Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 250
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 467
Някой беше препоръчал влогове за пътуване и забравих да ги отбележа... Може ли да помоля отново за споделяне?
vagabrothers Simple Smile

# 391
  • София
  • Мнения: 1 569
Аз харесвам един българин,живеещ в САЩ.Veniamin Dimitrov се казва,знаете ли го?Пеят с една американка кавъри на песни.Много забавни,млади хора с нежни,прекрасни гласове.
Да, уникален е! Последно гледах как правят баница със затворени очи. Беше забавно. Въпреки че признавам, че първоначално супер се зарадвах, че ще гледам как се прави баничка, после се разочаровах малко, че някакси...не, че се подиграха, ами го обърнаха на майтап. Но беше ок в крайна сметка.

# 392
  • Мнения: 3 747

От скоро следя и Емпирина.Има много сладко детенце и е приятна за слушане.

Ох, как я забравих. Smile тя ми е приятелка, има регистрация и тук, но не пише. Бебенцето ѝ е супер усмихнато и влоговете ѝ ми харесват, но за съжаление качва рядко и не е толкова популярна като повечето споменати в темата.

# 393
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Адри, защо не напишеш и нещо от кухнята? Мисля, че ще е интересно за всички, които не сме наясно с този процес, а може и да погледнем с други очи на нещата.

Видях Joy of Baking назад - и аз доста често поглеждам в сайта, когато търся нещо сладичко за печене, има много интересни рецепти - лесни, трудни, базови, популярни.

На BitsByBees каква е връзката с България точно?

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 14:53 от abs

# 394
  • София
  • Мнения: 1 569
Да не ви излъжа само, но мисля, че беше разказала, че тук е родена и като бебе са се пренесли в Америка.

# 395
  • Мнения: 46 437
Да. С двама родители българи да има такъв акцент е направо смешно.

# 396
  • Мнения: 22 036
Не гледам девойката, но повечето деца с двама родители българи са с акцент. Не е лигавене, а моторика и трудно се преодолява.

# 397
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
За мен и е добре езика. Тя не един път е споменавала че се определя и чувства като американка повече. Била е на 8 месеца като са заминали, родителите й не са знаели езика, а е трябвало да се научат бързо за да работят, говорили са си вкъщи, включително и на нея на английски за да го научат бързо. Имало е и периоди, в които с години не си е идвала тук.

# 398
  • Мнения: 3 747
Да. С двама родители българи да има такъв акцент е направо смешно.

Не разбрах кой език имаш предвид, но английският ѝ е супер, за българския - предвид, че цял живот е живяла там, нормално да има акцент. Тя и Нина Добрев има.. Grinning (споменавам я, защото всички много ѝ се радват като говори на БГ)

# 399
  • Мнения: 11 701
Изобщо не ме дразни акцентът на Бисера. Приятна ми е за слушане.
Баба ѝ и дядо ѝ все още живеят тук. Не си е идвала, докато е следвала психология (няколко години), доколкото помня. Преди това всяко лято е идвала в БГ. Спомена нещо, относно говоренето често по телефон с баба ѝ и упражняване на езика. Това когато не е имала все още влог. Оливера не ми е приятна.
Имаше и едно девойче - Оливия, което участва в Гласът на България. Тя май също живее в чужбина, но не помня къде. Записва клипчета кавъри и мисля също имаше видеа на различна тематика.

# 400
  • Мнения: 11 701
Аз харесвам един българин,живеещ в САЩ.Veniamin Dimitrov се казва,знаете ли го?Пеят с една американка кавъри на песни.Много забавни,млади хора с нежни,прекрасни гласове.
Да, уникален е! Последно гледах как правят баница със затворени очи. Беше забавно. Въпреки че признавам, че първоначално супер се зарадвах, че ще гледам как се прави баничка, после се разочаровах малко, че някакси...не, че се подиграха, ами го обърнаха на майтап. Но беше ок в крайна сметка.
В X Factor се беше появил с едно друго девойче.
Скрит текст:

# 401
  • Мнения: 46 437
Не разбрах кой език имаш предвид, но английският ѝ е супер, за българския - предвид, че цял живот е живяла там, нормално да има акцент. Тя и Нина Добрев има.. Grinning (споменавам я, защото всички много ѝ се радват като говори на БГ)
Да, Нина е по-зле даже.
Явно досега съм попадала само на изключения, но нямам сред хората, които съм срещала (родени и живеещи навън) случаи с чак подобен акцент. Да, усеща се, но не до такава степен.

# 402
  • София
  • Мнения: 1 580
SmileSmile
Адри, защо не напишеш и нещо от кухнята? Мисля, че ще е интересно за всички, които не сме наясно с този процес, а може и да погледнем с други очи на нещата.

Питайте, ако нещо конкретно ви е интересно и бих разказала. Аз не съм от особено популярните, а и не съм нито влогър, нито блогър, защото съм активна и редовна само в Инстаграм и няма как да кажа нещо кой знае колко интересно, но ще напиша за първите няколко неща, които виждам, че много се обсъждат и бих искала да обясня.

1. Всички знаете, че за блогърите има PR пратки. Това не е тайна. Просто очевидно не всички знаят, че тези пратки, освен кремчета, могат да са и дрехи, чанти за Х лв и слънчеви очила Simple Smile
Казвам го, защото виждам, че се чудите и маете на стандарта на някои блогъри заради това какви неща снимат, а те не е задължително да имат чак такъв стандарт, какъвто се коментира. Те просто или са им подарени, или са дадени само за снимки и после се връщат. Колкото си по-популярен, по-скъпи и по-чести подаръци получаваш. И да, това може да са очила за 500лв или чанта за 1000...

2. Това, че не снимаш някой член от семейството не значи, че се правиш на интересен, срам те е от него, член е на Алкайда или е рода на Б.Б. Просто има хора, които или не обичат да се снимат, или ги е срам, или не желаят да бъдат част от забавленията на 13-14-годишни тийнове в Ютуб. Мен също редовно ме питат дали не съм самотна майка, защото почти никога не снимам мъжа ми, но това е просто, защото уважавам желанието му да не го правя. Нищо повече. Най-вероятно същото се отнася и за Галя, чийто съпруг е обект на такива полемики.

3. Това, че някой те дебне дали пишеш нещо различно от хвалби за пратени продукти е измишльотина, която някои пишман блогъри сами си съчиняват и се самонавиват, че е така. Повечето брандове и рекламни агенции даже не си правят труда да отворят блоговете на тези, на които изпращат продукти (Доказателство за това е, че в периода, в който над две години не пишех абсолютно нищо в блога и дори темата му седеше счупена, продължавах да получавам писма от разни брандове, които много искали да работим заедно или получавах нечакани ПР пратки на адрес, на който не живеех повече от година. Smile ).
На мен НИКОГА не ми се е случвало някой да ми намекне дори, че има проблем, че съм написала/казала нещо лошо за подарен ми продукт. Тези, които ме следват в Инстаграм могат да потвърдят, че даже точно вчера снимах в стори нова пратка от бранд, чийто продукт (който също ми беше подарен от тях) оплюх брутално в друго стори преди две седмици.
Не знам каква е ситуацията, ако се работи с някакви малки български фирми, които приемат всичко много лично или пък, ако блогърът сам си е изпросил нещото с обещание за възхвали. Сигурно има и такива случаи. Историите отпреди няколко страници за заплахи за заливане с киселина ми звучат буквално като от турски сериал, но може и такива луди да има... Аз за 7 години не съм срещала нито един, пу, пу!

4. Да работиш като блогър/влогър и да се издържаш само от това е напълно възможно дори и в България и вече много хора го правят. Изобщо не е толкова лесно и забавно обаче, колкото изглежда. Ако беше, аз нямаше да се върна на работа, а щях да си снимам и да се лендзя на камерата по цял ден... Така че, дори и да не са ми по вкуса всички блогъри и влогъри, искрено се възхищавам на отдадеността им и способността да правят това постоянно. Евала, че са склонни да превърнат и почивките, и излизанията с приятели, и пътешествията си в работа. Аз не го мога и много хора не го могат, въпреки, че си го представят като нищо работа. Не е лесно да мъкнеш камери на плажа,  да си снимаш закуската, вечерята, да мислиш постоянно как да изкараш перфектния кадър и къде да отидеш, за да снимаш интересно видео, което после да монтираш 12 часа. Не е приятно да трябва да спазваш графици и планове за снимки, видеа и постове, независимо дали си здрав, болен, в настроение или не, защото всички договори имат ужасни неустойки за неспазване на уговорения график.

Та, така. Това са неща от кухнята, които виждам, че се коментират тук, но явно не са много ясни Relieved


# 403
  • Мнения: 878
За който се интересува от влогове за пътуване, наскоро попаднах на Daneger and Stacey в тубата и се загледах във влоговете от България. Допаднаха ми и си ги следя.

# 404
  • София
  • Мнения: 398
Някой може ли да сподели какво г/д е туийтнала Лаура Лий, че впоследствие е записала цяло ревливо видео за да се извини? Разбрах, че е било нещо расистко, но не го откривам в Туитър. Аз преди я следях и нея, но маниерът и на говорене започна да ме дразни и спрях.
От чуждестранните влогъри гледам:
Glam&Gore - Прави невероятни, сценични, страховити, чудовищни гримове + съвсем стандартни и красиви. Никога няма да повторя някой от тях, но ми е интересно и приятно да я гледам.
Valeria Lipovetsky - модел е, не я следя много, но попадам и на приятни видеа на различна тематика, основно мода, лайфстай и т.н.
Dr. Eric Berg DC - основно видеа на медицинска тематика, предимно говори за отслабване и започнах да го следя покрай Кето режима.
Следя и канала на TedXTalks.

Общи условия

Активация на акаунт