НПМГ - 3

  • 65 382
  • 735
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 13 206
Ооо, в сегашния 9в (физика) момичетата са 10 (май...), което е необичайно много за тази паралелка. 😀 Нямам наблюдения за следващия випуск.

# 241
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
В СХН са огромни разликите. Не мога да кажа с точност, но в паралелка от 27 деца, момичетата са не повече от 7. Joy
И класен физкултурник, който е като ротен!

За 10 В (физика) ли говориш?
 Класният им е учителя по физическо (предишната класна преподаваше по изобр. изкуство), почти момчешка паралелка, която не случи до този момент на читав учител по физика...

# 242
  • София
  • Мнения: 7 053
Iva_top, за 8 И. Grinning

# 243
  • Мнения: 1 812
Синът ми е 11 клас, биология с немски език. В класа от 26 деца, има 8 момчета и 18 момичета.

# 244
  • София
  • Мнения: 3 484
Аз съм много доволна от училището.
Това, което пише Миши-Тети ме изненадва и даже не го разбирам. И при нас половината осми клас учителката по английски беше в болничен. Но не виждам детето да е особено тъжно от това или да е спряло да говори на английски. Странно ми е, че някой би избрал МГ, за да учи език. Имам предвид английски, немски, испански или руски. Другите езици съм сигурна, че ще ги научат (С++, С#, HTML- CSS-Java Script и подобни)
Аз не бих избрала СМГ пред НПМГ за математика и информатика; за другите специалности е ясно, че НПМГ няма алтернатива. Не че някой ще пита мен - голямото само си реди желанията, малкото също само ще си ги подреди.

# 245
  • Мнения: 864
Валя*, очевидно не си ме разбрала. Дадох пример за лоша организация със свободните часове. Ако искахме детето да учи езици, щяхме да го насочим към езикова.

# 246
  • Мнения: 173
pandora, имам деца и в двете училища и мога да правя някакви сравнения, но само по отношение на среда и ангажираност на учителите. Въобще не говоря за състезания, защото те са до към 8-ми клас. После у всички рязко пада интересът. И като ударя чертата, плюсовете са доста повече за СМГ.
Децата ми са коренно различни и не мога да направя съпоставка 1:1, но наблюденията ми са на база организация, навременно информиране на родителите при проблеми, ангажираност на учителите към дисциплината и успехите на учениците. Сега с електронния дневник може да се подобрят нещата, но едва ли ще стане отведнъж и чак толкова много.
Затова ми се струва, че ПЧМГ трябва да бъде поставена на по-предна позиция в желанията.
Включвам се със следния коментар: комуникацията с ръководството в ПЧМГ е на много ниско ниво, да не кажа почти несъществуваща. Ангажираност на учителите към дисциплината също не бих казала, че има. Положителното на ПЧМГ са добрите преподаватели (от академична гледна точка), най-вече по математика, разбира се.

# 247
  • Мнения: 173
Полезни са ми мненията на майките от всички паралелки и випуски, макар да имам и други източници на информация. При нас стоят като вариант, а ПЧМГ е нашитя план Б. Или някъде с китайски.

За информация: ПЧМГ тази година предложи на учениците курс по китайски. Доколко е популярен и ефективен - не мога да коментирам. Може да попитате в училището.

# 248
  • София
  • Мнения: 3 484
Защо обсъждаме ПЧМГ тук? Остава само мение за курсове по китайски и музика да започнем да даваме.

# 249
  • Мнения: X
Моят син сега пък реши, че искал техническите специалности. Как е паралелката в НПМГ? ТУЕС не иска, не ми е ясно защо, не виждам други алтернативи.

# 250
  • София
  • Мнения: 1 285

Моят син сега пък реши, че искал техническите специалности. Как е паралелката в НПМГ? ТУЕС не иска, не ми е ясно защо, не виждам други алтернативи.

Малко по-напред в темата Слънчева подробно разказа как е в осми клас СХН. Погледнете там. Като цяло е много доволна.

# 251
  • Мнения: 21 455

От утвърдения държавен план-прием за София-град. Без коментар.

# 252
  • София
  • Мнения: 7 053
НПМГ продължава да променя балообразуването на паралелките, без да подозира, преполагам! Flushed

# 253
  • София
  • Мнения: 8 280
Догодина всичко с Химия Stuck Out Tongue Winking Eye
Да му мислят математиците.

# 254
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
С директор химик...
Навремето като беше недевски само мат Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт