Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…/Тема 2/

• 22 253
  • 260
  •   1
Отговори
# 255
# 256
  • София
В събота, 15ти, минахме транзит през Сърбия от Хърватия и никъде не искаха нито тестове нито карантина. Чух за някаква промяна от 15ти, но мисля, че не касае транзитно преминаващите.

# 257
  • София
От 20-и август 2020 г. чуждите граждани, които преминават транзитно през  Сърбия, могат да влизат в страната, без да е необходимо да притежават отрицателен RT-PCR тест.
Транзитното преминаване се ограничава за период не по-дълъг от 12 часа от момента на влизане на територията на Сърбия.

# 258
Здравейте може ли да ми кажете дали за влизане  в Сърбия от България  за престой от 1 ден искат PCR  тест?

# 259
  • София
Здравейте може ли да ми кажете дали за влизане  в Сърбия от България  за престой от 1 ден искат PCR  тест?

По принцип няма значение за колко време влизате, тоест подлежите на тест. Но…
Давам ви идея, извън регламента.
По всичко личи, че имате да свършите нещо за кратко време.
Ако мислите, че можете да се вместите в 12 часа, може да направите следното.
Ограничението позволява да преминете транзит в рамките на тези 12 часа без тест.
Влизате от България в Сърбия, свършвате си работата и се връщате през Македония.
Можем да приемем, че това е транзитно преминаване.

# 260

По принцип няма значение за колко време влизате, тоест подлежите на тест. Но…
Давам ви идея, извън регламента.
По всичко личи, че имате да свършите нещо за кратко време.
Ако мислите, че можете да се вместите в 12 часа, може да направите следното.
Ограничението позволява да преминете транзит в рамките на тези 12 часа без тест.
Влизате от България в Сърбия, свършвате си работата и се връщате през Македония.
Можем да приемем, че това е транзитно преминаване.

Само дано от Македония към България да не искат PCR тест.

Общи условия

Активация на акаунт