СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…/Тема 2/

  • 65 379
  • 745
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 798
Здравейте! За Пирот трябват ли ми динари или мога да плащам с карта или в левове. За някоя кръчма и хранителен магазин става въпрос.

# 526
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте! За Пирот трябват ли ми динари или мога да плащам с карта или в левове. За някоя кръчма и хранителен магазин става въпрос.
Желателно е в динари, ако има пос може с карта.

# 527
  • София
  • Мнения: 14 638
В Пирот не вървят левовете. Сменете си динари, пък като свършат, в Димитровград ще си довършите пазара с левове.Там няма проблеми, взимат наши пари навсякъде.

# 528
  • Мнения: 27
Здравейте! Магистралните такси в Сърбия може ли да се плащат с карта или са само в кеш?

# 529
  • София
  • Мнения: 14 638
Здравейте! Магистралните такси в Сърбия може ли да се плащат с карта или са само в кеш?

И по двата начина може.

# 530
  • Мнения: 18 547
Здравейте!
Обмисляме другият месец да посетим Белград.
За една нощувка ще бъдем.
Какво можем да видим там за ден?
Какво не трябва да се пропуска?
Интересуват ме главно крепости и църкви.
Площад, основни забележителности са по програма. Те са ясни.

# 531
  • Мнения: 1 638
Крепостта Кале мегдан, църквата Свети Сава, църквата Св. Марко, кулата Гардош( ако имате време, че е на другия край на града) .

# 532
  • София
  • Мнения: 6 094
Да допълня - Конакът на княгиня Любица. На един сладкодумен екскурзовод попаднахме там, та откарахме почти три часа.

# 533
  • Мнения: 18 547
Да допълня - Конакът на княгиня Любица. На един сладкодумен екскурзовод попаднахме там, та откарахме почти три часа.
Четох за този конак.
Няма да имаме толкова време определено.
Но ще го имам предвид.

# 534
  • София
  • Мнения: 3 948
Здравейте, може би ноември ще имам възможност да отксоча до Белград. Какви са актуалните такси като влезнем в Сърбия, ще сме с кола? Да препоръчате някой басейн (минерален, за предпочитане, ако има)? Нужни документи за колата - само талон ли е? За хората, предполагам, е само с ЛК. Края на този месец и началото на другия гледах, че ще са по 15-20 градуса температурите, ако някой има наблюдения как варира времето при тях, моля да сподели, че за толкова седмици напред не знам дали да им вярвам на прогнозите. Благодаря!

# 535
  • София
  • Мнения: 13 131
Нужни документи за колата - само талон ли е?
Към гражданската отговорност трябва да имате зелена карта, но никой не я проверява. Все пак ако я нямате, минете през застрахователя, за да ви я издаде.

Вчера ходихме до Лукавица и Димитровград. Беше кошмарно пътуване! На отиване чакахме около 2 часа, на връщане 3 часа и половина. Все си мислех, че турците са се прибрали вече в новите си родини, но не е така. И в двете посоки ги имаше в изобилие. В допълнение към тях са руснаците и тук-там някой украинец.

# 536
  • Варна-София
  • Мнения: 77
И ние планираме уикенд идната седмица до Пирот. Долу горе в кой часови диапазон бяхте на границата? Благодаря!

# 537
  • София
  • Мнения: 13 131
И ние планираме уикенд идната седмица до Пирот. Долу горе в кой часови диапазон бяхте на границата? Благодаря!
На отиване застанахме на опашката в 12 и 45, а на връщане в 17 и 30

# 538
  • Варна-София
  • Мнения: 77
И ние планираме уикенд идната седмица до Пирот. Долу горе в кой часови диапазон бяхте на границата? Благодаря!
На отиване застанахме на опашката в 12 и 45, а на връщане в 17 и 30

Благодаря Ви! Ние планираме да сме към 9:00 на границата и да се върнем към 13:00. Да видим Simple Smile

# 539
  • София
  • Мнения: 1 176
Винаги като ходим в събота за пазар, гледам до 8:30 да сме на границата, за да избегна опашката. Пазар в Пирот, обяд в Капица и най късно 16 на границата за обратно. Иначе е кошмар, защото всички ходят, чудно защо ли 😁😁😁

Общи условия

Активация на акаунт