Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 828
  • 5 181
  •   2
Отговори
# 780
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Как може дете на тази възраст да кажа за котето ”Да мре”. Нямам думи..Щом на такава възраст има такава агресия и жестокост в него какво може да се очаква за по-нататък..

# 781
  • Мнения: 5 903
И двете ми деца не следят нито блогъри, нито влогъри. Никога не съм се притеснявала, че някой непознат, колкото и да е популярен, ще повлияе върху вкусовете им. Аз моята работа съм я свършила преди тези измислени звезди. Те могат да си говорят каквото си решат, знам, че моята 17 годишна дъщеря има глава на раменете си. И мисли с тази глава. Така преди години разрешавах да играят най-бруталните игри. И да ви кажа, не станаха убийци. Когато един млад човек познава реалните граници на действителността, никой виртуално не може да размие възприятията му и не може да му повлияе.
Впрочем, дъщеря ми изобщо не е впечатлена от Емил Конрад и другите уж звезди. Има хора, които нямат нужда от кумири.

# 782
  • Мнения: 462
Когато написах, че не определяте аудиторията си, нямах предвид получените отговори.Наясно съм, че всеки блогър/влогър в България споделя от всичко по-малко, за да има колкото се може повече последователи.Обаче, не може да очакваш постовете/влоговете, насочени с грижа към грима на дванадесетгодишните и рекламата на шоколадови блокчета, да се харесват и приемат еднакво с тези, в които разказваш или показваш раждането на детето си, кърменето му и други подобни отговорни занимания. Това е несериозно, за мен.

Всъщност, не е "всеки" блогър/влогър. Има и блогове/влогове с ниша и определена аудитория. Мисля, че впечатленията Ви са повече от лайфстайл влогове, или бъркам? Simple Smile

# 783
  • София
  • Мнения: 6 249
А има ли български влогър, който прави ревюта на парфюми?

# 784
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
И аз търся такъв,има мацки,които следя в Тубата и ми харесват,но споделят,че парфюмите не са им страст за жалост.Галя Симеонова е споделяла,че е имала над 100парфюма,но ги е разкарала.

# 785
  • софия
  • Мнения: 2 913
В последното си видео Антоанета Попова ме шокира, не я бях виждала с очила. Тъй като към края се появява с тях, помислих, че това е друг човек...

# 786
  • Мнения: X
А има ли български влогър, който прави ревюта на парфюми?
https://www.youtube.com/user/bogdanapetrova032/videos Богдана има клипове за парфюми.

# 787
  • Мнения: 47 981
А блогове за книги няма ли?

# 788
  • Мнения: X
Аз следя само блогъри за майки у дома, за организация и интериори, за здраве, за режими, лекари, за домашно обучение, за бизнеса ми и най-вече за чистене/подреждане/декори и т.н.

Отскоро попаднах на блога и на Адри и него следя, но не си падам толкова по гримове и мода аз.Поне не и в блогърски вариант.

# 789
  • На топло
  • Мнения: 4 130
Покрай дъщеря ми се нагледах на звезди с над милион последователи и без....грам талант, креативност или други заслуги. Само дето обичат да печелят пари с фалшиви истории.

Едната ( няма да споменавам имена им за да не им правя реклама) има много сладка муцунка и телце и до там....нищо друго! Случайно попаднах на едно нейно видео в което се изповядваше как, заради развода на родителите си започнала да пуши на 11 🙄 после почнала да се дрогира, да ходи вечер по гей клубове. Постоянно попаднала на кофти приятелки, които я завличали още повече. Училището не я интересува, нали всички там не я разбират. Пълна измет е девойката. Но един ден и дошло просветлението да направи Ют.канал и зарязала ученето, защото това и носи Пари.
И под това видео 3000 коментара със сълзи и сополи, всички я съжаляват за трудния и живот...какво да ви кажа🙄.

Другата звезда, копие на сестрите Кардашиянки, малко тунинг за да прилича още повече на тях. И тя с видео - " Нарисувай живота си".
И там едни драми, едни опери... нормалните хората се смеят, малките момичета въздишат.
Тя скоро пусна и видеото " Истината за ютуб".
Фалш, фалш.....,но явно това работи при чуждестранните влогърки.
Дъщеря ми вече не ги гледа тези двете, защото са много тъпи кифли. Но явно има деца, които им се възхищават....🤐

# 790
  • Мнения: X
Аз следя само блогъри за майки у дома, за организация и интериори, за здраве, за режими, лекари, за домашно обучение, за бизнеса ми и най-вече за чистене/подреждане/декори и т.н.

Отскоро попаднах на блога и на Адри и него следя, но не си падам толкова по гримове и мода аз.Поне не и в блогърски вариант.
Може ли линкове😊

# 791
  • Canada
  • Мнения: 3 358
А блогове за книги няма ли?

Goodreads.com не е точно блог, но всички потребители пишат ревюта. Има блогове, но са на английски.

# 792
  • Мнения: X
Да, разбира се.
https://www.youtube.com/channel/UC0uHB4d6u0jIJSgPC3WzBFw

https://www.youtube.com/channel/UC3w193M5tYPJqF0Hi-7U-2g
https://www.youtube.com/channel/UCnLZd2akioIjHHrze5atqqw

  и много други )

Отскоро съм в този формат и има милиони неща и нямам време да гледам всичко, което ме интересува и не съм отбрала най-най за мен и за всичките ми интереси.

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 23:46 от Анонимен

# 793
  • Мнения: 1 415
Имам дете на 9. Смятам, че е мой ангажимент като родител първо да съблюдавам какво гледа из нета, второ да го възпитам така, че само да може да си избира качествени неща, на които да подражава. Проблемът не са малоумщините в ютуб (в никакъв случай не отричм, че е пълно с такива), а това, че масово родителите нямат време да си гледат децата и вярват, че като им връчат един таблет или компютър, за да мълчат, значи са си изпълнили родителския дълг и оттам насетне е работа на тези, които качват съдържание в нета, да се грижат то да е подходящо за нашето отроче и да е възпитателно дори...

И тъй като ми е съвсем, съвсем прясно, мога да дам пример от онзи ден за това какви лекенца (изобщо не се извинявам за обидата) се отглеждат масово.
Едно момиченце, красиво като ангел, русо и синеоко, на не повече от 10 години (някой такъв загрижен родител му е позволил да има инстаграм профил) ми пише от известно време в Инстаграм. Аз винаги отговарям. Тогава обаче, не й отговорих, защото цял ден съм покрита с котешка урина от умиращата ми котка и се занимавам с бърсане, системи и антибиотици, освен че гледам бебе и работя, и никак не ми беше до чатене. Съответно детенцето ми пише: “Много е обидно, че така не ми отговаряш!”
На мен ми стана съвестно, че я разочаровам и най-любезно върнах, че котето ми е болно и затова нямам време да пиша. Отговорът от нейна страна знаете ли какъв беше?
“Да мре!”...
Сигурно аз като ютубър, или Валери, или Антоанет Пепе сме виновни за това “възпитание”? Сори, ама не мисля...
Кой знае какво му е обкръжението на това русокосо синеоко ангелче.Възможно е тя дори да не си дава сметка,че това,което е казала,е повече от неприемливо,защото никой не я е възпитал да различава редното от нередното.Несъмнено е шокиращо,когато едно дете говори такива неща.

# 794
  • Мнения: 47 981
Еее значи и аз следя блог
Ако и clean mama се брои, направо се почувствах в крак с модата. 

Общи условия

Активация на акаунт