Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 11

  • 73 952
  • 735
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 1 109
Благодаря на всички включили се, следобед започвам операция почистване Hug

# 451
  • Варна
  • Мнения: 847
Само Пулирапид.

# 452
  • Мнения: 10 201
Дали ще успея да разтворя петно от моментно лепило с ацетон или има по-ефективен разтворител? Петното е върху памучен плат. Изсипах му 1 шишенце лакочистител с ацетон и взе да омеква, но май му е слабо, трябва си чист ацетон. Платът се държи добре след лакочистителя.

# 453
  • София
  • Мнения: 3 836
Ще се радвам да споделиш, ако нещо го разтвори, защото аз имам капка от такова лепило на кухненската мивка и въпреки постоянното й ползване, не е помръднала.

# 454
  • Мнения: 4 762
Аз  накапах кухненския плот с такова лепило, ей няма махане това нещо. С ацетон наистина не съм пробвала, но търках, мъчих се дори с нож да го стържа, няма и няма отлепяне.

# 455
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 789
И аз не мога да се похваля с резултат. Лепилото си стои на грейката на ММ.

# 456
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Аз вчера изстъргах с острието на нож моментно лепило от стъклото на кухненската маса. Дъщеря ми се правила на майстор оня ден. Опасявах се да не надраскам стъклото, но реших, че е по-добре надраскано стъкло, отколкото с петно.

# 457
  • Мнения: 10 201
От пръстите се чисти - обелва се, би трябвало от твърд предмет да може да се обели, знам ли.. макар че има опасност за повърхността. Лошото е като попие в някаква материя, само разтваряне е спасението. От написаното в 2 теми на форума разбирам, че прогнозите са силно негативни.

# 458
  • Русе
  • Мнения: 7 056
Из нета пише, че с ацетон се чисти. Едно време се продаваше. Сега не знам дали и къде може да се намери. Лакочистителите според мен са слаби.

# 459
  • Мнения: 10 201
Да, има ацетон в много магазини, намерих и в едно квартално магазинче за битова химия. Мисля си как ще се отрази на плата, понеже ще го оставя да кисне с часове. Thinking

# 460
  • Мнения: 10 351
Според мен е абсолютно безсмислено да го киснеш с часове. Ацетона или разтваря лепилото, или - не. Ако не го разтвори, най-много да ти съсипе плата на дрехата.

# 461
  • Мнения: 794
С нищо не може да се разтвори секундното лепило,  това е епоксидна смола. Само с изстъргване става.  За дреха ще я съсипете ,ако пробвате с химии, от пране на пране може да падне малко,  но то е обхванало нишките на тъканта.

# 462
  • Мнения: X
Ацетон си продава в магазините за лабораторна стъклария и химикали. Проблем е обаче, че не искат да продават на физически лица всичко. За ацетон не знам дали има ограничения. От страх някой да не направи поразия и да ги подведат под отговорност. И разфасовките са големи, не си заслужава според мен.

# 463
  • Мнения: 10 201
Купих си ацетон от кварталния магазин за битова химия - 3,90 лв. за половин литър. Не е нищо дефицитно. Друг е въпросът дали ще ми свърши работа, народът каза, че няма начин.

# 464
  • София
  • Мнения: 1 871
С какво да изчистя стъклата на дограмата отвън - има захабени части долу, които изглеждат като изпръскани с капки мътен дъжд? Киснах с оцет и сода, търках с груба гъба за тефлон, разни препарати ползвах и нищо.

Общи условия

Активация на акаунт