Блогъри и влогъри от България и чужбина - да ги обсъдим

  • 326 670
  • 5 181
  •   1
Отговори
# 885
  • София
  • Мнения: 38 431
Леле, много сте напред с материала.
Аз следя разни.
Денина Мартен напоследък ми идва в повече.
А от Киара Ферани ми писна покрай бебето, годежа и сватбата вече.

# 886
  • Мнения: 3 609
Намерих девойката, която исках да ви покажа в Instagram- hristina_hrisilandia. Има и блог, книжен. В Instagram качва уникални снимки или поне много по моя вкус, красиви, уютни, с книги, за които пише кратко. Много ми харесва оформкението на всяка снимка. Кара ме да се чувствам вълшебно.

В блога има повече информация:
www.hrisilandia.com

# 887
  • Мнения: 8 929
Все забравям да ви кажа, че следя с голям кеф "Живот със синдром на Даун".
Тези хора са страхотни! Толкова им се кефя.

# 888
  • Някъде там
  • Мнения: 16 030
Все забравям да ви кажа, че следя с голям кеф "Живот със синдром на Даун".
Тези хора са страхотни! Толкова им се кефя.
Аз също.
Възхищавам им се как целеустремено се борят за доброто бъдеще на децата си.

# 889
  • Мнения: 462
Мацки, моля ви, без нападки. Ние сме жени и трябва да се подкрепяме в крайна сметка. Аз пиша тук, точно за да видя някаква обратна връзка - позитивна, негативна - и ако мога, да допълня (не променя) нещо. В крайна сметка идеята даже ми харесва - аз не съм някакво безполово  професионално магистър-фармацевтичие с бяла престилка, но и жена и си имам лични впечатления от едно и друго. 3-4 изречения накрая на статията няма да ме презорят, щом са толкова важни за някого, дори само бубанка да ги искаше. Лични впечатления в блога ми има откакто е започнал всъщност - просто само за грим, защото в декоративната козметика наистина как се държи на кожата е алфа и омега. Никой не търси червило против стареене, все пак.
Една от причините да почна блога е точно описаното от Check Please ужасяващо течение всеки да разбира от състав. Като все се повтаря едно и също - лоши съставки, хубави съставки, токсини, отрови, рак, смърт, зелено и био - добре, синтетика - зле.  Дори чистият химик греши, защото трябва да си наясно и с метаболизма и въздействието на кожата (пр. ретиноидите).
Навремето харесвах Паула Бегън (Бегун? Беган? Бегоун?), Paula Begoun т.е, но забелязах следното: първо, ревюта и марки от Beautypedia започнаха да изчезват. Имам чувството, че ѝ плащат, за да остави една или друга марка намира и да не ги закача. Второ, което ме вбесява: nitpicking като poor рейтинг на нещо само заради  това, че е в буркан. Съжалявам, но в продуктите има и стабилизатори, които не позволяват чак пък дотам да се разпаднат съставките. Трето: Всяка статия в сайта е скрита реклама на козметиката ѝ. Ами съжалявам, и аз си мечтая за собствена козметика, но няма да я пласирам в сайта, който трябва да е информативен. Ако направя собствена козметика, ще си има отделен сайт за нея и няма да я споменавам дори в блога си. Четвърто: тя наистина оценя само по състав, без да бъдат ползвани продуктите. И това си личи по отвратителните ревюта на декоративна козметика. Сенки на L'Oreal, признати за култови, имат две звезди в сайта, писалката на Lancome е оценена по-ниско от тази на Dior, като нямат изобщо дори допирна точка - Lancome писалката е най-добрата на пазара и това е факт - на десет секунди в света се продава по една и повярвайте ми, има защо. Пробутва се и скъпата марка Drunk Elephant (която наистина обожавам, хубава е, ползвала съм), но нонстоп пък DE да се дава като панацея, а The Ordinary, които са по-евтини в пъти и пак качествени, някак остават встрани. Такива неща. Съжалявам, тази жена ме изгуби още преди години, което е жалко, защото тя и Beauty with Brains бяха вдъхновението на моя сайт.

Последна редакция: пт, 05 окт 2018, 11:01 от Cherry Lady

# 890
  • Мнения: 31 128
Една интересна блогърска статия за подкрепата между жени.
http://kittyfromthecity.com/girls-support-girls/

# 891
  • София
  • Мнения: 3 849
    Една интересна блогърска статия за подкрепата между жени.
    http://kittyfromthecity.com/girls-support-girls/

    Не разбирам защо когато човек пише нещо, което споделя в публичното пространство, не го проверява за правописни грешки. За да уважавам, чието и да е мнение, за мен е важно да е написано грамотно и обосновано.
    Конкретно за споделеното мнение - това е някакъв призив за подкрепа между блогърки ли, що ли!?
    Не съм от хората, които просто подкрепят, за да подкрепят.Проявата на толерантност и резултатите от нея ги виждаме постоянно по тв новините от западна Европа. И точно тази подкрепа и толерантност се връщат като бумеранг към обществото по недобър начин и  това не ми харесва. Подкрепям каузи и ценности, подкрепям хора, които правят добри, вдъхновяващи и смислени неща. Подкрепям не само жени, подкрепям и мъже.
     Ще дам пример: наскоро видях за първи път, как в голяма западна компания освободиха служител, с който колегите му след много подкрепа и толеранс, отказват да работят, защото всяко нещо си има граница на търпимост и когато тя се премине, подкрепата е вредна за този, който я дава.

    # 892
    • Бургас
    • Мнения: 9 400
    Сега гледах новото видео на Галя Симеонова,ох страшно да я харесвам тая жена! Ще направи видео за парфюмната си колекция,доста хора го очакваме.Нямам търпение! И да споделя за още едно момиче,което ми е супер приятнo и което следя Ida Magdalenova.Страхотна е също.Heart

    # 893
    • Мнения: 5 903
    Сега гледах новото видео на Галя Симеонова,ох страшно да я харесвам тая жена! Ще направи видео за парфюмната си колекция,доста хора го очакваме.Нямам търпение! И да споделя за още едно момиче,което ми е супер приятнa Ida Magdalenova.Страхотна е също.Heart
    О, ревютата на Ида и аз ги харесвам!

    # 894
    • Бургас
    • Мнения: 9 400
    Уникална е,тя е супер фен на Олимпея на Пако.Kissing Heart

    Последна редакция: пт, 05 окт 2018, 13:05 от Bright Crystal

    # 895
    • Мнения: 5 903
    Така ли? Харесвам го  аз Олимпеята. Сякаш наистина усещам солта по ванилията. Но аз пред Пако Рабан съм коленичила още преди 20 години!

    # 896
    • Мнения: 8 929
    Сега гледах новото видео на Галя Симеонова,ох страшно да я харесвам тая жена!
    Не мога да харесам някого, който слага колан на себе си в колата, а на детето си не. Това за мен е абсолютна безотговорност и само глупав човек би го направил. Има няколко видеа, в които е снимала себе си и детето в колата, докато отиват на почивка и то се разхожда на задната седалка.

    # 897
    • Бургас
    • Мнения: 9 400
    Да,солта се усеща много,аз съм фен на Интенз версията,можеш да го пробваш ако не си:kissing_heart:.Alina,въпрос на вкус,никого не задължавам да я харесва.Това е форум и всеки си споделя мнението видеата и с детето не съм гледала просто,защото не ме вълнуват.Нея със сигурност много хора я харесват без да и правя реклама.И аз много блогъри от обсъжданите тук не харесвам,но какво от това!

    # 898
    • Мнения: 5 903
    Сега гледах новото видео на Галя Симеонова,ох страшно да я харесвам тая жена!
    Не мога да харесам някого, който слага колан на себе си в колата, а на детето си не. Това за мен е абсолютна безотговорност и само глупав човек би го направил. Има няколко видеа, в които е снимала себе си и детето в колата, докато отиват на почивка и то се разхожда на задната седалка.
    Това да харесваш някого като творец, няма нищо общо с това, той да е прекрасен и безгрешен човек.
    Ако обожавам романа Ана Каренина, трябва ли Толстой да ми допада по всички точки на човешкото поведение? Не. Има кофти хора, които пишат или пеят страхотно. Мразя дрогата, но още ми е тежко за смъртта на Ейми Уайнхаус.
    Въпросната Галя не я познавам и не й чета блога, но какво общо има безопасността на детето й с полезната информация, която е написала, например.
    Трудно е да отделим човека от твореца, но трябва. В банката интересува ли ни, колко е добра служителката, която ни брои парите? Не. Важно е да си свърши работата.
    Ти, ако искаш, иди й шибни един, че е толкова безотговорна майка.
    Но те предупреждавам, че поне половината майки ще трябва да пребиеш, защото толкова много тъпачки съм видяла да си возят децата така, че не ми се говори на тази тема.

    # 899
    • Мнения: 8 929
    Е как да няма общо, показва се пред толкова майки и деца? Но и да не се показва, все едно, мнението ми за всички хора, които действат по тоя начин е едно и също.
    Никого не искам да пребивам.

    Общи условия

    Активация на акаунт