НПМГ - 3

  • 65 373
  • 735
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 13 204
Понеже имам поглед и над двете училища, които коментирате ще кажа, че няма логика да се открива мат. паралелка в НПМГ, защото няма място в 107-мо. И двете училища нямат сградна площ за това. Че дори е по-възможно 107-мо да мине на две смени, отколкото по такава причина НПМГ да открива прогимназиален курс.

# 271
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Тези решениия не се подчиняват на логика. Особено на случайни хора.


Моля да извините правописните грешки, от бързане и телефон Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 май 2019, 23:42 от Leika_moja

# 272
  • Мнения: 333
Според мен една от причините СМГ да е най-елитното училище в страната е приемът след 4ти клас, когато влизат много добри състезатели. Такъв прием ще е само плюс за НПМГ, дори ако ще е за сметка на намален такъв в 7ми. 107мо за мен си е квартално училище, където има тежест адресът при кандидатстване за 2-4 клас и автоматично отпада за моето дете. Не знам защо се водят партньори с НПМГ. И сега всеки може да отиде в 5ти клас в 107мо ако никъде другаде не го приемат. Ако направят някаква симбиоза със 107мо при сегашните критерии за прием в 107мо, НПМГ ще продължи да е в сянката на СМГ, а и на ПЧМГ.

# 273
  • София
  • Мнения: 18 023
Това не е вярно,  в математическите паралелки на 107-мо далеч не всеки може да отиде в 5 клас, има си класиране, влизат деца,  на които съвсем малко не им е стигнало за СМГ.  Подготовката в тях определено е на ниво.

# 274
  • Мнения: 333
Думата "всеки" беше неподходяща, за което се извинявам и не искам да умаловажа усилията на децата. Исках да напиша, че мат. паралелки  в 107мо, 125то, 119то и подобни обикновено се избират, ако не успее ученикът да влезе в СМГ или в някои ЧУ. След 4 клас има достатъчно математически паралелки и според мен НПМГ може да предложи математика плюс природонаучен профил вместо да се обвързва с друго училище. Например, в едно ЧУ Иззи още от първи клас ще се опитат да въведат природонаучен профил.

# 275
  • Мнения: 7 150
Исках да напиша, че мат. паралелки  в 107мо, 125то, 119то и подобни обикновено се избират, ако не успее ученикът да влезе в СМГ или в някои ЧУ.
От няколко години в 119-то няма математическа паралелка.
Дори нямат обявен външен прием за 5-ти клас.

# 276
  • София
  • Мнения: 13 204
НПМГ ще продължи да е в сянката на СМГ, а и на ПЧМГ.
Това изобщо не е вярно! НПМГ не е само математика и информатика Simple Smile

В 107-мо извън стандартния прием в първи клас по райониране се влиза САМО с Еврика доколкото си спомням. Може да са са променили нещата, но там и във 2-ри, и в 3-ти клас се влиза със състезанието за свободни места. В 5 клас се открива още една паралелка, в която децата се приемат отново с рейтинг и Еврика и изобщо не влизат случайни деца. В годината, в която кандидатстваше дъщеря ми училището беше на 6-то място в рейтинга на всички училища в София по обобщен резултат от двете НВО.

НПМГ само ще загуби ако направи прием в прогимназия ЗА СМЕТКА на гимназиални паралелки. Това направо си звучи абсурдно. Коя точно паралелка да махнат, че да приемат петокласници. Дъщеря ми каза, че и сега им е тясно.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 13:49 от Vache

# 277
  • Мнения: 864
Фактора учителски състав включвате ли го някъде в схемата?

# 278
  • София
  • Мнения: 8 280
Първо да утърдим приема и мястото, после учителите ще ги мисли Joy

# 279
  • София
  • Мнения: 2 768
Първо да утърдим приема и мястото, после учителите ще ги мисли Joy
Хахаа,  гледам вече има кворум за УС 😆

# 280
  • Мнения: 39
Може ли да ми дадете информация кога и къде мога да видя на каква оценка отговарят точките от областен кръг на олимпиада по химия, която да се използва при кандидатстване в НПМГ за 8ми клас?

# 281
  • София
  • Мнения: 8 280
Niya123, не е оценка, в точки е.
Максимумът е 100 т
Пример: по Биология  160 т. са равни на 100 т. за канидатстване
Ако максималния резутат, който е постигнат е 125 т. на олимпиадата, това са 100 т.,  с които се кандидатства, а на всички други деца се преизчисляват.
На сайта природни науки публикуват резултатите на децата, в това число и преизчислените точки. Тези точки ще ги имате полсе в служебната бележка, както и в електронната форма за кандидатстване.
Ако участвате и в състезанието и тези точки ще имате. Системата избира по-високия резултат.
Успех.

# 282
  • Мнения: 312
Здравейте,
Държи ли се изпит в НПМГ за паралеката софтуерни и хардуерни науки?

# 283
  • София
  • Мнения: 7 049
Здравейте,
Държи ли се изпит в НПМГ за паралеката софтуерни и хардуерни науки?
Не

# 284
  • Мнения: 511
Здравейте,
Държи ли се изпит в НПМГ за паралеката софтуерни и хардуерни науки?
За тази година отделен изпит освен НВО по математика не се държи. В този документ https://npmg.org/wp-content/uploads/2019/02/dyrjaven_planpriem_2019_20.pdf подробно са разписани балообразуващите оценки за всеки един от профилите за тазгодишния прием.

Общи условия

Активация на акаунт