( Urobilinogen ) Неувеличен   
Урина - Нитрити ( Nitrite ) Отрицателен   
Урина - Кетони ( Ketones ) Отрицателен   
Седимент - Левкоцити ( Sediment WBCs ) 2 на поле < 4
Седимент - Еритроцити ( Sediment RBCs ) >50 на поле < 2
Седимент - Плоски епителни клетки ( SQECs ) <1 на поле < 5

# 2
  • Мнения: 11 294
За съжаление не мога да ви помогна със съвет или насоки! Но ви пожелавам да сте здрави, да успее малкото зайче да оздравее, да порастне голяма и здрава девойка и това да са единствените тревоги покрай нея!

Прегръщам ви и ви желая сили, кураж, търпение и късмет!
Бог е с вас и само хубави неща ви чакат!  Hug

# 3
  • Мнения: 8 585
Моля, отворете си личните съобщения, за да мога да Ви пиша.

Последна редакция: сб, 15 сеп 2018, 12:23 от Birdie

# 4
# 5
  • Мнения: 19
Моля, отворете си личните съобщения, за да мога да Ви пиша.

# 6
  • Мнения: 19
Оставих си личната поща. Не знам тук много как да се оправям Sad

# 7
  • Мнения: 8 585
Оставих си личната поща. Не знам тук много как да се оправям Sad

Профилът Ви не е настроен така, че да приема л.с. ("Потребителят 'desire666' е забранил получаването на лични съобщения.") Настройте го.

По същество:

Няма гломерулонефрит без излъчване на протеин в урината.
От Вашите изследвания, не видях да има отбелязан протеин в урината- ако не е така-поправете ме.
Ако не е имало протеинурия, и както виждам-всичко останало (без еритроцитите) е в норма- не сме на прав път.

# 8
  • Мнения: 19
alq1001@abv.bg
Моля свържете се с мен на личната поща или оставете Вашата. Тук не се оправям ....Благодаря. Sad

# 9
  • Мнения: 8 585
Цитат
alq1001@abv.bg
Моля свържете се с мен на личната поща или оставете Вашата. Тук не се оправям ....Благодаря. Sad


Ок. Писах Ви.

# 10
  • Мнения: 18
Здравейте моят син е със същият проблем вече година и половина моля ви напишете какво мога да направя. Живеем в чужбина и през това време само тичаме по доктори ту тук т в България . Всички изследвания са нормални освен хематурията. Извинявам се че се включвам в тази тема но просто незнам какво още да направя.   

Общи условия

Активация на акаунт