СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…/Тема 2/

  • 64 740
  • 745
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 14 512
О, на наш приятел, доста известно лице, му бяха изтарашили багажника и конфискували всичкото ядене от животински произход. Явно е попаднал на нехаресващ го митничар.😂 Иначе,  забранено е, но е на късмет дали няма да изгориш.

# 196
  • София
  • Мнения: 2 819
Тази забрана за храни само за месо и млечни продукти ли е? Колко баклава съм донесла от Турция, не е истина, никога не съм имала проблем. Толкова път да бия и една истинска баклава да не купя, просто няма как да стане.

# 197
  • София
  • Мнения: 14 512
Тази забрана за храни само за месо и млечни продукти ли е? Колко баклава съм донесла от Турция, не е истина, никога не съм имала проблем. Толкова път да бия и една истинска баклава да не купя, просто няма как да стане.
Да, за животински продукти е забраната.

# 198
  • гр. София
  • Мнения: 4 732
Тази забрана за храни само за месо и млечни продукти ли е? Колко баклава съм донесла от Турция, не е истина, никога не съм имала проблем. Толкова път да бия и една истинска баклава да не купя, просто няма как да стане.
И алкохол. Цигари може по 2 кутии на човек.

# 199
  • Мнения: 31
А за това какво ще кажете?


Има ли нещо друго, нехранителни продукти, които си заслужават покупка?
Магазините в Ниш как са? Да отделим ли време и за тях?

# 200
  • Там където
  • Мнения: 777
Цитат
Има ли нещо друго, нехранителни продукти, които си заслужават покупка?
Магазините в Ниш как са? Да отделим ли време и за тях?

Aми има няколко големи супермаркети на входа на Ниш- купувала съм си прахове и омекотители. Според мен са по-добри от тези на БГ пазар. Има един открит търговски център, в който има С § А- много я харесвам тази марка, а тя не дойде в България поради някаква корпоративна политика. Иначе не знам за някаква страхотна сръбска стока освен храната дето да си заслужава да се купи там. Има голям Мол и в центъра на Ниш, но нито е по-евтино, нито има някакви различни марки от тези в България.

# 201
  • София
  • Мнения: 14 512
И пазара до парка 😂 майкоууу, взе ми се акъла - висят меса на куки, яйца по земята, лудница 😆

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Кой ден е пазарът в Ниш?

# 203
  • София
  • Мнения: 14 512
Кой ден е пазарът в Ниш?

Ние бяхме в петък и имаше, в друг ден не знам дали има.

# 204
  • Мнения: 31
Добра механа или кръчма в Ниш? (Хубаво би било да има и жива музика)

И още един въпрос:
Трябват ли някакви винетки за Сърбия или само таксите по магистралите се плащат?

Последна редакция: пт, 01 ное 2019, 09:57 от AnMary

# 205
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Само по магистралата се плаща.

# 206
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
Ходихме до Белград през уикенда. Много ни хареса и си изкарахме страхотно. Градът е прекрасен, много хубави сгради и паркове. Разходихме се подобаващо и в събота по тъмно - всичко светеше и имаше навсякъде хора дори след полунощ. В неделя ходихме и в музея на Тесла. Интересно беше, но явно теническият ми английски куца и не разбрах доста неща. Embarassed После си допрочетох от гугъл. Mr. Green Децата схванаха повечето неща и ми доразказаха, каквото са запомнили.
Да предупредя за магстралата до Ниш, която се хваща след Димитровград. Плаща се нещо малко, не помня точно колко. Навигаторът от гугъл мапс-а ни караше да отбием още на Пирот и най-вероятно да караме по стария път. На свой собствен риск продължихме по табелите за Ниш. Тоест направо по магистралата. Дълго време нямаше никакво движение и вече си представях как ще стигнем до някъде и ще трябва да се връщаме в обратната лента. Навигаторът и той само това повтаряше да завиваме и да се връщаме. Е, нищо подобно. Стигнахме до някаква си Паланка и там свърши магистралата, но доста по-далече от Пирот. Naughty Така, че не слушайте гугъл мапс-а. Явно не е актуализирана картата.

# 207
  • ново
  • Мнения: 5 883
Добра механа или кръчма в Ниш? (Хубаво би било да има и жива музика)
Прочетете темата и ще намерите много препоръки. Аз лично давам глас за Кафана Мезе.

# 208
  • Мнения: 1 035
Здравейте! Искам да попитам, дали ако не си резервираме предварително ресторант за Нова година
може да намерим нащо на место? За Зайчар, Сокобаня, Ниши или някое от близките до нашата граница
населини места се интересувам.
Хубав ден!

# 209
  • София
  • Мнения: 327
Моля да ми препоръчате ресторант за обяд в Пирот. В Капица сме обикновено, но искаме нещо по-различно.
Благодаря,

Общи условия

Активация на акаунт