СЪРБИЯ, Белград, Ниш, Златибор и всичко останало…/Тема 2/

  • 65 516
  • 745
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 14 660
От 29-ти при връщане в България - ПСР или 10 дни карантина. Няма да се ядат плескавици.

# 271
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
От 29-ти при връщане в България - ПСР или 10 дни карантина. Няма да се ядат плескавици.
Пфууу! Тъкмо правех планове за един Бабин Зуб.

# 272
  • Мнения: 1 191

Пфууу! Тъкмо правех планове за един Бабин Зуб.
[/quote]   Не само планове,  резервация направих за началото на февруари...
Има време за отмяна;, но защо да е... Измечтах си го, в подробности Simple Smile...., но ,,,греда'', не дават....

# 273
  • Мнения: 161
PCR теста на влизане в Сърбия е отменен. Но на влизане в България от еднодневна екскурзия не знам дали ще искат PCR тест.

# 274
  • Мнения: 3 638
Искаме семейно с нашия автомобил, да си организираме една екскурзия в Сърбия по Великден, евентуално.
Моля за предложения и съвети как да организираме времето си, в каква последователност и колко дни да си предвидим за желаните места, като след това ще се отправим към Босна.
Искаме да посетим пещера Стопица, Дино парка край Златибор, етносело /в момента не се сещам как беше името/ и разбира се да се повозим на теснолинейката.
Вече сме били в Дървен град по време на организирана екскурзия и там няма да ходим.
Някой бил ли е в динопарка? Колко време да му отделим без да бързаме?
За теснолинейката не намерих дали се продават билети онлайн?
Има ли нещо друго интересно за посещение в района?
Пътуваме с 2 деца на 9 и 4 г.

# 275
  • Мнения: X
Здравейте, препоръчайте ми хотел в центъра на Белград със спа. Отсядали сме в хотел Маджестик, който е на топ място, но сега искат хотела да има СПА, филтрирам хотели със спа, но не намирам нищо като хората.

# 276
  • Мнения: 9 481
Привет, съфорумци Simple Smile

имам нужда от съдействие...нямам никакви познати в Сърбия, не намерих и онлайн аптека, от която да поръчам търсен от мен медикамент..
Та ако знаете такава, с доставка до Бг, или някоя добра душа, ако може да ми го закупи, ще съм адски благодарна! (и понеже не съм по темата, за да не спамя, моля пишете ми на лични за подробности, ако някой може да ми съдейства; благодаря предварително!)

# 277
  • Мнения: 5 056
Някой пътувал ли е наскоро? Решихме с половинката да се възползваме от това, че в България ще можем да си влезем с ваксина и положителен тест не по-стар от 180 дни и резервирахме апартамент в Белград. Гледах да е извън зоните за платено паркиране, но и да не е твърде далеч от центъра и ще ползваме градския транспорт (дава го 20 мин до Калемегдан). Някой купувал ли е карта за цял ден/три дни там? Откъде се купуват, как се валидират в транспорта?

Иначе набелязах някои неща, които ми се ще да видим. Задължително ще идем в Музея на Югославия и до гроба на Тито, както и до Музея на Никола Тесла. Другото - разходки из центъра. В Tripadvisor набелязах заведения, от мобилните оператори ще си вземем туристическа карта с интернет. Хубавото е, че още разхлабиха мерките там и ще имаме сравнително нормална екскурзия.

# 278
  • Мнения: 3 638
Ние заминаваме за Златибор за 24 май, само не знам дали работи теснолинейката и дали ресторантите имат вечерен час.

# 279
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
А за влизане в Сърбия важат ли ваксините? Simple Smile

# 280
  • Мнения: 3 638
А за влизане в Сърбия важат ли ваксините? Simple Smile
За влизане в Сърбия няма никакви изисквания.
Другата такава държава е Молдова, мисля че и за Македония вече нищо не искат но не съм сигурна.

# 281
  • Мнения: 1 191

За влизане в Сърбия няма никакви изисквания.

[/quote]

А за излизане Simple Smile ?
Ако отидем за един обяд или вечеря в  Ниш или пък  в Пирот и се прибервм след няколко часа ще ни искат ли тест на БГ граница?

# 282
  • Мнения: 2 817

За влизане в Сърбия няма никакви изисквания.


А за излизане Simple Smile ?
Ако отидем за един обяд или вечеря в  Ниш или пък  в Пирот и се прибервм след няколко часа ще ни искат ли тест на БГ граница?
[/quote]

Да, трябва да имате тест на връщане. Ако не покажете тест ще ви карантинират и след това може в България да си направите тест и да се освободите от карантината.

# 283
  • Мнения: 5 056
Другите варианти са положителен тест на не по-малко от 14 дни или ваксинационен сертификат.
https://coronavirus.bg/bg/az-sum/zavrashtam-se-bulgaria

# 284
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Значи си чакам втората доза ваксина и стискам палци да не се промени нищо до тогава...Stuck Out Tongue

Общи условия

Активация на акаунт