Жилищен комплекс Царица Йоана в Люлин 2

  • 8 642
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Здравейте, днес бяхме на оглед в комплекса, гледахме апартамент на първия етаж и останахме притеснени от пукнатините по стените. Брокерката ни обясни, че са се получили от слягане на сградата и не е нищо притеснително. Надявам се, че някой знае нещо повече по въпроса и ще може да ни помогне. Дали има от какво да се притесняваме?

Не мисля че има нещо притеснително.

# 16
  • Мнения: 98
Здравейте, купихме имот в комплекса! Жилището е чудесно, разпределението също. Входът е с два асансьора, от които обаче работи само един. Казаха ни, че втория щял да бъде пуснат в експлоатация, но дочух, че може и да не се случи. Информираха ни за проблем с ел.инсталацията и пробити ВиК тръби. Трябвало да се проверят! ... и за топлофикация нещо нямало да ни огрее, а във вход А и Б имат парно. Има ли някой новодомец с актуална информация? Благодаря предварително!

# 17
  • Мнения: 2
Здравейте! Ходих на оглед преди няколко дни. Апартаментите са с добро разпределение, но поне 15 кв.м. плащаш само за общите части, които честно казано (според мен) не са с добро качество. Стените на стълбището са мръсни, между етажите има някакви отчупени плоскости, по тавана на някои апартаменти има странни петна. На партерния етаж мазилката е отчупена и има пукнатини. Вътрешният "двор" нямам представа как ще се поддържа, защото няма пряк достъп. От двата асансьора работи само един, чийто размер е толкова малък, че не знам как ще обслужва жители на 11 етажна сграда. И най-основното - цените на апартаментите са достъпни, но някак си не почувствах уюта на дом, не видях качествено строителство и никаква индикация, че живущите полагат някакви усилия за поддръжката на общите части...

# 18
  • Мнения: 9
Здравейте! Ходих на оглед преди няколко дни. Апартаментите са с добро разпределение, но поне 15 кв.м. плащаш само за общите части, които честно казано (според мен) не са с добро качество. Стените на стълбището са мръсни, между етажите има някакви отчупени плоскости, по тавана на някои апартаменти има странни петна. На партерния етаж мазилката е отчупена и има пукнатини. Вътрешният "двор" нямам представа как ще се поддържа, защото няма пряк достъп. От двата асансьора работи само един, чийто размер е толкова малък, че не знам как ще обслужва жители на 11 етажна сграда. И най-основното - цените на апартаментите са достъпни, но някак си не почувствах уюта на дом, не видях качествено строителство и никаква индикация, че живущите полагат някакви усилия за поддръжката на общите части...


много зависи за кой вход става дума. Вход Г е супер.

# 19
  • Мнения: 4
Здравейте! Следя темата от самото начало, чака ме купуване на апартамент...Моля, нека новодомците в споменатия  комплекс да споделят информация ако не е проблем, с коя агенция са работили, от кой се купуват апартаментите - в смисъл от инвеститора , банка ДСК или от собственици частни лица???

Последна редакция: чт, 31 яну 2019, 23:00 от Ивайло Занев 619182

# 20
  • Мнения: 2
Купувам чрез bulgarian properties (мисля че са инвеститорите ) Ценово там е по-изгодно ,ДСК продават малко по-скъпо .

# 21
  • Мнения: 98
Агенция са България Пропърти. Посредник са!

# 22
  • Мнения: 3
Наистина искат капаро от агенцията преди да се разгледат, каквито и да било документи, което за мен лично е странно. Някой купил да разясни нещата има ли тук?

# 23
  • Мнения: 9
Наистина искат капаро от агенцията преди да се разгледат, каквито и да било документи, което за мен лично е странно. Някой купил да разясни нещата има ли тук?

аз съм вече пред изповядване на сделка пред нутариус. Бългериън Пропъртис искат капаро 2000лв което се връща при подписването на предварителен договор за покупко-подажба на жилището. Коректни са! На мен ми върнаха депозита и всичко беше коректно и точно. Предоставиха ми и всички документи. Аз купувам от Банка ДСК и наистина цената е малко по-висока и цената не подлежи на коментар.

# 24
  • Мнения: 4
 Как са решили въпроса със задълженията на инвеститора към банката, как ви гарантират,че на по-късен етап някой няма да предяви претенции към жилищата ? Или всички вече са собственост на банка ДСК ?

# 25
  • Мнения: 98
Ипотеките се заличават преди изповядване на сделката, издава се Удостоверение за тежести и нотариус проверява преди сделката.

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте,вчера и аз бях ня оглед там! Влюбих се в гледката от десетия  етаж! На няколко от входовете забелязях уведомления за предстоящо събиране на входа за обсъждане относно дошлата огромна фактура за вода!? Всички входове ли са с общ водомер? Другото което забелязах,че господинът който не развеждаше носеше списък с апартаментите срещу някои от тях съкратено беше записано " за рем", което според мен означава за ремонт... Относно входовете,асансьорите и парното  смятам,че когато се изкупят всички апартаменти всичко ще се оправи с общи усилия.

# 27
  • Мнения: 98
Ремонтите на входовете, течовете са ангажимент на инвеститора, сградата до колкото знам е все още в гаранция. Друг е въпросът, че не успяват да си оправят течовете в мазите и покривите. В някои входове единия асансьор не е монтиран, а трябва да са два. Цената на апартаментите е добра, но има и минуси, които не ви казват. Питайте, преди да вземете решение за покупка, за да не си помрачите радостта от покупката.
Като цяло си заслужават, има добро изложение, хубаво разпределение, просторни спални. В перспектива разширение на булеварда и евентуално спирка на метрото.

# 28
  • Мнения: 1
Нека ви дам малко информация от първо лице, което отдавна е закупило имот в комплекса. Първо, строителството не е от най-качествените и преди да започнете какъвто е да било ремонт проверете за теч на ВиК инсталацията и дали има прекъсване на ел. инсталацията някъде (включвате всички бушони и с фазомерчето на всеки ключ/контакт проверявате дали има захранване). Проверете и дограмата дали е здрава.
Второ, инвеститорът вече не отговаря за общите части, защото за повечето неща гаранционния срок е 5г., който вече е изтекъл. По принцип има намерение да се оправят определени недостатъци, но дали и кога ще се случи е неясно. За товарния асансьор смятам, че няма да е скоро.
Трето, ипотеките към ДСК вече не трябва да ви притесняват, защото сумите се превеждат по сметка в ДСК и се заличават ипотеките. Все пак всичко трябва да става със знанието на ДСК. Превеждайте суми само по сметки в ДСК. Даже най-добре сделката да протича с участието на ДСК.
Четвърто, определено новото управление на дружеството-инвеститор е доста коректно, предоговорило и платило е голяма част от задълженията. Продажбите на апартаменти на месец са поне по 8-10, което не е малко.
Пето, със Софийска вода във всеки вход е различно. По принцип 2 входа са с по един общ водомер (пример Б и В). Но най-често има някаква стара сума за плащане, която трябва да се изчисти, за да се открият инд. партиди, ако вече не са открити. Като се раздели сумата на всички апартаменти не се пада голяма част за съответния апартамент, но си има бумащина - общи събрания, искания до Софийска вода, отчети от тях.. Абе играчка е ама се случва, ако има един инициативен домоуправител и по стотина лева за апартамент.
Шесто, няма топлофикация във входове А и Б. За другите входове не знам, но предполагам, че и там няма. Просто повечето хора не искат, докато не се насели изцяло.

В общи линии мнението ми е, че цените, на които продават, са доста изгодни в момента и нямат конкуренция. Но това е защото строителството не е супер качествено и общите части не са в най-доброто си състояние. Ако всички живущи се вземат в ръце и положат малко усилия да освежат и след това да пазят, може да е приятно място за живеене. Но знаете как е в етажна собстеност - хора всякакви.
Бългериан пропъртис са БРОКЕР (ПОСРЕДНИК) и НЕ са инвеститорът, което не казвам, че е лошо, просто има хора в заблуда.
Надявам се да съм бил полезен. И все пак ви препоръчвам да ползвате само информация от първа ръка, а не от типа аз чух, едно колежка ми подшушна, бабата от 6тия етаж видяла, защото така вкарвате други хора в заблуждение. Слуховете не са достоверен източник на информация. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 98
Вход В е с индивидуални партиди към Софийска вода. Това видях във фактурите ни за водата.
Много ми е странно, защо в обявите за продажба пишат, че има ТЕЦ в някои входове, като реално няма пуснато парно. Може би имат предвид, че е изградена инсталация. По тази логика всичките входове имат... 😂😂😂😂😂
Общите части и на мен ми направи впечатление, че не са в добър вид. По думите на нашия касиер гаранцията не била изтекла и затова живущите не желаят да правят ремонти.  Примерно в нашия вход на партера има течове, мазилките на места се ронят, но никой не се захваща да ремонтира. Гледах миналата седмица, обаче имаше боядисани огради. Правят нещо, но доколко е ефективно е отделен въпрос!

Общи условия

Активация на акаунт