Испания

  • 41 899
  • 748
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 268
Привет, имам въпрос за получаване на НИЕ - дъщеря ми е студентка в Мадрид, от месец е там. Трябва да си извади НИЕ, за което разбрах, че й трябва адресна регистрация. В полицията ли се заявява този номер и веднага ли става или минава време, докато го издадат?

Адресната регистрация трябва да я направи или с договор за наем на жилище или с такъв за собственост.
Т.е. който има такъв документ отива с дъщеря ви в КМЕТСТВОТО и поисква да я запишат на съответния адрес.
Ако живее в общежитие, от администацията ще и помогнат с този въпрос.

Самата процедура е 5минути.
Благодаря, след адресната регистрация за НИЕ къде се подава и дали се чака?

# 166
  • Мнения: 7 325
в extrajeria. Гугъл казва, че има три офиса в Мадрид. Става веднага. Плаща се около десетина евро такса в банка. Проверете обаче дали не е с предварителен час.

# 167
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Ако се включат момичетата от Мадрид, ще дадат най-достоверна информация. Всяка комунидад/град процедира различно. И уж еднакви наредби, пък тълкуването е различно.
По принцип с адресната регистрация се отива в полицията (поне тук при нас е така). Не знам дали не трябва предварително да си запише час (сита). Не съм наясно като студент какви документи ще й изискват, за да издадат НИЕ.

# 168
  • Мнения: 3 390
Prokibar,
Повечето хора с който говориме постедните дни тук сме от отдавна в Испания и закона за НИЕ се промени скоро.
Документите нужни за НИЕ са официялно обявени.
За студенти не искат адресна геристрация!

Сега прочетох какво пише в страницата на университета в който учих аз.

Трябват:

-Modelo de solicitud (Ex18)
-Pasaporte o carta de identidad en vigor (original y copia)
-Matrícula del centro de estudios (original y copia)
-Tarjeta sanitaria europea o póliza de seguro privado que cubra todos los riesgos a España durante todo el periodo de estudios (original y copia). En el caso de que la póliza se haya contratado en el país de origen, se tendrá que aportar también la traducción.
-Declaración jurada del estudiante conforme dispone de medios económicos suficientes durante su estancia en España (Modelo). La participación en programas de intercambio de estudios de la Unión Europea se considera acreditación suficiente para la justificación de medios económicos.

Ако имате нужда ще ви преведем текста.

# 169
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Предварително записан час съм почти сигурна, че ще е необходим. Дано не се чака много в Мадрид. През август записахме час за племенника ми, дадоха ни за края на ноември.

# 170
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Eli, може ли линк?

# 171
  • ES
  • Мнения: 2 172
https://sede.administracionespublicas.gob.es/icpplus/index.html
Това е за ситата превиа за екстранхерията.

# 172
  • Мнения: 3 390

Тук има пълна информация за чуждестранни студенти и документите които им трябват.



http://www.ub.edu/uri/estudiantsNOUB/nie_es.htm

# 173
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Момичета да ви се похваля 😀 на 9.10 станахме мама и тате пак. Имаме си една хубавица на име Мая.
..та по този повод исках да ви кажа колко са се променили нещата...към зле. Регистри цивилизация, здравни карти, само проблеми навсякъде. Утре мъжа ми те да отиде до Валенсия за документ заради фамилиите. Здравна карта не могат да и направят защото няма сег. Социал...а сег. Социал ще и правим чак на 23 -ти защото в региона(проверихме ) най близката сита беше за 23..че и за Ние ми се говореше... тотално ме объркаха . Хич не мога да ги разбера...адмирации за чиновничките в нашия центрове се салюд, жените намериха някаква вратичка и ни записаха сита..но пак да кажа егати и слабата организация е станало сега. Въпрос- Ние на новороденото откъде тръгна да вадя? Нямам спомен вече..

# 174
  • Мнения: 3 390
Момичета да ви се похваля 😀 на 9.10 станахме мама и тате пак. Имаме си една хубавица на име Мая.
..та по този повод исках да ви кажа колко са се променили нещата...към зле. Регистри цивилизация, здравни карти, само проблеми навсякъде. Утре мъжа ми те да отиде до Валенсия за документ заради фамилиите. Здравна карта не могат да и направят защото няма сег. Социал...а сег. Социал ще и правим чак на 23 -ти защото в региона(проверихме ) най близката сита беше за 23..че и за Ние ми се говореше... тотално ме объркаха . Хич не мога да ги разбера...адмирации за чиновничките в нашия центрове се салюд, жените намериха някаква вратичка и ни записаха сита..но пак да кажа егати и слабата организация е станало сега. Въпрос- Ние на новороденото откъде тръгна да вадя? Нямам спомен вече..

Ада, първо честито!!! Да ви расте здрава и щастлива малкатв Мая.

За да ти помогнем малко повече, кажи моля,малко повече за вас.
С мъжа ти сте българи? Работите ли? И т.н.

# 175
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Ада, да ви е честито! Жива и здрава да е манинката и да ви радва много!

# 176
  • ES
  • Мнения: 2 172
Ада, още веднъж, честито второ бебе! ❤️
За НИЕто, първо ЕГН, паспорт и тогаз НИЕ.
Какъв е тоя документ за фамилиите от консулството?

# 177
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Ада Деспейнада, да ви е жива и здрава бебка Мая! Само радост, усмивки и щастие да ви носи!



# 178
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Да ви е жива и здрава малката и принцеса, голямата също, и мама и тати за да им се радват

# 179
  • Мнения: 7 325
Честито Ада Деспейнада. Ти нямаше ли студентка или кандидат студентка

Общи условия

Активация на акаунт