Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 824
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 462
Точно вчера четох ревюто за ГС серума и останах малко раздвоена, защото имаше оценка 10/10 за ефект, а в статията нито дума за него - ползван ли е, колко време, какъв ефект аджеба има и трябва да очаквам. Ясно е, че от кожа до кожа има разлика, но все пак няколко думи само могат да помогнат да се ориентираме по-добре. Не, че ще го пробвам този конкретно, но все пак, казвам какво ми направи впечатление. Иначе тъй като никак не разбирам от състав на продукти, много се радвам, че има някой, който да обяснява добре за него. Simple Smile

За четене се сещам за http://knigolandia.info, макар че не го приемам като чист блог. Мисля, че в Литературния клуб тук могат да се прочетата много полезни мнения за книги от четящите, има няколко момичета, които с удоволствие чета. Аз си попълвам списъка за четене основно оттам. Goodreads ми е по-скоро приложение за ползване, нещо като ФБ за книги. Simple Smile

Ау, мерси за clean mama. Скоро се сетих за него, но бях забравила името. Simple Smile
Като усещане е геловиден с втечняваща се структура. Ползвам го и ще го ползвам, докато свърши, доволна съм от състав (чисто научен подход) и влияние на кожата (липса на кир-ефект). Все пак нека имаме предвид, че пептидните серуми са подхранващи т.е. не очаквайте да изчезнат бръчките веднага, както примерно от серумите със силикон, които попадат повърхностно и запълват оптически. Не е такъв този серум. Той си е реална анти-ейдж грижа и особено една от съставките му много ми хареса - не съм я виждала никъде другаде. За оптическо запълване на бръчки има силиконови основи за лице и коректори.

Бубанке, моята кожа е смесена, склонност към акне, жълт подтон, доста запазена за възрастта ми и с малко бръчки - мимически около устните. Ще пиша как ми влияе едно или друго.

# 811
  • Мнения: 3 788
не харесвам инфармацията, защото не одобрявам начина, по който се списва /врачуване по съставки без реална употреба/, но е напълно права за серума на руми и няма никакво значение руми дали е лъчезарна или не за качеството и цената на продукта, който предлага; харесвам самата руми за амбицията и хъса за онова, с което се занимава, но не бъркам едното с другото Wink

пп инфармацката пише в текущата тема

Аз лично нямам проблем това, което пиша да го чете и този, за когото пиша, нито пък да му го кажа в очите, ако ми се отдаде възможност. На мнение съм, че тези блогърки и влогърки трябва да са обективни в мненията си, но и умерени в изказванията си.
Тези думи, например, за мен не са окей:
"Дразнеща е и самата Интернет страница, която продуктът има в блога на „Фитнес инструктор“." (съвсем нормален сайт, както и безброй други на козметични продукти)
"Ho пocлeдният пиpoн в ĸoвчeгa e цeнaтa. 70 лeвa зa cбop oт мacлa e бeзбoжнo cĸъпo. He e тoлĸoвa „пpeĸpaceн и paбoтeщ“, ĸaĸтo гo peĸлaмиpaт, зa дa гo зacлyжaвa. " (окей, "безбожно скъпо" е за нея, но реално за мен и 100 лева за палитра сенки са много, но хиляди момичета си ги купуват. А това дали е "прекрасен и работещ" не мисля, че човек, който е ползвал някакъв продукт супер кратко, може да даде обективна оценка).
Подчертавам, че не се опитвам да защитавам конкретния продукт. Нито съм го купувала, нито ще го купя. Просто  тези коментари, ако бяха малко по-умерени, можеше и да ми хареса.
Не се заяждам и не искам да го превръщаме в дискусия на тема блога ѝ/ти, все пак.

# 812
  • Мнения: 35 962
за онова, което описват, думите /за мен/ са съвсем точни - не ги намирам нито за неверни, нито за агресивни
а избягвам да давам личното си мнение, защото после ме посочват с пръст, казват "модераторЪТ" и се налага да се обяснявам до безкрайност за неща, които нямат нищо общо с истината

пп видях, че инфармацката е добавила в последното си ревю от днес и личните си впечатления за двата продукта Wink

# 813
  • Мнения: 462
за онова, което описват, думите /за мен/ са съвсем точни - не ги намирам нито за неверни, нито за агресивни
а избягвам да давам личното си мнение, защото после ме посочват с пръст, казват "модераторЪТ" и се налага да се обяснявам до безкрайност за неща, които нямат нищо общо с истината

пп видях, че инфармацката е добавила в последното си ревю от днес и личните си впечатления за двата продукта Wink
Aз определено се сърдя нацупено на модераторЪТ, че не ми драсна ЛС, че нещо липсва по-рано. Wink Винаги съм слушала конструктивна критика, like wtf, какво се учудваш.. Grinning
Lana, имаш ПЪЛНОТО ПРАВО да считаш думите ми за остри и да не харесваш тона ми. Искам само да се има предвид, че имам опит в козметиката, разчитам състави добре, имам и книга по въпроса, призната за добра и вярна, и съставът на този продукт наистина не е ОК за цената си. Има скъпи продукти, които са страхотни и ги ползвам, но острите ми думи са точно, за да видят жените, че продуктът е неадекватен за цената си и да си похарчат ценните пари за нещо друго. Надявам се Руми да излезе с по-добър продукт, тогава и моето ревю ще е положително. Повече няма да коментирам.
Но ми харесва, че си пряма, честна и търсиш позитивното. Ще съжалявам, ако не четеш блога ми заради тона, но не мога да спечеля всички. Simple Smile

# 814
  • София
  • Мнения: 493
Бихте ли споделили защо смятате, че Надя Петрова е измамник?

# 815
  • Мнения: 462
Бихте ли споделили защо смятате, че Надя Петрова е измамник?
Ако започна да изброявам...
Но накратко, истината:
Надя Петрова няма образование по никаква медицинска или каквато и да е наука, свързана с човека като организъм. Аз нямаше да го изтъквам и да се заяждам с това (примерно Лазар Радков също не е завършил МУ, но е адекватен). Тя обаче прави фрапиращи, тъпи, грозни грешки, дължащи се на неграмотен превод на западни статии. За да преведеш и да предадеш правилно научна информация, трябва да знаеш за какво говориш. Тя не знае. Типичният пример беше, когато написа "апендицит" вместо "апендикс", забележете, в онлайн лекция по анатомия на човека. Едното е заболяване, другото е орган. Дори за пръв път да се е сблъсквала с термина "апендицит", едно медицинско лице веднага ще разпознае наставката "-ит" като означаваща възпалителен процес, защото е учило латински и знае как се сформират термините. Медицинско лице, което е на мястото си, също би проверило за какво става дума, ако терминът му е непознат. Днес аз направих печатна грешка и изписах "дехидроацетат" като "дихидроацетат" в моя статия, но при прочита се усетих, защото знам разликата в представките и знам кое вещество реално може да съществува. Тя няма как да поправи дори технически грешки, защото е медицински и научно неграмотна.
Друга фрапантна грешка: стомашната лигавица отделяла "HCl бетаин". Само това ми трябва, за да съм наясно, че тая жена не знае нито какво е бетаин, нито какво е HCl, нито какво отделя стомахът. Това не е елементарна печатна грешка, това е неграмотност. Стомахът отделя солна киселина (oт т.нар. G-клетки) под влиянието на един хормон - гастрин. Химичната формула на солната киселина е HCl, но химик или фармацевт никога не би изписал солната киселина с хим. формула, когато обяснява нещо на хора без химично образование. А бетаинът (и подкиселената му форма бетаин хидрохлорид - betaine HCl) е хранителна добавка, която е подкиселена с цел по-добра разтворимост. Много лекарства също са подкиселени по този начин с цел повишаване на разтворимост, като кофеин например (кофеин хидрохлорид, кофеин HCl).
И което е най-грозно и непростимо: Преди време с мен се свърза паникьосана жена, на която тая мадама Надя Петрова ѝ сложила диагноза (да, диагноза!) "непоносимост към глутен (цьолиакия)", без да е наясно, че между глутенова непоносимост и цьолиакия има сериозна разлика, без изследвания, въз основа на описание еей така по Интернет. Учила съм 5 години в МУ и дори аз не смея да поставя диагноза, защото не съм учила пропедевтика, камо ли пък да я поставя по Интернет. Жената се оказа с Хашимото. Но не ѝ поставих диагнозата аз, сещате се. Когато ми каза какво ѝ има, обсъдихме лекарствената терапия (защото аз съм маг. фармацевт - специалистът по лекарства в България и това ми е в правото) и се съгласихме на определен режим. Това е.
Ненавиждам тази жена. Презирам я. Надя Петрова е шарлатанка, която пробутва скъпи хранителни добавки, раздава диагнози и коментира терапии без  квалификацията или поне знанията за това.

# 816
  • София
  • Мнения: 11 763
Е то Маги Пашова не се ли раздава по същия начин? И от нея колко диагнози съм чувала не е истина просто... Книгата По-здрави бебета "съветваше" майките че е ок децата пръст да ядът, да не говорим колко странен беше целия процес на захранване

# 817
  • Мнения: 462
Е то Маги Пашова не се ли раздава по същия начин? И от нея колко диагнози съм чувала не е истина просто... Книгата По-здрави бебета "съветваше" майките че е ок децата пръст да ядът, да не говорим колко странен беше целия процес на захранване
Те са в комбина. Маги Пашова, доколкото знам, е и била разследвана от РЗИ за диагностициране на хора без нужните правомощия и образование. Всяка жаба да си знае гьола. Онази прочута лекция, на която ми идеше да счупя нещо, когато я четох, беше представена и от двете "нутриционистки".
Няма да си правя реклама на блога, друг го даде линка. Знам, че може би се изразявам силно за някои вкусове, има си кусури сайтът ми, но поне такива простотии няма да видите в него. Като не знам нещо, си мълча. Тези двете "дами" ме взривяват. 'Начи аз мога да си проверявам информацията и източниците по 7--8 пъти и един път да режа, тоест коментирам, а те са в пъти по-известни и вредят откровено. Не е завист от моя страна, презрение е.
И докато не започнем да се изразяваме силно, да режем лъжите и да казваме нещата както са, без да ни пука кого ще обидим и кой измамник ще възмутим, няма да се оправи ситуацията. Говоря специално за тия двечките и сие, не за Руми, подчертавам.

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 17:52 от Cherry Lady

# 818
  • Мнения: 833
С риск да ме изядете с парцалите, като гледам как сте се разпалили, ще напиша нещо в защита на Надя Петрова. Нямам никакъв интерес да го правя, но ей така, от обективност. Нямам нищо против някой да си направи труда да превежда медицински статии и да ги популяризира на широката публика, която не е тесен специалист. Относно глутеновата непоносимост е ноторно известно, че е съпътстваща болните от Хашимото. Едва ли е голямо прегрешение да насочиш някого да обърне внимание на храненето си, все пак не се касае за спешна помощ. Болните обикновено ходят по лекари, не при нутриционисти. Относно Маги Пашова, която също съм прочела, с доказано образователен ценз, хайде нека разсъдим здравомислещо и приемем, че науката за хранене се развива главоломно и хората, които учат тясно свързано, може би не заслужават подобни плювки. С най-добри чувства, но мисля, че не ми се четат подобни неподплатени аргументи...

# 819
  • Мнения: 462
Не сте ме разбрали. Нямам против преводите, но на Петрова са грешни и това е проблем. Нито тя, ни Пашова са с право за диагнози. Жената не прави разлика между апендикс и апендицит и цьолиакия и глутенова непоносимост. А дава диагнози?! Позицията ми е достатъчно ясна и аргументирана.

# 820
  • Мнения: 3 609
Права е Cherry-то. Вече всяка кифла без образование, която не става за друго, се хваща да е инфлуенсър (WDF), блогър, влогър и прочие. Мен лично не биха ме впечатлили брътвежите на някоя такава, с 500 думи в речника и все ми е тая кой охка и ахка по тях, като пишат за гримчета, кученца, мяу мяу. Но когато става дума за човешкото здраве и някаква такава самопровъзгласила се за гуру почне чак диагнози да поставя, вече е прекалено.

# 821
  • София
  • Мнения: 11 763
Моята няма да е толкова аргументирана, но снаха ми е медицинско лице ( лекар) и на всяка смяна на режим ми изнася лекции за всички органи и ефекта върху тях. Пашова е завършила в УНСС, като изкара 5г в медицинския+ 4г специалност ще и повярвам...

Последна редакция: ср, 03 окт 2018, 19:23 от Мацето

# 822
  • Мнения: 35 962
Права е Cherry-то. Вече всяка кифла без образование, която не става за друго, се хваща да е инфлуенсър (WDF), блогър, влогър и прочие. Мен лично не биха ме впечатлили брътвежите на някоя такава, с 500 думи в речника и все ми е тая кой охка и ахка по тях, като пишат за гримчета, кученца, мяу мяу. Но когато става дума за човешкото здраве и някаква такава самопровъзгласила се за гуру почне чак диагнози да поставя, вече е прекалено.


абсолютно същото е положението и със стотиците /полу/самоуки фитнес-инструктори, които раздават всякакви съвети във връзка със спорт и хранене и които не правят разлика между нуждите на двадесет и пет годишен батка и три пъти раждала жена, навлизаща в менопаузата например - нямам предвид само тези в интернет, но и онези в реалните зали

# 823
  • Мнения: 3 609
О, да. Другите ми любими фитнес гурута. Че и хранителни режими се хващат да правят..С какъв акъл и с каква смелост мисли някакъв такъв назобан батка или кака, че може да си играе с хорското здраве? Като човек, борещ се от години със стомашни проблеми мога само да гадая какви резултати  може да даде в дългосрочен план храненето по режимите на тия "специалисти".

# 824
  • София
  • Мнения: 11 763
Да не забравим уврежданията на бъбреците!

Общи условия

Активация на акаунт