Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 730
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: X
Любопитно ми е едно нещо, наскоро говорих с приятелка, която има средно успешен мами-блог тук в Германия и от нея знам, че тук си задължен в отделена част на сайта си (импресум) да напишеш истинското си име и адрес, в момента щом изкарваш и един цент от този блог, от реклама или дори безплатни продукти. Трябва да е цялото име и пълен адрес, не е задължително да е домашния адрес, но трябва да намериш познат или фирма, които да са съгласни да впишеш техния адрес. Мен лично това ме отказа от това да направя блог. В същото време съм попадала на адски много американски блогове, например за финанси, чиито автори се представят само с псевдоним. Знаете ли как е в България?

# 406
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Някой може ли да сподели какво г/д е туийтнала Лаура Лий, че впоследствие е записала цяло ревливо видео за да се извини? Разбрах, че е било нещо расистко, но не го откривам в Туитър. Аз преди я следях и нея, но маниерът и на говорене започна да ме дразни и спрях.
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 18:02 от ∞Black Hole∞

# 407
  • Мнения: 13 623
Любопитно ми е едно нещо, наскоро говорих с приятелка, която има средно успешен мами-блог тук в Германия и от нея знам, че тук си задължен в отделена част на сайта си (импресум) да напишеш истинското си име и адрес, в момента щом изкарваш и един цент от този блог, от реклама или дори безплатни продукти. Трябва да е цялото име и пълен адрес, не е задължително да е домашния адрес, но трябва да намериш познат или фирма, които да са съгласни да впишеш техния адрес. Мен лично това ме отказа от това да направя блог. В същото време съм попадала на адски много американски блогове, например за финанси, чиито автори се представят само с псевдоним. Знаете ли как е в България?

Тук реално нищо не си длъжен да направиш. Единствено, ако имаш собствен домейн има информация за истинското ти име и друга лична информация.

При нас основният проблем е, че много малко хора отбелязват спонсорирани или платени партньорства, именно защото не са въведени ясни и точни правила.
В Германия блогъри и влогъри яко се наплашиха, защото на всяко стори започнаха да пишат, че е реклама. Дори да споменеш друг канал - пак е реклама. Някои имат дори надписи, че Инстаграм профилите им са канали с "постоянна реклама". Там със сигурност скоро ще влязат в сила много сериозни парични санкции, ако някой се опитва да мине между капките.

# 408
  • София
  • Мнения: 398
Някой може ли да сподели какво г/д е туийтнала Лаура Лий, че впоследствие е записала цяло ревливо видео за да се извини? Разбрах, че е било нещо расистко, но не го откривам в Туитър. Аз преди я следях и нея, но маниерът и на говорене започна да ме дразни и спрях.
Скрит текст:

Благодаря! Чудно ми е дали ще продължи да качва видеа...

# 409
  • Berlin
  • Мнения: 11 245
И това расистки туит? 🤨 Виц му казвахме едно време.

В Германия всеки сайт трябва да има това Impresum, не е само за блоговете.
Беше ми попаднала някаква снимка със случай скоро - потребителка поства снимка в Инстаграм на ресторант, където яде и просто го е отбелязала, след това е получила писмо, че е направила реклама и трябва да плати или нещо такова. Не си спомням подробности, но беше в този смисъл.

Адри, благодаря! Изниква ми един въпрос - как фирмите имат адресите на блогърите? Все пак това не е публична информация и трябва да се получи по някакъв начин.

# 410
  • Мнения: 22 036
Адри, сега ще те потърся. От години не съм те виждала, но още помня как сама се подстрига и то страхотно.

# 411
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Моля, препоръчайте бг кулинарен блог! Аз знам следните:
https://pep-4o.blogspot.com/
http://vkusnosbety.blogspot.com/
https://www.kulinarno-joana.com/
http://yoli-www.blogspot.com/

# 412
  • Мнения: 5 903
Ние се дразним с право от българския блогър, който приема всякакви унизителни предложения, само за да получи нещо даром. Само докато започна да чета някой и ми става ясен. Но българският блогър е гладен. Какъв да е в България?
Обаче има и наядени блогъри, дето очевидно по-добре се продават, защото пишат за висок клас продукти. Но пишат глупости и неверни неща, което ме навежда на мисълта, че все пак не всички блогъри са гладни. Освен задължителната торба с безплатна козметика или парфюмерия, сигурно и им плащат.
Защото да си продадеш реномето за една торба парфюми или козметика, колкото и висок клас да са... Евтино е. Все пак това име си го изградил не лесно.

# 413
  • Мнения: 11 728
Аз следя много такива, но пак зависи, какви точно кулинарни идеи търсиш. За ежедневни рецепти, за по-специални случаи, веган рецепти, торти, или всичко в едно.
Следя предимно БГ блогове, а от чуждите единици и то в Пинтерест.
Освен посочените по-горе от теб, бих препоръчала: Щъркелово гнездо
Опитайте..., подобно на Бети, Диана споделя много интересни веган рецепти, а и не само. Назад в старите рецепти има също страхотни неща.
Ossigeno ми е любим блог за сладкиши, торти и т.н.
Храна за душата Всички рецепти на Нели са страхотни.
Вкусното ми хоби със страст и любов Също любим блог на Таня Донева.
Римската кухня на Драго
Вкусни моменти - отново блог на Драго.
От всички блогове съм изпробвала рецепти и са ми любимци.
Има и още, но по-нататък може да споделя, да не затрупвам темата.

# 414
  • Мнения: 13 623
И това расистки туит? 🤨 Виц му казвахме едно време.

Изниква ми един въпрос - как фирмите имат адресите на блогърите? Все пак това не е публична информация и трябва да се получи по някакъв начин.

Повечето от тях са, за да го кажа по-меко - "проактивни", тоест те сами се представят и им предоставят личните си данни, за да получат безплатни продукти или хонорар за реклама. Wink

# 415
  • Мнения: 878

Аз харесвам и www.vkisnoteka.bg
Има сполучливи рецепти, особено любимата ми бисквитена торта мммм...
Иначе, сайтът на Бон Апети ми е много полезен, но той май не се брои за блог.

# 416
  • Някъде там
  • Мнения: 16 046
Освен споделените от теб,следя блоговете на всички в кулинарния раздел.
Препоръчвам ти също
https://mycandykitchen.blogspot.com/?m=1
https://lussisworldofartcraft.blogspot.com/?m=1

# 417
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Скрит текст:
Аз следя много такива, но пак зависи, какви точно кулинарни идеи търсиш. За ежедневни рецепти, за по-специални случаи, веган рецепти, торти, или всичко в едно.
Следя предимно БГ блогове, а от чуждите единици и то в Пинтерест.
Освен посочените по-горе от теб, бих препоръчала: Щъркелово гнездо
Опитайте..., подобно на Бети, Диана споделя много интересни веган рецепти, а и не само. Назад в старите рецепти има също страхотни неща.
Ossigeno ми е любим блог за сладкиши, торти и т.н.
Храна за душата Всички рецепти на Нели са страхотни.
Вкусното ми хоби със страст и любов Също любим блог на Таня Донева.
Римската кухня на Драго
Вкусни моменти - отново блог на Драго.
От всички блогове съм изпробвала рецепти и са ми любимци.
Има и още, но по-нататък може да споделя, да не затрупвам темата.
Благодаря! Рецепти без месо, както ежедневни, така и за празници.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 573
Адри, благодаря! Изниква ми един въпрос - как фирмите имат адресите на блогърите? Все пак това не е публична информация и трябва да се получи по някакъв начин.

Пишат на мейл (всеки блогър си е оставил мейл за връзка в блога и каналите си) или директно на лично съобщение във Фейсбук или Инстаграм.
Обикновено обаче не пишат самите фирми/марки, а пишат хора от агенциите им. Те си записват някъде адресите и след това си ги ползват за каквото им хрумне и без предупреждение. Редовно се случва да пращат пратки на този адрес и от други фирми и без предупреждение. Аз например много рядко знам какво ще пристигне и къде ще пристигне. Още получавам неща на служебния адрес или на този на старото ми жилище. Получавала съм и неща от брандове, които откровено не харесвам и никога не съм им давала адреса си.
Много е мътна тази работа и не ми е много ясна и на мен как и защо се случва и на какъв принцип.

А има и блогъри (тези, които това работят), които сами контактват желаните фирми и си пращат презентации, пауърпойнти, статистики и т.н., така, какъо го прави всеки сайт/списание/медия, които се издържат от реклама.

# 419
  • Някъде там
  • Мнения: 16 046
Забравих да допълня.
Уникалната Буба.Много и се възхищавам.
https://bubolinkata.blogspot.com/?m=1   
Адри и теб следя от скоро, даже получих подарък от твой гивъуей😃.Прекрасни дечица имаш😘,теб няма да хваля да не излезе че се мазня.😉

Общи условия

Активация на акаунт