Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 11

  • 72 509
  • 735
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 10 174
И аз нямам. Но не се сещам за нещо, което да ми е по-гадно от това да търкам с четка т.чиния от вътрешната страна и да хвърчат пръски по дрехите ми и кожата. Доместос ми го спестява на 100%. Ако има и друг такъв препарат, бих пробвала, но не съм чула. Някой май писа, че Доместос не чисти добре варовик. За целта слага друг препарат. На мен не ми се налага и идея нямам дали го чисти.

# 616
  • Русе
  • Мнения: 7 045
............ Някой май писа, че Доместос не чисти добре варовик. За целта слага друг препарат. На мен не ми се налага и идея нямам дали го чисти.
Белина няма как да чисти варовик. За това си трябва киселина.

# 617
  • Мнения: 4 743
Не съм открила все още препарат, който да изчисти без да търкам! Доместос ползвам доста, но веднъж седмично търкам с гъба, четка и с мерак!

# 618
  • Мнения: 6 284
Има ли варовик, по него се задържа и всякаква мръсотия.
   Аз пръскам сухата част с препарат за варовик и след 20-30 мин минавам с четката. Вечер наливам във водата която се задържа вътре или препарат, или оцет и оставям до сутринта. После пак с четката, не че търкам, просто минавам с нея колкото да се отмие размекналия варовик.

# 619
  • София
  • Мнения: 11 665
Доместос независимо кой цвят ми е любим препарат, чисти безотказно  Чак да ми мирише толкова силно, не, не мисля. Чистата, онази старата от преди години, белина в пъти повече мирише на гадно, но от нея май вече няма, но и тя чистеше много.
Но днес ми се разказа играта с абсорбатора, толкова труд не съм полагала за чистене- Мразя го този момент, когато му дойде времето за почистване. Не, не е само мрежата ли е , решетка ли е, тя е лесна, но перките,  докато ги почистя ми паднаха ноктите.105 хиляди втулки-мулки,  извивки, гънки, завъртулки,  толкова части дребни, че ми се взе здравето. На всичкото отгоре си светих и с фенер, защото иначе ме друса ток  Mr. Green и трябваше за изключа бушоните. Как пък няма някоя фирма това да го прави и след това да го сглобява обратно, но тази част, последната,  от действието се падна на Марчев, чух едни лошо работи да се издумват... Joy сглоби го накрая, работи като нов.

# 620
  • Мнения: 6 284
Ама перките наистина ли се свалят. До сега съм чувала само за чистене на решетките/филтрите. newsm78

# 621
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Е! Как да го чистя отвътре, като всичко е капсуловано?
Скрит текст:

# 622
  • София
  • Мнения: 11 665
При мен перките се виждат, някак си са външни под решетката, и с малка отвертка мога да ги отвия, две са перките, но хамалогията е огромна, защото са страшно много винтчета, и разбира се , че едно остана по законите на гадостта, нямаше къде да се сложи, не знам от къде е, важното е , че работи сега, и няма как отново да сваля решетката и да го снимам, сложно е, защото е вграден м/у в два шкафа,  комин дълъг, външен,  при мен не се вижда, както е при много други, той минава над шкафовете и излиза вече в комина. Мога да го снимам така, отвън как изглежда.

# 623
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Стана ми интересно за почистването, та за това попитах. Старият аспиратор поради тази причина го изхвърлихме след наемателите. Нямаше как да го почистим отвътре. А там беше... мазнина чак се стичаше. Чудехме се как все още работи, а не е "сдал багажа".

# 624
  • Мнения: 10 174
Това за колко време са го постигнали? 😵 Моят е все още нов, но майка ми си смени нейния, защото искаше друг модел, не беше запушила стария, пък не е като да не готви. Но ми се вижда наистина виртуозно да го разглобиш до съставни части, изчистиш и събереш пак в работещ уред. 🧐Като дойде ред, трябва да питам техници какво може да се направи, не виждам шанс да се разглоби.

# 625
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Доместос независимо кой цвят ми е любим препарат, чисти безотказно  Чак да ми мирише толкова силно, не, не мисля. Чистата, онази старата от преди години, белина в пъти повече мирише на гадно, но от нея май вече няма, но и тя чистеше много.


Точно старата белина си ползвам аз. Има я все още и я намирам на цена около 0.70 лв.

# 626
  • Русе
  • Мнения: 7 045
Това за колко време са го постигнали? 😵 ....
За 3 години ползване от тяхна страна. Аз от септември 2016 г. ползвам следващия(почти 3 г.) и си е нов, дет' се вика. Grinning

# 627
  • София
  • Мнения: 11 665
Не, не е трудно да се разглоби, но все пак е донякъде, защото перките остават да висят на жиците, по нататък е капсулован  и не мога да стигна до края. Работа има, но не е невъзможно, а заради тази , причина, мазнините,  да се купува нов.. не е добра идея, поне при мен, трябва да разбия цялата кухня, едната страна.  Първо, преди време търсих някой който с това се занимава, намерих един, но той излезе страшно несериозен и ме лъжеше ден през ден, че все идва и не дойде, затова се хванах аз сама да го направя до колкото мога.

# 628
  • София
  • Мнения: 2 672
С какви препарати почиствате керамичен плот на печка?

# 629
  • София
  • Мнения: 11 665
С какви препарати почиствате керамичен плот на печка?
Много пъти е коментирано малко по- назад в темата, почиствам с това
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт