Испания

  • 41 719
  • 748
  •   1
Отговори
# 210
  • ES
  • Мнения: 2 172
Мини, къде? Не знаех, че имаш брат в Испания.
Аз от банките не виждам нищо прилично, а цените им не са никак ниски за това, което предлагат.

# 211
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Е то за "смешна цена" не е нужна ипотека, може и директен превод. Sunglasses
Мини, знам че си наясно с всичко, но никъде не съм казала, че не дават ипотеки и кредити с НИЕ(Имам ипотека само с НИЕ от преди повече от 10 години, и то без авал, което не  беше едно от най лесните неща за онова време ), въпроса е какви са условията за ипотеката и кредита, лихви,
пенализации....
Преди 10-15 години, когато евроиборът хвърчеше, много хора си смениха ипптеките с "мултидивиса" и бяха супер доволни.Тези, които успяха да си запазят жишищата в момета съдят банките зс "усура"
Вярно е, че е важно да ти отпуснат ипотека, но по важно е при какви условия.
Всички чужденци имат кредитни карти, въпроса има ли такса  де мантенимоенто,  гасто минимо, какви са TAE и ТIN, периода на фактуриране, защита на картите при фрауде,  ., сегурос де виахе(какво покрива) , какъв е % на камбио де дивиса, колко е % на теглене от банкомат ,пенализации и бонификации при ползването  им.
И дори ако искаш последната "новост"  дали могата да се вкарат в телефона и да се плаща с него.
 придобиването му.

Ако си наясно с финасовия пеодукт "ипотека" знаеш,
не е маловажно какви  са условията.
Точно заради невъзмижност да се плащат ипотеките  има толкова много имоти върнати на банките..
Това за което споменах са преференциални условия
Всички банки отварят сметки примерно , въпроса е какви са таксите по поддръжка, трансференции....Навремето дори си отдържаха и цената на писмото, с което уведомяваха за ресибос домисилиадос.
Така че въпраса е не дали дават кредити, а какви са условията.

Последна редакция: пт, 19 окт 2018, 09:13 от sl

# 212
  • Мнения: 98
Здравейте, момичета! Казвам се Стела и не съм в Испания, а във Вирджиния Бийч, Вирджиния. Имам 2 дъщери Деница на 16г. и Дара на 11г. Не съм писала в БГ Мама от много години, но сме в чуденка с голямата щерка и реших да пиша тук, ако може някой да помогне с информация. Дени е решила да кандидатства в университет в Испания., проблемът е че е много трудно да намерим информация за кандидатстване на чуждестранни студенти. Търсим и някаква програма за обмен на студенти, ако може да участва идващото лято, да си подобри испанския. Ще съм много благодарна за всякакви насоки, поне да имаме идея къде да започнем търсенето на инфо. Благодаря ви предварително!

# 213
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 761
Студентски програми за обмен - само за Еразъм се сещам. За останалото не мога да съм полезна, децата ми са много големи, а и не са учили тук.

# 214
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Стела писах ти на лични, но си забранила получаването им

# 215
  • Мнения: 3 334
Здравейте, момичета! Казвам се Стела и не съм в Испания, а във Вирджиния Бийч, Вирджиния. Имам 2 дъщери Деница на 16г. и Дара на 11г. Не съм писала в БГ Мама от много години, но сме в чуденка с голямата щерка и реших да пиша тук, ако може някой да помогне с информация. Дени е решила да кандидатства в университет в Испания., проблемът е че е много трудно да намерим информация за кандидатстване на чуждестранни студенти. Търсим и някаква програма за обмен на студенти, ако може да участва идващото лято, да си подобри испанския. Ще съм много благодарна за всякакви насоки, поне да имаме идея къде да започнем търсенето на инфо. Благодаря ви предварително!


Стела, явно не сте стигнали до правилният източник, защото информация има много.

Не мога да разбера много какъв ви е случая, защото детето е на 16. Кое търсите, да дойде за малко или да започне тук и да завърши тук, или да започне тук и после да се премести в US?

1) Ако започне в Щатите и дойде за Еразъм, трябва да се пита съответният университет какви споразумения има с кои исп университети.

2) Ако започне тук, но не знае добре езика, има много университети, които предлагат програми на анг и исп смесени. После за връщането в Щатите трябва да се пита дали има някакви споразумения, за да се признае ученото в Исп.

3) Ако звпочне и/или иска и да завърши тук, най-добре е да говорите с института Сервантес, които има центрове в цял свят. Там ще ви кажвт много точно какви са ви опциите.

От моя опит ( завършила съм преди 12г) , аз учих кдна година в американски университет и нищо не ми признаха после в испанския университет.
Ако искате детето да дойде за малко,идеалното е да дойде по Еразъм, защото програмите са удобрени предварително.

# 216
  • София
  • Мнения: 529
Здравейте момичета,

За първи път надничам във вашата тема, до сега Испания не е била на дневен ред. Но мъжът ми получи не лоша оферта за работа в Авилес и сега се чудим дали да стягаме багажа. Погледнах отгоре старите теми, но ще ми трябва време да ги изчета, а не разполагам с такова. Накратко ще съм признателна за всеки съвет на тема:
 - кой град да изберем - Авилес, Овиедо или Хихон? Разстоянието до работата е горе-долу еднакво и сме проучили вариантите за пътуване.
- децата - имаме две момчета на 9 и 13 години. Не говорят грам испански и това ме притеснява ужасно много. Има частно английско училище наблизо и макар цената да е солена съм склонна да ги запиша поне до края на текущата година (ако има свободни места изобщо)
- каквото друго се сетите, идея нямам какво да питам Simple Smile

Благодаря!

# 217
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 911
Този район не ми е познат, така че по този въпрос не мога да дам мнение. За децата не се тревожи. Те най-лесно ще се адаптират. Ако сте по средата на учебната година, ще тръгнат на училище, защото е здължително, но вероятно ще повторят годината, тъй като има норматив за присъствие за да се признае годината.
Езика ще го научат много бързо.

# 218
  • Мнения: 7 325
Аз бих избрала на брега на морето. Живяла съм на коста Кантабрика и още не мога да го прежаля.
Иначе най-разумно според мен е да погледнеш в сайтовете с наемните и да се ориентираш къде ти е по-на сметка.
Темата с училищата сме я коментирали доста. Моето дете ( голямото ) дойде на възрастта на твоето малкото. Започна училище декември без да знае нито дума. Влезе в пети клас, въпреки че в България трябваше да е четвърти. За около три месеца проговори. Може би това, че в България имаше страхотна учителка по английски, която се постара за три години да им набие в главите солиден нзапас от думи и дойде с едно много добро ниво тук изигра положителна роля. Проблем се оказа, че до пети клас беше изпуснал доста голяма част от граматиката ( испанската ) и видя доста зор да навакса. Та за малкият не се притеснявай. Аз бих била по-притеснена за големият. Той ще е в институт, а там нещата са  #Crazy.
Не искам да те плаша. Това е моето лично мнение и опит. Със сигурност при други е било по-лесно.

# 219
  • Мнения: 3 266
Аз бих избрал Овиедо.

# 220
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Ако сте по средата на учебната година, ще тръгнат на училище, защото е здължително, но вероятно ще повторят годината, тъй като има норматив за присъствие за да се признае годината.
Езика ще го научат много бързо.

Не знам за какъв норматив става въпрос, но моите ги записах на училище през май. Голямата влезе в 4 клас( в Бг беше в трети, съответно незавършен), изкара месец и половина, през септември си тръгна в 5 клас. Малката беше в инфантил, но пак премина с набора си след месец и половина посещение.

# 221
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 911
Има/ имаше норматив за определен брой часове присъствие за да се зачете учебната година като взета. Поне така беше с училището на сина. Верно минаха години от тогава, а и във всяка комунидад може да има различия, но това го казвам от личния ни опит.

# 222
  • Ispania
  • Мнения: 4 482
Наистина имаше норматив преди, може би да не е бил във всички училища/комунидати, но определено имаше, и мноооооого рядко се правеха компромиси.
Сега например при нас, ако имаш над 36 отцьствия за три месеца, се изпраща доклад задължително до Хунтата, нещо което например в едно училище във Валенсия го няма .

# 223
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
Мини, къде? Не знаех, че имаш брат в Испания.
Аз от банките не виждам нищо прилично, а цените им не са никак ниски за това, което предлагат.

Гери, имам брат в Бенидорм. Там си взе къща, до колкото знам условията на кредита са му много добри

# 224
  • Мнения: 504
Здравейте, преди време бях питала за моб.оператор в Испания, дъщеря ми е там сега една година по Еразъм, взе си на llamaya.
Сега имам въпрос за стоматологичните услуги. Наистина ли е много скъпо да се отиде на преглед и да се извърши някоя манипулация? На един зъб й се отдръпва венеца, може да се наложи да отиде там, тъй като ще се прибира чак за Коледа в България. Според мен трябва да отиде на пародонтолог, а не на обикновен стоматолог. Гледа около нейния район наблизо има 3-4 стоматологични кабинета, някои имат сайтове, но не и цени. В описание на услугите пише и пародонтис.. но дали във всеки кабинет има такъв специалист? Запознати ли сте с това?

намерих на един цени,
Limpieza dental   incluido   desde 50,00€
Ortopantomografía   incluido   desde 100,00€
Empaste dental   desde 36,00€   desde 49,90€
Reconstrucción dental   desde 46,00€   desde 59,90€
Endodoncia   desde 79,00€   desde 102,90€
Pulpotomía   desde 45,00€   desde 58,50€
Pulpectomía   desde 75€   desde 97,5€
Periodontograma   incluido   desde 24,00€
Curetajes   desde 49,00€   desde 63,50€
първите цени са с някаква осигуровка, вторите без

по принцип такива ли са цените?

Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 10:19 от stani.1997

Общи условия

Активация на акаунт