Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 801
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 825
  • Canada
  • Мнения: 3 358
С риск да ме изядете с парцалите, като гледам как сте се разпалили, ще напиша нещо в защита на Надя Петрова. Нямам никакъв интерес да го правя, но ей така, от обективност. Нямам нищо против някой да си направи труда да превежда медицински статии и да ги популяризира на широката публика, която не е тесен специалист. Относно глутеновата непоносимост е ноторно известно, че е съпътстваща болните от Хашимото. Едва ли е голямо прегрешение да насочиш някого да обърне внимание на храненето си, все пак не се касае за спешна помощ. Болните обикновено ходят по лекари, не при нутриционисти. Относно Маги Пашова, която също съм прочела, с доказано образователен ценз, хайде нека разсъдим здравомислещо и приемем, че науката за хранене се развива главоломно и хората, които учат тясно свързано, може би не заслужават подобни плювки. С най-добри чувства, но мисля, че не ми се четат подобни неподплатени аргументи...

Опа, айде по-леко с изводите. Не е 'ноторно' известно и не съпътства всички с хашимото. Същото важи и за сърдечните проблеми и депресията и т.н..
Хората с курс за нутриционисти не са диетолози, т.е. нямат базови знания по биология и анатомия, както е казала по-горе Чери лейди.

Та във връзка с това, едно погрешно насочване на нечие внимание може да коства здравословни проблеми. Нутриционистите да си съставят хранителните планове и да не си играят на Господ с поставяне на диагнози!

# 826
  • Мнения: 2 223
 Е то нали за това си говорим - как веганите станаха толкова известни последните години? И всевъзможните трендове какво да се яде, какви упражнения да се правят и т.н. То затова нета е опасно място - заради всичките самозванци.

# 827
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Веганството стана известно, защото много хора го приемат като диета, с която да свалят килограми или да не качват такива. Изобщо не ги интересуват животните и милосърдието към тях.
А то има много по - различен смисъл. Същото се отнася и за вегетарианството.

# 828
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Пюдипай не особено впечатлен от Шейн Даусън Simple Smile https://www.youtube.com/watch?v=hokkA77ib3c

# 829
  • Мнения: 1 530
Веганството е ясно, обаче тук засегнатите като Петрова, която прави много пари, за неясни режими, фитнесгуруто Руми също ще я сложа, понеже тя има Хашимото и много й повярваха, ми то вече всяка трета бг има Хашимото. Друга ми идва наум, Ваня Червенкова и нейния режим, всичко живо беше пламнало по тази диета, и какво да не е фиданка станала, всеки режим е за сметка на нещо. Омръзна ми да чета хвалебствия за тая и оная, как преборила нещо супер нашумяло, я кг, я бръчки, я Хашимото, като само си платиш една сума после.. За мен всичко, което набира скорост е за пари и трябва да се огледа от няколко посоки, а другото е, че обикновено нашите загряват за такива далаверки 5 години след западните си колеги и то са преводи, то са книжлета.. Жалки, а още по жалко е, че има жени, които и им вярват. Никога няма да взема серумчето на Руми, ако ще и на минус 10 от егн ми да бутне, защото си е махленска история с агресивна реклама, навсякъде ми се пули и хили в фб, айде по кротко..

# 830
  • Berlin
  • Мнения: 11 256
Хили се и пули, защото сте цъкнали някъде нещо и са ви взели на мушка. Laughing Това много ме дразни - реклами във всяко празно бяло местенце на екрана. Е, днес отворих един блог и получих световъртеж от динамични реклами, затворих моментално. Друг случай - отварям един блог с рецепти, ми тя страницата зарежда една минута, защото пак на всяко празно местенце рекламки, еми не дочаках да видя рецептата. Трети случай - отварям една статия в интернет, линкът беше постнат в Линкедин, в която се говори за конкретна компания, наела нови хора в екипа. Вече ФБ ми предлага страницата на тази компания чрез спонсорирани постове във фийда. И т.н. В Youtube всеки клип ми започва с 2 реклами, по средата може пак да има някоя. ФБ също спират клипове по средата с реклами. Ако сте гледали сериала Maniac, там много добре представиха бъдещето на рекламите - плащаш си с AdBuddy вместо пари и един човечец идва и ти говори реклами.

Не съм сигурна дали Надя Петрова дава режими, но поне дава вид на интересуваща се от нещата. Честно казано, се изненадах от негативното настроение спрямо нея, но явно има защо.

# 831
  • Мнения: 35 961
Веганството стана известно, защото много хора го приемат като диета, с която да свалят килограми или да не качват такива. Изобщо не ги интересуват животните и милосърдието към тях.
А то има много по - различен смисъл. Същото се отнася и за вегетарианството.

не само
хората имат нужда от каузи - идеи, в които да вярват и за които да се борят
веганството е като религия, но е по-модерно, по-лесно, едновременно и по-лично, и по-социално, а "проповедниците" му са на един клик и ако нямат блогове и влогове, то имат търговски сайтове Simple Smile

# 832
  • Мнения: 35 110
А някоя следи ли лиглата Мона Гочев? От Революзия Z
Гледам я в инстаграм без звук..лигава ми идва

# 833
  • Мнения: X
Права е Cherry-то. Вече всяка кифла без образование, която не става за друго, се хваща да е инфлуенсър (WDF),

Мен по ме притесняват кифлите с образование. Добре че и двете ми деца са по-устойчиви на манипулации и от мен.

Добре де. Аз гледам влогове за грим. От тях се уча как да боравя с четките, какви продукти да си купя (консуматорството ме кефи), и въобще как да се харесвам поне малко като се видя в огледалото, защото съм суетна. Толкоз. Какво обаче налага да се гледат влогове и четат блогове за лайфстайл, гледане на деца и политика? Такива липси не се запълват по този начин просто. Какво също налага човек учил пет години медицина, да показва панер с продукти за да доказва, че знае за какво говори, а после почва да подхвърля медицински термини в бгмамма? Все едно аз да направя ютюб канал и да обяснявам как се прави продажба на дружествен дял, но да не пропусна да наплюя адвокат Петрова, защото ако гледате нейния канал, шансът да ви хванат данъчните е голям.

# 834
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Корпоративната среда омръзва до болка от един момент нататък. Ако ме учиш как да печеля повече и да плащам по-малко данъци, много ясно, че ще гледам твоя канал Simple Smile Не че няма и такива.

# 835
  • Мнения: X
https://
Корпоративната среда омръзва до болка от един момент нататък.

Тя не само че не омръзва, освен на слабите, но и е като наркотик. Но не става дума за нея. Питам как може някой, който не живее в пещера с wifi да черпи сведения за живота и света въобще от ютюб? Нямам предвид плетене, гримиране и решаване на проблем със сушилня.

# 836
  • Мнения: 2 583

Цитат
Питам как може някой, който не живее в пещера с wifi да черпи сведения за живота и света въобще от ютюб? Нямам предвид плетене, гримиране и решаване на проблем със сушилня.

Според мен има доста  хора със здравословни проблеми, които са отчаяни и не могат да намерят отговор в традиционната медицина.Точно те са  групата, които се доверяват на т.н. нутриционисти. Аз поне познавам една която започна от там, и сега си "върти" доста добър бизнес с това.И да. Поставя диагнози, дава "съвети" за бременни, хранене на бебета и т.н. Няма да я споменавам, понеже не ми е целта хейт, но познавайки нея, знаейки какво и как е "учила" не мога да имам доверие на подобни персони.

# 837
  • Мнения: 6 873
Аз също не разбирам защо влоговете са гледани толкова или сутринна, вечерна, лятна, есенна и т. н. рутинна. Покрай видеата на Шейн погледнах няколко на тези влогъри, които живеят заедно, правят някакви "забавни и веселяшки неща и пакости"  и се чудя как може да имат по 10-15 милиони гледания. То няма нищо друго освен крясъци и врещене, както в на родните лайфстайл и модни влогърки няма друго освен еднакви четки за зъби, еднакви парогенератори и дрешки на скъпи марки.
Още по-странно е да си изтипосат цялото ежедневие, домочадие, жилище, домашни любимци и после да пискат като ощипани госпожици, понеже им навлизат в личното пространство. Зори и Мери, колкото и да ги харесвам, точно това направиха.

# 838
  • Мнения: 2 223
Народът е гладен за зрелище - що гледа Биг брадър?

Рутините ги гледатзавдъхновение  и защото в 99% от случаите са супер нереалистично естетически и луксозни. Хората обичат да плакнат очи в неща и стандарт,които навярно никога няма да имат. Иначе се съгласявам с Бубанка, че имат нужда от нещо, ама имаше прекрасна кауза за спасяване на едни костенурки и много по - малко се отзоваха.
И аз се опитах да видя колко време трябва да кисне желатинът докато стегне и докато стигна до статията станах кривогледа и бясна от тъпотии стил "купи си това и онова и желътинът произхожда от древни времена като известна съставка за не знам си кво" кликбайт вс конкретика

# 839
  • Мнения: 1 222
Права е Cherry-то. Вече всяка кифла без образование, която не става за друго, се хваща да е инфлуенсър (WDF),

Мен по ме притесняват кифлите с образование. Добре че и двете ми деца са по-устойчиви на манипулации и от мен.

Добре де. Аз гледам влогове за грим. От тях се уча как да боравя с четките, какви продукти да си купя (консуматорството ме кефи), и въобще как да се харесвам поне малко като се видя в огледалото, защото съм суетна. Толкоз. Какво обаче налага да се гледат влогове и четат блогове за лайфстайл, гледане на деца и политика? Такива липси не се запълват по този начин просто. Какво също налага човек учил пет години медицина, да показва панер с продукти за да доказва, че знае за какво говори, а после почва да подхвърля медицински термини в бгмамма? Все едно аз да направя ютюб канал и да обяснявам как се прави продажба на дружествен дял, но да не пропусна да наплюя адвокат Петрова, защото ако гледате нейния канал, шансът да ви хванат данъчните е голям.
И имате основание да се притеснявате - образованието не гарантира знания, уви. Най-вече в бедна България. Единствено комбинацията с успешен опит донякъде може да ви наведе на размисъл. Но не повече, защото вашия живот и вашата индидуалност са уникални.
За моите години съм виждал много хора с образование, които обаче на вързано куче хляб не могат да дадат. Така се изроди системата, понеже не е вързана с уменията, които да породят знанията. А знанието дава всичко.
На времето с диал-ъп се смеехме на хората, които не можеха да влезнат в интернет, сега всеки може, но хич не е смешно. Безкрайната трибуна на уеб-пространството, комбинирано с липсата на минимална обща култура масово + никакво критично мислене раждат "гурута", които вадят някаква диплома и се заявяват като месии. Прибавено с желанието за пари става страшно неприятно. Меркантилизацията е силна движеща сила, а ако добавите болезнени комплекси за малоценност и може да видите чудовищни креатури.

Общи условия

Активация на акаунт