Къща около София

  • 63 445
  • 910
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 17 278
Може и ОК да е, не знам. Ама и не искам да сравнявам Кътина и Побит камък с Канада де Simple Smile

# 406
  • Мнения: 485
Може и ОК да е, не знам. Ама и не искам да сравнявам Кътина и Побит камък с Канада де Simple Smile
Ето, уж Канада а пък няма канализация и градски транспорт  в квартал на град от 100 000 жители

# 407
  • София
  • Мнения: 878
Ние отскоро оглеждаме, обаче, хора, аз наистина не подозирах, че масово по близките села няма я вода, я канализация. Съответно се живее с кладенци и септични ями, обаче, стига, 21 век сме, на 20-30 км от столицата! За мен това беше страхотна изненада, може би защото не съм се интересувала по-сериозно. Как се живее така, възможно ли е?
  Абе и аз оглеждам какво има около София (близо и не толкова близо) и липсата на канализация се преживява- има си и  модерни (макар и скъпи) решения. Проблема, който ме потриса е в колко много села се оказва че липсва водопровод ... и се рекламира как къщата е с "възможност за сондаж", "възможност за вода" и какви ли още не "възможности" и това на фона на странно надути цени. Явно се водят по цените в София и са си въобразили как могат да постигнат подобен ръст. Ами успех освен да им пожелая ...

# 408
  • Мнения: 485
Ние отскоро оглеждаме, обаче, хора, аз наистина не подозирах, че масово по близките села няма я вода, я канализация. Съответно се живее с кладенци и септични ями, обаче, стига, 21 век сме, на 20-30 км от столицата! За мен това беше страхотна изненада, може би защото не съм се интересувала по-сериозно. Как се живее така, възможно ли е?
  Абе и аз оглеждам какво има около София (близо и не толкова близо) и липсата на канализация се преживява- има си и  модерни (макар и скъпи) решения. Проблема, който ме потриса е в колко много села се оказва че липсва водопровод ... и се рекламира как къщата е с "възможност за сондаж", "възможност за вода" и какви ли още не "възможности" и това на фона на странно надути цени. Явно се водят по цените в София и са си въобразили как могат да постигнат подобен ръст. Ами успех освен да им пожелая ...
В Яна, Желява има Софийска вода..

# 409
  • София
  • Мнения: 17 278
Да, водопровода също. Има и такива, които си имат всичко, разбира се, просто първите няколко посоки, в които се насочих, ме изненадаха.
Сега съм загледала посока Задбалканския - Байлово, Огняново, Гайтаново - но не съм ходила натам и не знам още какво имат/нямат там.

# 410
  • Мнения: 1 561
Не знам за наличие на водопроводи, канализации, но мен по ме притеснява липсата на вода лятото или слагането на режим заради намалени нива на някой си язовир. Отделно токовите удари по селата са много често.
Моя близка си направи ремонт пролетта на къщата си в близко село, скоро се оплака, че котлоните  й вече не работят явно от токов удар. В по-отдалечените няма пък нет, или възможност за СОТ или друг вид охрана....

# 411
  • Мнения: 19 482
Те затова англичаните останаха неприятно изненадани като си изпонакупиха къщета по селата на цената на едно по-основно пазаруване в техен супермаркет. Щото живописната къща и красивата природа вървят в комплект с липса на ток и оттам на нет и прочее с часове всеки ден. Ама това брокерите не го казват....

# 412
  • Мнения: 1 603
Огняново не е на Задбалканската линия. Далече е. Да може и да я стигнеш от там но през Раковица, Байлово и или към Горна Малина или към Мирково.  Това са пътищата.

# 413
  • София
  • Мнения: 17 278
Благодаря Янакраси, аз натам не съм ходила още, засега само онлайн го гледах. Байлово на хартия ми харесва, на живо не знам, ще видим като успеем да се занесем натам.

# 414
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Да, водопровода също. Има и такива, които си имат всичко, разбира се, просто първите няколко посоки, в които се насочих, ме изненадаха.
Сега съм загледала посока Задбалканския - Байлово, Огняново, Гайтаново - но не съм ходила натам и не знам още какво имат/нямат там.
Ходила съм и дори съм живяла там наблизо. Ужас е. А за обкръжението да не отварям дума. Единствено в Горна малина по- бива.

# 415
  • София
  • Мнения: 17 278
Яснооо, мерси, Лейди. Лоша работа се очертава с тая къща, май няма бягане от София ...

# 416
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Аз бих живяла в къща в Панчарево, в Княжево, в Горубляне, в Горна баня, софийските райони с къщи. Всичко си има за нормален живот. Нямам в предвид лъскавите скъпотии, а обикновена къща, която човек да си нагласи както иска. Но по селата, знам какво е и не бих живяла за постоянно.

# 417
  • Мнения: X
Аз бих живяла в къща в Панчарево, в Княжево, в Горубляне, в Горна баня, софийските райони с къщи. Всичко си има за нормален живот. Нямам в предвид лъскавите скъпотии, а обикновена къща, която човек да си нагласи както иска. Но по селата, знам какво е и не бих живяла за постоянно.
Така е, но цените на къщите (и съвсем не лъскави скъпотии) в тези квартали са в пъти по-високи от тези по споменатите села за аналогичен имот. Защото най-вече локацията на парцела е това, което определя цената, именно защото на дадени локации си има всичко, а на други - не.

# 418
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 686
Така е, спор няма.
Ако някой иска информация за селата около Елин Пелин, готова съм да помогна с информация от личен неуспешен опит Simple Smile

# 419
  • София
  • Мнения: 584
В с.Плана има и ЧЕЗ, и Софийска вода и мобилни оператори, обаче зимата в планината не е за всеки. Иначе е на 30 км. и 40 минути от София. Лятото, компенсира неудобствата на зимата, но с деца ученици е трудно.

Общи условия

Активация на акаунт