Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 817
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 31 169
О да, издържа се и цялото и семейство също. Ама добре и се получава, защото е много хубава. Heart Eyes

# 766
  • Мнения: X
Аз пък идвам да ви се оплача! Rolling Eyes
Току- що виждам, че съм се абонирала за този канал rosaliesaysrawr . И имам съответно в Абонаменти нейн клип, който е качила преди 1 час. Отварям го и гледам, че това момиче има 380+ хил. абоната, а видеото, което е качила преди 1 час е с 98 показвания. Гледам и другите и клипове с много малко гледания. Изобщо не съм се абонирала за нея, не знам как стават тези неща. Rolling Eyes

# 767
  • Мнения: 2 223
Много стилна, но с много висок стандарт, е Fashion mumbler. Не ми е особено крсива, но по някакъв извратен начин ме разтоварва. Имаше една Hello october, която обясняваше в един клип как нв си миела лицето с вода никога, само с хай енд тоници и продукти 😂
Споменах Ани Джефри, която също е с нереалистично луксозни клипове, но пък доста наситени аудиовизуално. много харесвам фигурата й и начина й на обличане, макар че я ненавиждам заради демонстрациите й на богатство и позитивност

Последна редакция: пн, 01 окт 2018, 23:22 от Breedlove

# 768
  • Мнения: 6 873
Шейн в момента муска мини сериал за Джейк Поул, в който май говори и за социопатията. Не съм имала време да гледам, но съдейки по мини сериалите за Тана и Джефри, предполагам, че ще си струва гледането.

# 769
  • Мнения: X
Като стана въпрос за лукс и скъпи придобивки ето тези също доста демонстрират
https://www.youtube.com/channel/UCOLb6C8Pr6lzqRilvuEzKGA
https://www.youtube.com/user/MissMarryD
https://www.youtube.com/user/PINTSIZEDFASHTV
https://www.youtube.com/user/Sophie5271
Това момиче е много приятно
https://www.youtube.com/channel/UCbj8YKoLlouWs0conlef7OA

# 770
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Шейн в момента муска мини сериал за Джейк Поул, в който май говори и за социопатията. Не съм имала време да гледам, но съдейки по мини сериалите за Тана и Джефри, предполагам, че ще си струва гледането.
Не ми харесаха тези за танакон, той просто е много пристрастен, те са много близки отдавна още.
Не се интересувам от Джейк и Логан, но се каня да го гледам, понеже сериите за Джефри бяха много добри!

# 771
  • София
  • Мнения: 1 573
В Шейн има нещо, което изключително много ме дразни. Дори не знам какво. Може би ме загуби именно със сериите за Джефри с всичките си пресилено преиграни физиономии, които бха напълно излишни, с оглед на това, че всички знаем, че видеото е режисирано до последната минута. Но явно като не е българско видео тази режисура и театър не дразни никого и повече гледаме на тези “влогове” като на кинопродукция и не ни впечатлява, че всичко е актьорска игра.

А обсъжданото видео на Валери го гледах и направо съм изумена от обвиненията, че преиграва и се лигави. Според мен в него точно се държи най-сериозно и уравновесено, в сравнение с досегашните. Че е реклама е повече от ясно, ама и това е примината масово да не искат да си отбелязват рекламите влогърите. Защото сега основно нападките са, че видеото е платено.
Въобще, след тази тема искрено започнах да симпатизирам дори на влогъри, които преди не съм харесвала, само защото видях на какво обсъждане са подложени 😂

# 772
  • София
  • Мнения: 3 853
Въобще, след тази тема искрено започнах да симпатизирам дори на влогъри, които преди не съм харесвала, само защото видях на какво обсъждане са подложени 😂

Ако имаш дете във възрастта 10-17 години и то гледа тези превземки, както и приятелите му, дали щеше да симпатизираш на тези влогъри, като започне да подражава? Интересно ми е.
Четях темата  от самото начало и бях решила да не пиша своето мнение, но впоследствие си казах защо не. Нали всеки има право да изкаже мнение, особено когато е обосновано. Когато се заявяваш като публична личност, т.е. публикуваш видимо за всички това, което правиш, което харесваш, което рекламираш, личния си живот и така нататък, трябва да си готов на всякакви мнения под формата на обратна връзка. Ако те не ти харесват и не можеш да ги понесеш, ами тогава не го прави. Обаче двама тук като напишат, че харесват нещо се обобщава,че всички го харесват и едва ли не трябва да се чувствам виновна, че не харесвам това, което е бг блогърска и влогърска продукция!?

# 773
  • София
  • Мнения: 1 573
Имам дете на 9. Смятам, че е мой ангажимент като родител първо да съблюдавам какво гледа из нета, второ да го възпитам така, че само да може да си избира качествени неща, на които да подражава. Проблемът не са малоумщините в ютуб (в никакъв случай не отричм, че е пълно с такива), а това, че масово родителите нямат време да си гледат децата и вярват, че като им връчат един таблет или компютър, за да мълчат, значи са си изпълнили родителския дълг и оттам насетне е работа на тези, които качват съдържание в нета, да се грижат то да е подходящо за нашето отроче и да е възпитателно дори...

И тъй като ми е съвсем, съвсем прясно, мога да дам пример от онзи ден за това какви лекенца (изобщо не се извинявам за обидата) се отглеждат масово.
Едно момиченце, красиво като ангел, русо и синеоко, на не повече от 10 години (някой такъв загрижен родител му е позволил да има инстаграм профил) ми пише от известно време в Инстаграм. Аз винаги отговарям. Тогава обаче, не й отговорих, защото цял ден съм покрита с котешка урина от умиращата ми котка и се занимавам с бърсане, системи и антибиотици, освен че гледам бебе и работя, и никак не ми беше до чатене. Съответно детенцето ми пише: “Много е обидно, че така не ми отговаряш!”
На мен ми стана съвестно, че я разочаровам и най-любезно върнах, че котето ми е болно и затова нямам време да пиша. Отговорът от нейна страна знаете ли какъв беше?
“Да мре!”...
Сигурно аз като ютубър, или Валери, или Антоанет Пепе сме виновни за това “възпитание”? Сори, ама не мисля...

# 774
  • София
  • Мнения: 3 853
Имам дете на 9. Смятам, че е мой ангажимент като родител първо да съблюдавам какво гледа из нета, второ да го възпитам така, че само да може да си избира качествени неща, на които да подражава. Проблемът не са малоумщините в ютуб (в никакъв случай не отричм, че е пълно с такива), а това, че масово родителите нямат време да си гледат децата и вярват, че като им връчат един таблет или компютър, за да мълчат, значи са си изпълнили родителския дълг и оттам насетне е работа на тези, които качват съдържание в нета, да се грижат то да е подходящо за нашето отроче и да е възпитателно дори...

И тъй като ми е съвсем, съвсем прясно, мога да дам пример от онзи ден за това какви лекенца (изобщо не се извинявам за обидата) се отглеждат масово.
Едно момиченце, красиво като ангел, русо и синеоко, на не повече от 10 години (някой такъв загрижен родител му е позволил да има инстаграм профил) ми пише от известно време в Инстаграм. Аз винаги отговарям. Тогава обаче, не й отговорих, защото цял ден съм покрита с котешка урина от умиращата ми котка и се занимавам с бърсане, системи и антибиотици, освен че гледам бебе и работя, и никак не ми беше до чатене. Съответно детенцето ми пише: “Много е обидно, че така не ми отговаряш!”
На мен ми стана съвестно, че я разочаровам и най-любезно върнах, че котето ми е болно и затова нямам време да пиша. Отговорът от нейна страна знаете ли какъв беше?
“Да мре!”...
Сигурно аз като ютубър, или Валери, или Антоанет Пепе сме виновни за това “възпитание”? Сори, ама не мисля...

Абсолютно съм съгласна, че масово родителите връчват таблет и телефон на децата си, за да не се занимават с тях.Аз лично не очаквам от блогър или влогър да ми възпитава детето.
Но ето дадения пример в твоето мнение, за мен той е абсолютно показателен, че вие блогърите/влогърите сами не знаете какво точно искате и към каква аудитория се стремите. Ако искам да ме приемат сериозно, то със сигурност няма да отговарям на видимо малки или по-големи деца. Има хиляди тактични начини да му откажеш контакт, а не да му пишеш лични съобщения и по този начин да го толерираш да продължава отново и отново. Това обаче е твой избор - колко важно и ценно е за теб едно дете, сред хилядите ти последователи. 

# 775
  • София
  • Мнения: 1 573
Точно защото имам дете знам колко е важно тактично да го отклониш. Не да го игнорираш или да се правиш, че го няма. Рядко ми пишат малолетни. Когато го правят обаче им отговарям. Най-вече защото редовно въпросите са за грим, а аз съм на мнение, че на тази възраст не бива да съсипват лицето си с подобни неща и са красиви, защото са млади, а не защото се плескат с червило. Гримът е за скриване на дефекти, които те нямат. И смятам, че е важно да им го напиша. Затова го правя, а не защото смятам, че аудиторията ми трябва да е от 12-годишни.

# 776
  • Мнения: 462
Aз също отговарям на деца. Особено когато ме питат за проблеми с кожата си. Не смятам, че не знаем какво искаме и каква е аудиторията ни, напротив. Моята аудитория са главно жени над 20. Но когато пише дете за съвет, то се е осмелило да попита, защото се притеснява и не е етично да му се тръшва виртуалната врата под носа. На деца винаги се старая да обърна особено внимание. Адри е права, че тези деца гледат влогърите/блогърите като идоли и приемат каквото им казваме за чиста монета. Много е важно да поемеш отговорност и да отговориш адекватно, защото иначе може да направят някоя глупост.
Цитат
Ако искам да ме приемат сериозно, то със сигурност няма да отговарям на видимо малки или по-големи деца.
За мен един влогър/блогър се приема сериозно, когато е сериозен и дава важна информация, пазейки реномето си. Не зависи толкова от хората, на които отговаря.

# 777
  • София
  • Мнения: 3 853
Когато написах, че не определяте аудиторията си, нямах предвид получените отговори.Наясно съм, че всеки блогър/влогър в България споделя от всичко по-малко, за да има колкото се може повече последователи.Обаче, не може да очакваш постовете/влоговете, насочени с грижа към грима на дванадесетгодишните и рекламата на шоколадови блокчета, да се харесват и приемат еднакво с тези, в които разказваш или показваш раждането на детето си, кърменето му и други подобни отговорни занимания. Това е несериозно, за мен.

# 778
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Отговорността за поведението на едно дете в интернет и извън него е на родителите му.
На десетгодишните не им е в работата да се гримират или да гледат как се ражда.
Ако един родител се интересува от своето дете, то той ще направи необходимото да няма детето му достъп до неподходяща информация.
Не може да се изолираме и да не правим нищо само защото някое дете може да попадне на статията или видеото.


# 779
  • Някъде там
  • Мнения: 16 058
И двете ми деца следят влогърите.Честно казано от тях се запалих и аз.
Нито веднъж не са поискали нещо рекламирано от влогър.Гледат ги за забавление.С проблемни кожи и очи са и те самите се доверяват само на лекарите си.Според мен би трябвало на 16-17 години родителите да са ги научили да не се доверяват сляпо и да не разполагат с такива средства че да купуват всичко рекламирано.Трябва да имат някакъв контрол на това какво си купуват.Не че не могат да го направят тайно,но все пак ако им е говорено правилно от малки няма да го направят.
Останалата аудитория сама може да направи избора си.Колкото хора толкова и мнения и вкусове,всеки е в правото си сам да избира.

Общи условия

Активация на акаунт