Къща около София

  • 63 101
  • 910
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 775
Ама ако не можете да си окосите двора или да подстрижете с тример храстите един път в годината, не се заяждам, но защо ви е къща? Къщата не е апартамент и изисква нон стоп поддръжка и повярвайте, туите хич не са проблем.

# 331
  • София
  • Мнения: 621
Ако имате къща,туите ще са Ви най-малкия проблем.След затревяването,ще трябва да косите почти всяка седмица и да поливате почти всеки ден
Отделно по къщата си има доста работа.Както казват:който го е страх от мечки,не ходи в гората.

# 332
  • Мнения: 9
Сърдечно благодаря на всички, които са казали своето мнение  и подробните обяснение, които са дали за всеки крайградски квартал/село. Благодарение на вашите коментари и самата тема, аз и жена ми най-накрая направихме своя избор за място където ще строим. Отне ни около година и много разходки по различни места ( да не говорим колко проблемни парцели видяхме със сервитути),  но най-накрая намерихмe мястото, което бихме нарекли нашия нов дом. Избора ни беше доста тежък,  защото избирахме между 3 парцела -  всеки един от парцелите беше в различен квартал, а именно: Драгалевци, Панчарево и Банкя. След доста тежки размисли с жена ми, анализиране на мястото и цената спрямо качество, избрахме парцела в Панчарево. Излезе ни най-скъпо от всичките, но мястото определено си заслужава! Парцела който закупихме се намира в Панчарево местност Ширините (точно до к-с Бяла Черква). Района е чисто нов и е само с нови къщи,  ниско етажни блокове и имения. Има абсолютно цялата инфраструктура,  която може да се желае (поне там докъдето е изградена).  Сега ще ви дам малко информация за парцела: 1)  Мястото е високо с уникална гледка към Витоша, нo е на равен огромен терен ( затова местността се казва ширините); 2) Изцяло южно изложение; 3)  Обграден от борови гори и само нови сгради. Парцела е с големина 1 декар като ни струва по 160 евро на квадрат, цената на офертата беше 150E/m2,  но собственика искаше това кaто чисти пари  и съответно трябваше да си платим всички такси,  а й да не забравя, че парцела не беше в регулация, тоест не беше УПИ, а ПИ и в тези 160E/m2 го пуснахме за вкарване в регулация.  Надявам се до средата на следващата година да започнем  да строим. Ето и малко снимки от района:

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 11:53 от Georgi76

# 333
  • Мнения: 5 619
Честито, да имате сили, нерви и пари да осъществите тази си цел.

# 334
  • Мнения: 19 341
Честито и от мен, ох...минала съм по тоя път преди много години, много кураж и здрави нерви Ви желая, и много късмет! Казвате, че парцелът е извън регулация, как става захранването с ток и вода? Път евентуално? До комплекс Бяла черква означава, че подходът е през клиника Син кръст, нали?

# 335
  • Мнения: 9
Честито и от мен, ох...минала съм по тоя път преди много години, много кураж и здрави нерви Ви желая, и много късмет! Казвате, че парцелът е извън регулация, как става захранването с ток и вода? Път евентуално? До комплекс Бяла черква означава, че подходът е през клиника Син кръст, нали?

Целият район е във фактическа регулация и излязъл ПУП и ОУП.Това значи,  че по ОУП всички улици са предвидени и се изграждат дори в момента.  Улицата пред парцела е изградена ,ток вода, канал и  газ пред него, но улицата ми от изток все още не е и  сам ще я изградя.  Говорих със строителни фирми и получих оферта от фирма  Щ...... , че за около 12 хиляди лева може да я изградят.   Реално парцелът е в строителна зона ЖВ и всички парцели са в регулация.  Реално го вкарвам в регулация за виза за строителство,  а не защото района не е в регулация или няма ОУП Simple Smile

# 336
  • Мнения: 969
Честито и успех с начинанието!
Ако имате опит в организация и логистика сега ще си го разширите и обогатите.
Хубаво е да имате някаква поне елементарна техническа грамотност, но вярвам, щом се захващате значи притежавате такава.
Ако все още влизате във форума след година (както и аз) пускайте питанки по конструкцията при нужда, ще помагам. По принцип при проект се гледа основно архитектурата и дизайна, но конструкцията върви първа, там е първия сблъсък с реалността. Отделно хората които работят по строежи, особено пък къщи са ... потенциално проблемни. Така че гледайте канструктивните чертежи, всичко да е изчистено в тях, детайлирано, специфицирано. Заредете си много тояги и моркови в килера и дерзайте!

# 337
  • Мнения: 1 970
Като гледам тази поляна и разорана целина, се сещам за нашия парцел през 2008, същото като начално състояние, само дето Вашето е равно, а нашето беше и е на баир, западния склон на Витоша, срещу Бонсови Поляни, тоест с предстоящо терасиране и само дето беше УПИ, с разрешително за строеж и съответните параметри...
Да сте здрави и богати да го завършите!!
И дупе да Ви е яко!

Успех!

# 338
  • София
  • Мнения: 7 276
Честито! Ползвайте го със здраве! Съветвам ви да намерите читава фирма за строежа, за да берете по-малко ядове Simple Smile

# 339
  • Мнения: 9
 Някой да сподели гледката от своята къща, че съм голям фен и такива неща ме вдъхновяват.  Може и някоя идея да откраднем с жената Grinning

# 340
  • Мнения: 19 341
Да, аз не бих качвала снимки от двора ми. Вижте какво стана като пусна Нико , не искам да ми обясняват че съм гастарбайтер и тоя райграс дето го показвам всъщност го кося. Иначе за вдъхновение картинки бол в нета, даже има и една точно като моя двор.

# 341
  • Мнения: 9
Да, аз не бих качвала снимки от двора ми. Вижте какво стана като пусна Нико , не искам да ми обясняват че съм гастарбайтер и тоя райграс дето го показвам всъщност го кося. Иначе за вдъхновение картинки бол в нета, даже има и една точно като моя двор.

Чудно ми е защото видях доста хора да изразяват мнение, а сега няма никой който да пусне една снимка.  Какво значение има какво ще каже някой,  ако на теб ти харесва?

# 342
  • Мнения: 19 341
Ми да кажем, че искам да си запазя личното пространство само за себе си. Преди време пуснах снимки във ФБ и после ги намирам из разни места в нета.

# 343
  • Мнения: 514
Живея в Герман от доста време и мога да кажа, че написаното някъде назад за набези е меко казано преувеличено. За 10-те години, в които съм тук съм чула за един грабеж, и то извършен от близък човек. До езерото има малка ромска махала, не съм чула за проблеми до момента.
Да, няма канализация, и цените в самото село са високи.
В момента вилната зона и Терасите над селото се застрояват супер бързо поради ниските цени.
Не може да се отрече разкошната природа- да си близо до езеро и планина винаги има своето предимство.
Да, не липсват петли, кокошки, крави, съседи дървосекачи в 8 сутринта в Събота, но това е естеството на живота на село Laughing
В момента, в който се изгради и последната сакрална отсечка от Околовръстното след Младост и придвижването ще стане доста бързо. До метрото на Цариградско се стига за 10 минути с автобус.
Има училище, детска градина, магазини и пр.
Всичко опира до кинтите, а и до това къде ти се живее.
Добре е човек да обиколи лично, преди да се довери на чуждата субективна оценка. Успех на търсещите и строящите около София Hug

# 344
  • Мнения: 18 313
Герман, Лозен, Бистрица и подобни, не са точно села в традиционния български смисъл на думата. Или, ако ги броим за села, то са богати такива, в които само нормален парцел ще струва колкото среден софийски апартамент.

Общи условия

Активация на акаунт