Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 824
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 179
За мен Пепе прекрачи границата с кадрите от раждането .... твърде личен момент за да го споделиш с всички...

Последна редакция: нд, 30 сеп 2018, 12:59 от Обичах

# 661
  • Някъде там
  • Мнения: 16 059
Преди време имаше предаване :Такъв е животът.Там виждахме такива видеа,клипа не показва нещо по различно и фрапантно.
Ок съм и аз с него,даже се радвам че Ети може да е и нормален човек и показва друго освен "нахилена физиономия" сред розово.

# 662
  • Мнения: 297
Предстои ми раждане и съм изчела всички теми за болничните заведения. Клипа показва всичко онова, за което , месеци предварително, се пънат и пазарят всички бъдещи родилки, и в един момент, този клип е недолюбван, в същият този форум??? Това е БГ мама стандарт:).

# 663
  • София
  • Мнения: 1 573
Още не съм гледала видеото на Антоанет, но решението какво и колко да покаже си е лично нейно. Никой никого не задължава да го гледа. А ако ме кажете, че никога не сте гледали видео с раждане от чист интерес и желание да видите как се случва (особено, ако и вас това ви очаква) изобщо няма да повярвам. Или когато е с американки, англичанки и всякакви непознати е ОК, но щом е българка вече е проблем?
Питам не за друго, а защото най-много съобщения съм получававала с искане да направя видео за моите раждания (и двете са секцио) и очевидно хората искат да гледат такива неща, а в същото време очевидно нагласите не са никак положителни.

# 664
  • София
  • Мнения: 3 853
Още не съм гледала видеото на Антоанет, но решението какво и колко да покаже си е лично нейно. Никой никого не задължава да го гледа. А ако ме кажете, че никога не сте гледали видео с раждане от чист интерес и желание да видите как се случва (особено, ако и вас това ви очаква) изобщо няма да повярвам. Или когато е с американки, англичанки и всякакви непознати е ОК, но щом е българка вече е проблем?
Питам не за друго, а защото най-много съобщения съм получававала с искане да направя видео за моите раждания (и двете са секцио) и очевидно хората искат да гледат такива неща, а в същото време очевидно нагласите не са никак положителни.

Аз съм раждала когато нямаше Инстаграм, блогъри и влогъри, но и да имаше нямаше да гледам. Единственото важно за мен беше да имам доверие на лекаря, който ще следи бременността ми и ще ме изражда. По едно и също време раждахме 3-4 жени и при нито една от нас нищо не беше еднакво. Затова ако трябваше сега да родя, бих се държала по същия начин. Не разбирам по-предишният пост, но се учудвам, че някой очаква от форум да създаде стандарти относно протичането на родилния процес.

Не знам колко точно човека искат да им разкажеш за ражданията си, но ако смяташ, че това е супер важно за тях - защо не, в крайна сметка е твой избор, а те са твоята аудитория.

# 665
  • Мнения: X
Аз също гледах видеото, добре беше представено според мен.
Но както и да е представено, все пак аз лично не приемам, че именно този процес е необходимо да бъде показван на всички, било то от българка, американка, англичанка и т.н.
Явно има хора, които желаят да гледат подобен тип видеа, и затова не задължавам никой със своето мнение.
Ако аз раждах, честно казано това видео конкретно нямаше да ми е полезно, но пък и то не е направено с информативна цел, предполагам. По-полезно за бременните би било ако има видео, в което разказва дали всичките тези "процедури" с топката и топлия душ например са имали някаква полза.

# 666
  • Мнения: 18 552
Видеото мисля, че е качено. Мернах нещо на родилния стол с коланите беше. За кърменето не ми се иска да навлизаме в тази тема, че е тегава и взривоопасна. Само едно ще кажа. В това отношение съм силна консерва и смятам, че на обществени места не е редно да се кърми.Никога няма да го направя в мола, на пейка в парка или без значение къде извън дома ми(може би само в колата бих). Изпадала съм в ожесточени спорове за това, но никой не може да ми промени мнението. А пък в канали в интернет да си показваш гърдите и това, че кърмиш....като че ли си единствената...За мен е показност, излишна.
Не съм за кърменето на всяка цена, и най-мразя когато разни жени ти го навират в главата и парадират с това. Моят опит с кърменето беше труден и дадох всичко от себе си, но уви успях само 4 м и половина. Нямах и толкоз. Какво да правя. Психологически се терзаех, беше ми кошмарно и странно като чувство и усещане, и не ме е срам да си го призная, не искам да се сещам за това.
Раждането ми от друга страна е най-прекрасното и поучително изживяване в моя живот, което промени изцяло усещането ми за много неща. Говоря за самия процес. Аз родих лесно, никога не си бях представяла, че това е да родиш. Имах скандално, ненормално лесно, раждане, с всички екстри. Голяма късметлийка бях. Но това е нещо силно лично. След като родих едно 20 човека ми се изсипаха,доктори,стажанти, бих се смутила ама не бях на себе си и не ми пукаше. Какво остава всички да те гледат в интернет. Не мисля,че ще покажат реалния процес. Ще са кадри оттук оттам. Въпреки това аз ще гледам,защото моята докторка е вече в Токуда и ако се навия за второ дете най-вероятно ще раждам там, тъй че ми е интерсно как стоят нещата.😊

# 667
  • Мнения: 5 903
Ако имаше възможност да не присъствам и двата пъти като раждах, с удоволствие щях да избягам.

# 668
  • Мнения: 145
Клипът е ок, но Филипчо дразни многоо, по-суетен мъж не съм виждала! Постоянно се оглежда в камерата, пипа си косата, дрехите!
Аз също съм против да се показват толкова лични неща, но това си е техен избор и не ги осъждам!

# 669
  • Мнения: 6 873
Вчера намерих темата и яз изчетох от първата до последната страница. Сега ще пиша, че иначе нямам да имам мира и после се захващам с ангажименти.
Чета блогове от около 16-годишна, като тогава четях кулинарни. Любимка ми беше и остава Ирина Купенска. Талантлива, отзивчива, вдъхновяваща! Съжалявам, че не пише вече, но я следя в Инстаграм, както и сестра и, и се радвам, че постига толкова много.
В момента чета МериСтеф и eatlovemakeup, Стефи. Първата, харесвах много, тя май беше първата, която почнах да чета преди доста години. Напоследък обаче е някакси негативна, постоянно пише за изкуствения живот в Инстаграм, постове тип "завръщам се" и после... нищо. Но я разбирам от части, аз откакто живея в Германия, също имам разни депресарски моменти. Стефи... за мен трябва да е на хонорар към някое списание. Страхотни снимки, обожавам ги! Качеството, композицията, а сравнение с всякакви останали блогове просто не може да се прави или поне в моите очи. Не мога да си позволя всичката ми козметика да е от този клас, но четейки нея и ревютата и, се мотивирах да нямам по няколко дрогерийни продукта, които не ми пасват, а да пестя за такъв от високия клас, който ще е оптимален за мен. Не искам  да казвам колко фдт на разумна цена съм си купувала в търсене на подходящия, докато един ден не прежалих голяма сума на веднъж и не открих моя от високоя клас.
Влогъри следя от около три години и половина. Първата беше Зори от agleu. Тогава беше по-приятелски настроена, но и досега я харесвам и гледам редовно. За мен тя няма конкуренция по отношение на информация, която дава, жената чете много и споделя с аудиторията. Без да имам деца, намирам видеата и на тема раждане, кърмене, продукти за бебета и пр. за много полезни и изчерпателни. Единствено нейните видеа на теми табу ми се струват адекватни, а не празни приказки.
Гледам и Антоанет Пепе... когато мога да издържа широката и усмивка и прооооовлачен глас в видеата за рутини, които прави. Тук даже лъжа, тези видеа не мога и не съм ги гледала, защото ми се възвръща уртикарията. Сигурно някой ще каже, че не знам какво искам, понеже по-горе се оплаквам от негативизма на Мери, но с Антоанет понякога имам чувство, че живеем в различни галактики. Всичко е толкова розово, позитивно, щастливо, ама и ние винаги трябва да хвърчим и да сме позитивни, уау, уау, уау. Ами, не, не трябва. Тя ми прави най-лошо впечатление във връзка със спонсорства, реклами, продуктово позициониране и т.н. Видеото за ютията на Филипс е перфектен пример. Четките за зъби бяха същата работа. Не ми харесаха част от обясненията за това как всяка жена може да роди естествено, трябва просто да го иска, бла-бла. Току-що гледах видеото за раждането и ми хареса. Всъщност и тя би ми харесала, ако не беше вечно хилната като зелка и говореше малко по-бързо и стегнато.
Май тези от българските гледам редовно. А, и Боряна Христова, но тя не качва често. Иначе спорадично пускам Гергана Христова (там съотношението на използвани продукти и дрешки от Диор и не знам си какво си и целевата и група някак не ми се връзват, но явно се тачи), Полина, Антоанет Попова. Вчера си пуснах и една звезда, която научих от тук и която ни развеждаше из къщата и във Варна.
От американските гледам Джефри Стар и Тати, много рядко Джаклин Хил и други по-малко известни (малко-малко с по почти милион последователи). Laura Lee ми е адски противна, колкото и зле да звучи. Никакво уважение към последователите и публиката и, която я прави това, което е. Понеже гледам драма каналите напоследък и в коментарите хората се чудят защо на нея не могат да и простят. Ами, заради това. По време на Морфи драмата, преди не чак толкова много време, се държа отвтратително с публиката.
Купувам продукти препоръзани от влогъри и блогъри, ако ценя мненито на съответния и освен това чета и сравнявам и по други фактори. Ползвам мицеларната вода на Ла рош позе и тя ми оправи проблемите се със суха и лющеща се кожа след почистване, но ме дразнеше как беше наводнила всички канали. Купих я мнооого време след това.
И последно. Липсват ми канали, които да говорят за учене, училище, университети... Сега попаднах на една девойка Михаела Димитрова, която показваше как да си водиш записки на лекции и се надявам да продължава. Даже съм си мислила защо аз да да си направя такъв канал. Имам какво да кажа и покажа, ама пуста липса на време и голям мързел. Мисля, че скоро някой трябва да се нарами с тежката отговорност и непосилна задача (хахах) и да направи първия драма канал в България. И това съм си мислела да правя, ама  да следя толкова народ из всичките социални мрежи... Пф. Но както в реалния живот медиите имат регулираща и контролираща функция, така и на YouTube му трябва така вътрешна медия. Както в чужбина ги следят кой какъв пост е обявил за спонсориран или не го е обявил. Смятам, че щом закон няма, нещо такова би направило първата стъпка към малко по-голяма прозрачност.
Леле... ако бях написала толкова за курсовата си работа, щях да съм преизпълнила плана за деня. Прощавайте за романа, но темата ми е интересна.

# 670
  • Мнения: 18 552
Винаги са ми били много странни мъже, които много се вглеждат и държат на косите си и са повече контета и от нас.Туй нещо не бих изтърпяла. Иначе е красавец Филипчо,един сладникавичък такъв,аз харесвам такива мъже. Да не беше така лигав.

# 671
  • Мнения: X
Ако имаше възможност да не присъствам и двата пъти като раждах, с удоволствие щях да избягам.

Аз също, в т.ч. и от секциото. Как ли пък няма и видео за раждания да гледам.

# 672
  • Мнения: 2 883
Не съм гледала още клипа на А. Пепе, видях само снимката от презентирането му. Малко в повече ми дойде, това дете един ден като порасне едва ли ще му е готино, че майка му го е показала в първия миг на земята на всичките си зрители. Видеото ще го изгледам, защото, живот и здраве ме очаква същото съвсем скоро.
Относно клипове за раждане Деси от dessytalks има такъв, в който отговаря откровено, информирано и детайлно. Ето, че може да се направи видео за раждане и без да се влиза прекалено много в личния живот на показващия, което за мен си е вид ексхибиционизъм всъщност.
Аглю и Мама Гуру също имат такива клипове, в които разказват за раждането си, на който му е интересно.

# 673
  • Мнения: 18 552
Аз гледах по едно видео за раждане- секцио и нормално, докато бях бременна. Не се сдържах, макар че знаех, че може да ми повлияе зле и да ме шокира. Нищо подобно, даже се радвам, че ги изгледах.
За мен видеата на Зори са много полезни, много земни. Тя споделя опит, не заклеймява. Много ми допада идеята за видеата теми табу. Почувствах се наистина близко до това, което говори за раждането и родителството, защото съм изпитала същити неща, както и много жени,  а за тях като че ли не се говори особено.
Лично аз съм разказвала тук за моето раждане някои неща и наистина чувствам нуждата да го разкажа на повече жени когато се интересуват, защото смятам, че мога да съм полезна, макар и ражданиата да не си приличат.Това е опит и е хубаво да се споделя. Нали това е и идеята на форума. Защото знам какво е да те е страх ужасно много от това събитие, и мисля,че ако на поне една жена помогна с моя разказ ще съм радостна.
Отивам да си пусна видеото😊

# 674
  • Варна
  • Мнения: 1 559
Хубаво видео, реалистично, откровено, не твърде захаросано. Показва нормалните, човешки емоции.
Нямам проблем с това някой да споделя лични моменти. Все пак това не е суров материал. А и всеки сам преценява.
Единствено ми е леко чудно, защо някой гледа, щом не му харесва.
Следя много влогърки.Ето някои, които ми носят приятно усещане, а мисля че не са споменати все още /може и да са, не следя толкова изкъсо/.
https://www.youtube.com/channel/UCJlhjfJbrTn8QnPDY29P5Vw

https://www.youtube.com/channel/UCD_1HKdy-6bO32fpGULO-xA
https://www.youtube.com/user/lepidopteria
https://www.youtube.com/user/rockstarslovenadi
https://www.youtube.com/channel/UC5Nvo4naOOw2v1u1lFtEwLw
https://www.youtube.com/user/AleksStancheva
И доста други, но няма да продължавам,че ще стане ферман.

Общи условия

Активация на акаунт