Испания

  • 41 907
  • 748
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 7 325
Посрещала съм непридружено дете и помня, че нямаше пълномощни и някакви спец. документи та няма логика да ми искат такива.
Отново  благодаря.

# 331
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Момичета, имам въпрос за фризьорските салони. Предлагат ли трайно къдрене и ако да, как се нарича?

# 332
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Момичета, имам въпрос за фризьорските салони. Предлагат ли трайно къдрене и ако да, как се нарича?

La permanente

# 333
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 828
Благодаря!

# 334
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Посрещала съм непридружено дете и помня, че нямаше пълномощни и някакви спец. документи та няма логика да ми искат такива.
Отново  благодаря.
Декларацуята се предстявя на гранична полиция ,когато дете с българско гражданство напуска България.
Така, че няма как да я изискват при посрещане.Ако детето пътува със заплатена услуга "непридружавано дете" се изисква документ за самоличност на посрещащия и се сверява с данните, киито  са попълнени при контратиране на услугата.
Дъщеря ми
пътува повече от 10 години като "непридружавано дете".
Миналата годуна загуби връзката за Мадрид във Феанкфурт .Граничния пилицай там и е поискал декларация от родителите, защито нямахме споменатата услуга.(задължителна е до 12 годнии, после е по избор на родителите)Добре, че хайванчето си знае правата и му обяснило , че според испанските  закони не  се изискеат декларации  при придвижване на непълнолетни испански граждани в Европейския Съюз при пиложение, че пътуват с  валиден испански паапорт.
Съответно германецът се усъмнил в познанията на един 14 годишен тийн и извикал друг пилицай за консултация.Накрая и пожелали приятен път.
Но все пак говорим за Германия и продължителностра на спора е била само 15 тина минути(главно за изчакване на висшестоящия), които за щастие не са се оказали фатални за качването на самолета

За да няма подобни  проблеми и забавяния в България излиза  с декларация и всеки път се оставя по едно фотокопие на гранична полиция Бългсрия.

Последна редакция: вт, 08 яну 2019, 09:28 от sl

# 335
  • Мнения: 260
Здравейте, за записване в училище трябва ли децата вече да имат извадено НИЕ? Или може да стане в последствие. Заминавам за Валенсия, четох назад, че март месец се подават документи за желани училища, но ако се изпусне март, може и след това. Децата ми тук са на 8 и 10 г. Ако има някой от Валенсия, моля да се включи с подробности. Благодаря.

# 336
  • Мнения: 3 390
Здравейте, за записване в училище трябва ли децата вече да имат извадено НИЕ? Или може да стане в последствие. Заминавам за Валенсия, четох назад, че март месец се подават документи за желани училища, но ако се изпусне март, може и след това. Децата ми тук са на 8 и 10 г. Ако има някой от Валенсия, моля да се включи с подробности. Благодаря.

Внимавайте да не изпуснете сроковете. То после може да се запишете, но може да няма места.

Където живея аз и през март щеше да ви е почти невъзможно да намерите места..
Можеш да се обадиш на директорите на училищата, които те нитересуват и те най-добре ще те посъветват.

# 337
  • Мнения: 259
Март месец обикновено започват сроковете за подаване на документи, за да участва в класирането. При нас във всяко училище има запазени 2-3 места за деца които се местят от едно населеното място в друго след като са приключили записванията.

# 338
  • Мнения: 3 390
Март месец обикновено започват сроковете за подаване на документи, за да участва в класирането. При нас във всяко училище има запазени 2-3 места за деца които се местят от едно населеното място в друго след като са приключили записванията.

Еха, какъв късмет!

# 339
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз нямах никакви проблеми със записването. Пристигнахме на 1 април, вкараха ги в клас след един месец- директорът реши, че не е зле да изкарат месец и половина адаптационен период и съм му много благодарна за това. И вече през септември си тръгнаха с наборчетата.
Доколкото си спомням, записахме ги само с паспортите и междувременно вадихме документи, които после представихме в училище.

# 340
  • Мнения: 3 390
Имам позната, която работи в едно у-ще в нашия квартал и я попитах как стават нещата с деца, които идват от други места.
Каза че при нас няма запазени места, защото е много голямо търсенето ( само за деца инвалиди се пазят места).
Ако никое от у-щата няма място, трябва да се подаде молба в Consorcio de la educación,които са длъжни да ти намерят място в радиус на 5км от местожителството, като у-щето може да е държавно или получастно без да можеш да избираш.
Явно правилата са много различни според района и наличните места, най-добре да се говори с директорите...

# 341
  • Мнения: 260
А има ли някакъв сайт със списък на училищата, да ги видя частни ли са, държавни ли са, къде са ситуирани и т.н., с адреси примерно, за да ги търся.
Малко не съм на ясно още дали ще сме в самата Валенсия, или в Торент, до нея.

# 342
# 343
  • Мнения: 126
Здравейте, извинявам се че нахлувам така.  Искам да попитам вашите деца ходи ли ли са на футболни лагери в Торевиеха. Може ли дете от България да си плати и да отиде на такъв лагер например за една или две седмици.

# 344
  • Мнения: 77
Много моля!!! Спешен въпрос! Имам час ,за утре за уреждане на документите на децата, но съм затрила някъде преведеното свидетелство за раждане на едното дете. Има ли смисъл да ходя? Ще мина ли само с паспорта на детето и оригинала на свидетелството за раждане?
Ще направя нов превод, но ще отнеме няколко дни, а ми се искаше утре да я свърша тази работа.
Проблемът е , че ангажирам и други хора и не ми се иска да ги разкарвам напразно.

Общи условия

Активация на акаунт