Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 670
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 855
  • София
  • Мнения: 493
На мен са ми интересни публикациите на Надя Петрова, тя не се е провъзгласила за лекар, не знаех, че раздава диагнози наляво и надясно. Аз си пия добавката, а и все пак тя е направена от професионалисти, не да кажеш, че тя си ги забърква вкъщи кашите.

# 856
  • Мнения: 462
Ето това момиче е било (преди време)  при Петрова и е имало консултация. Писало е тук - това е мнениеето ѝ. Същата работа като с моя случай. "Хистаминова непоносимост" е диагноза и не се дава онлайн. И не се лекува с добавки за 300 лв.
Здравейте, извинявайте, че не писах толкова време, но все нямах време да седна. Понеже много хора ме питат, реших да споделя личните ми впечатления от Надя Петрова. Искам само да кажа, че това са само моите лични впечатления след онлайн консултация с нея.
- консултация е много силно казано. Нямаше никакъв личен подход. Пращаш една попълнена форма, може да не се сетиш да пишеш нещо, но това е. Каквото си попълнил, никой не те пита някакви въпроси или изяснения.
- нямаше нищо конкретно в това, което получих. Целия ѝ извод се свеждаше до хистаминова непоносимост ?!?!?!? Аз съм почти сигурна, че е нещо с хормоните, защото симптомите които имам се появяват всеки месец точно 3 дни преди цикъл. Споделих с един доктор познат за нейния извод за хистаминова непоносимост, той остана много изненадан как може да направи подобен извод без никакви изследвания.
- пак да се върна на никакъв индивидуален подход. Получаваш някакви два листа, които уж са написани специално за теб и да изгледаш 5 клипчета с информация за храносмилането и някакви такива неща. Предполагам, че в една книга за 10-15 лв на темата ще намериш същата информация.
- само информативно, без да вземам страна, защото нямам представа кое е правилното. Една приятелка ходи при Гайдурков за консултация. С нея обменихме информация и някои от нещата при нея тотално се различават. Пак казвам не знам кой от двамата е прав, но е факт, че проповядват различни неща.
- не знам дали го усещате чисто индивидуално, но ровейки се в сайта ѝ пише и говори само за болести. Дори човек да е здрав ще вземе да се разболее. Спрях въобще да посещавам сайта ѝ, защото ми писна да слушам какво може да не ми е наред.
- Това, което проповядва, че хранейки се правилно, няма да имаш проблеми с килограмите не е вярно. Няма как да ядеш зехтин, захар (било то кафява) и разни други калорични неща и да отслабнеш. Отслабвала съм с режим и знам как се прави, не е като нея. Пък и лично за мене Надя Петрова не ми е пример, на който искам да приличам.
- Мисля, без да съм сигурна, но оставам с такова впечатление, че ѝ плащат дистрибутори на хранителни добавки, да ги препоръчва на хората. Беше ми написала една камара неща. След нейната консултация дадох около 300 лв за хранителни добавки - само рибеното масло, което препоръчва струва 90 лв. и другите бяха на NOW, които също не бяха никак евтини. Едното, което беше за подтискане на хистаминовата непоносимост струваше 60-70 лв. Пиех го като полудяла като усетех, че малко започва да ме боли главата, въобще не помагаше. Но пак - как може да заключиш, че някой има някаква непоносимост просто ей така.
От цялата работа има и положителни неща:
- разбрах, че да ядеш сол не е вредно (поне според нея), но трябва да е морска или каменна.
- Ябълков оцет също е много полезно.
- Разрових се в нета и започнах да си правя заготовки за салати, но мерака ми мина.

Като цяло по-скоро според мен не си струва човек да се занимава. Все пак ако има някакъв здравословен проблем, нищо не губи да пробва, все пак е само начин на хранене.

# 857
  • Мнения: 3 782
Не я бях и чувала тази Надя Петрова, но отворих сайта ѝ и с малки букви пише следното:
"Собственикът на сайта nadiapetrova.bg не носи отговорност за публикуваните съвети, препоръки, анализи, прегледи, програми, хранителни режими и други материали. Ползвателите на сайта го използват такъв, какъвто е и не следва да изпълняват буквално съветите и информацията в него, без предварителна консултация с квалифициран здравен консултант или лекар."

Тоест си е казано, че тя не е лекар и че е неквалифицирана. Колкото и да и се иска явно да е обратното. Grinning

# 858
  • в пералнята
  • Мнения: 1 002
Ами те много Нади, Магита, Десита, Биляни и какви ли не се навъдиха и станаха нутриционисти. Щото е супер лесно да си изкараш някое двуседмично онлайн курсче за 200-300 долара от някое "престижно учебно заведение" в Монреал, Ню Йорк или Берлин... Много са ми готини, завършили  CSNN и IAHC, като че ли са завършили  аспирантура в Оксфорд или Кеймбридж. Ама то за тяхното интелектуално ниво сравнението е адекватно.
Не ми става ясно обаче колко са адекватни хората, които се обръщат към тях за помощ и съвет.
Те не могат и грамотно да пишат, но и книги издават...

# 859
  • Мнения: 3 609
Едни от най - успешните хора, които са и милионери/милиардери, са били лоши ученици и не са завършили колеж/университет.
Високота степен на образовние не е мерило за успеваемост и най - вече за висока доходност. Високообразованите най - често работят за някой друг, когото правят богат или още по - богат. Този пък е напълно възможно да няма висше образование, но да има бизнес нюх и да знае как успешно се управляват хора.


Едно е да имаш нюх за бизнес, за управление на хора, лидерски качества и да успееш да направиш от нищо- нещо, факт, да, в този случай не образованието е водещо, а вътрешния "плам", ако мога да изпозлвам тази дума. Това, което аз имах предвид обаче са хората, които нямат нито достатъчните знания, нито умения и опит да боравят със здравето на хората, но въпреки това го правят, че и се самопровъзгласяват за можещи, посредством високите цени, които определят за онлайн консултациите си, в т.ч всякакви предлагащи диети, добавки, хранителни режими и прочие.

Едно е да се лендзи някаква като Ети на рутини, да си показва дома, бебето, мъжа, живота и коренно различно и съвсем друго е друга, като споменатата Надя да взима пари за т.нар.си "консултации".
Следвам блогове за интериорен дизайн, за книги чета ( има една прекрасна инстрагранм страничка, между другото, утрепах се да се сетя как се казва, после ще я намеря).   Фарма мацката е също резонна и подплътява изказванията си с наука и факти. Обаче.. има разлика между тях и тези, другите, които размахват диагнози и поставят лечения. Едните са за забавление, другите откровено вредят и ме учудва убедеността, с която самите те приемат "професията" си.

# 860
  • Somewhere in Spacetime
  • Мнения: 1 424
Archinora, много правилно го каза - как се доверяват хората на онлайн здравни съвети?
Така, както има хора, които посещават народни лечители, така си плащат и за онлайн здравна консултация.  Докато има търсене, ще има и предлагане. Колко е законно, съответните държавни органи трябва да вземат отношение и да се произнесат по въпроса.
Харесва ми книгата на Пашова за захранването (новата). Разбира се информацията съм я сверявала с такава  от други места. Чела съм и нейни статии, но не я примам като мой единствен пътеводител в света на храненето. Похвално е и това, че се опитва да промени хранителните навици в детските заведения и училищата. Напомня на родителите за вредата от захарните изделия.
 За Надя Петрова. Чела съм някои статии. Нищо, което да ме впечатли.

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 15:39 от ∞Black Hole∞

# 861
  • Мнения: 18 547
На мен тези разни манекенки и такива дето се захващат с какво ли не да промотират, дето намат установена професия и тем подобни никак им нямам вяра. Руми иначе много я харесвам. Но тръгне ли се с реклами и разни продукти съм пас. И съм по-скоро скептично настроена.
Несериозни са ми тия неща. Всяка втора или модна марка си прави или се занимава със режими и здравословно хранене. Ама има ли аджеба опит,знания,диплома за туй нещо...или е просто известно лице и толкоз.
И хората се връзват. Всичко е реклама. В унито точно това ни учиха. Хората виждат лицето, имиджа,човека зад марката,известността и хайде това им е достатъчно.
За Зори не съм съгласна. Тя не си показва домочадието и повечето неща, за които говори на мен са ми полезни. И ивтересни. Иначе нямаше да я гледам.

# 862
  • Мнения: 6 872
Мис Каролин, аз говоря за Зори преди време, когато започваш със "Здравейте, аз съм Зори... ". После покрай влоговете и разни дечица явно са и писали много, други я разпитваха защо няма второ дете, беше качила снимка на 20 отрицателни теста в Инстсграм, после деца и занесли подарък пред входната врата, такива работи, не ми се изреждат повече, който я следи от самото начало - знае. Реши да създаде някаква дистанция, създаде втория канал и вече е "Здравейте, аз съм Зорница...". Бяха на лице и обичайните слова по темата. Но преди действително показваше повече подробности от личния живот. Съгласна съм, че е много информативен и полезен нейният канал. Аз също заради това я следя.

# 863
  • Мнения: 2 223
До някаква степен и аз ги разбирам.Да, не спасяват човешки животи и не са допринесли за световния мир, обаче на нашата никаква територия, много по - лесно е да ги види някой и да им досажда. А някои хора наистина не познават граници. Даже си спомням Зоела катообясняваше как родители си водели децата до оградата й за да ги прехвърлят през нея и да я видели  в двора. Да си изнесеш целия живот онлайн е супер натоварващо, още повече че има премного   злобни хора, които каквото и да направиш все ще те коментират

# 864
  • Някъде там
  • Мнения: 16 030
Зорница показваше и децата и съпруга си още от самото начало.Разказваше подробно в канала agleu random ежедневието си. После изведнъж драстично се промени, но не само това че спря да показва децата и съпруга си и започна с Зорница,Анастасия, Екатерина и съпруга ми, които преди това бяха Гена,Зори, Настя и Катя,отношението и към аудиторията е различно.Начина по който говори е съвсем различен,няма я тази дружелюбност и топлота.Информативна и полезна е,но само до там.А и явно мисли, че само тя може да бъде полезна, а никой  от аудиторията и не,поне така звучи.Тя се доверява само на себе си,но сякаш изисква ние да и се доверим.Поне така изглежда.Харесвах хаотичния и канал и той ми беше много по-любим от основни,я защото когато я гледах се чувствах все едно съм на гости или на разходка с нея и семейството и.Беше приятно.
В хатичния пуска рядко клипове и пак са ми интересни,но определено разликата е драстична.
Натоварващо е да,но все пак тя има професия не е инфлуенсър.Зорница не е задължена към никого да прави видеа,за да се чувстваме и ние виновни, че това че е популярна е изнервящо и натоварващо.
Същото се отнася за всички други.
Избора да направят канал си е техен и би трябвало да са наясно, че това има както ползи така и негативи.

# 865
  • Мнения: 2 223
Да, но пък точно защото е техен, могат да се държат както искат в него. Това е безкрайно, хубавото е, че никой на никого не е задължен.

# 866
  • Някъде там
  • Мнения: 16 030
Да, но пък точно защото е техен, могат да се държат както искат в него. Това е безкрайно, хубавото е, че никой на никого не е задължен.
Могат да,но защо на всяко видео накрая завършват с "последвайте ме и харесайте видеото за още"? Щом искат нови последователи, би трябвало и те да се съобразят отчасти с желанията и нагласите на аудиторията.Не трябва отношението да е:Това си е моя канал,ако искате гледайте, а накрая "последвайте ме".Дали ако 90 % от хората спрат следването,ще се държат по същия начин?Канала си е техен,но е насочен към аудитория.Видеа за себе си и семейството си може да правят и скрити щом не искат публичност.
Това е моето мнение.Но всеки има право на свое.

# 867
  • Мнения: 2 223
Аз не споря, затова казах, че е безкрайно и  е въпрос на гледна точка. В крайна сметка и да го кажат и да не го кажат, дали ще продъжли да гледа, избира зрителя. Така или иначе тези с наистина голямо влияние са много малко

# 868
  • Мнения: 2 059
Тя аудиторията може да има всякакви откачени желания, не е нужно да се съобразяват. Тези които губят много от последователите си, обикновено правят нещо много глупаво/скандално...

# 869
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Относно Зорница и аз само заради това я следя,защото може да научиш нови и полезни неща ,придружени с обосновани аргументи. Също я следя от началото на канала й и наистина има драстична промяна от към говор, дикция,отношение и поведение пред камера. Пуснете си към днешна дата някоя старо видео и ще видите колко е драстична промяната. И в момента съм на кантар да продължавам ли ..... или не

Общи условия

Активация на акаунт