Предстои ми лапароскопия - тема 10

  • 53 982
  • 754
  •   2
Отговори
# 135
  • Мнения: 525
Момичета колко време след операцията започвате ин витрото. Можели още преди следващия цикъл.

# 136
  • Мнения: 14
Момичета колко време след операцията започвате ин витрото. Можели още преди следващия цикъл.
Здравей , аз януари месец се подложих на лапарохистероскопия и веднага щом дойде цикъла започнахме стимулация . Възможно е да се започне както при мен , но според мен е доста индивидулно и трябва и лекарят да си каже мнението.  Аз бих изчакала поне един цикъл за да се възтанови  организма от травмата , но при мет лошото е че няма време .
Съвет от мен -говори с лекуващия лекар и вземете заедно решението кога е наъ-добрия момент за започване на процедура. Понякога е по-хубаво да се изчака , колкото и изстрито да звучи , но аз заради това , че нямам търпение пропилях 5 опита до сега . С теб съм и пожелавам скорошни хубави новини:)

# 137
  • Мнения: 525
Благодаря ти дано и от теб да чуем скоро хубави новини. Късмет:four_leaf_clover:Flowers Four Leaf CloverFlowers Four Leaf Clover. Питането ми е информативно разбирасе че когато каже лекаря. Но все пак горе долу да си направя сметка и за времето защото ще започвам работа. Все още ми предстои лапаро още не съм я свършиша тая. Но както една жена съм не търпелива вече за следващата стъпка.

# 138
  • Мнения: 116
Здравейте,бих изкала да се включа и аз в темата,тъй като ми предстои лапаро с хистероскопия в Надежда. Моите ще са диагностични,но все пак доста се притеснявам! Бих искала да попитам преди операцията правена ли ви е микробиология и цитонамазка? Чудя се ,ако имам нещо нередно в тези изследвания дали би било проблем за операцията

# 139
  • Мнения: 258
Д-р Добрев в Бургас, много съм доволна от всичко което той и екипът направи. Просто понасям тежко упойките..Иначе вече имам 2 деца и не мисля засега да имам повече, а и съм голямка. Дано повече нямам проблеми с кисти ..

Пожелама ти го! Дано вече няма кисти. Да си ти живи и здрави дечицата. Извинявай, че те попитах но мислех, че ще правиш ин витро и затова и е била операцията.

# 140
  • Мнения: 116
И аз смятам,че така е редно,но е много интересен фактът,че не ме викат предварително за микробиология и цитонамазка,т.е. ще ме оперират насляпо,освен ако сама не си ги назнача. За това се чудих дали е важно!

# 141
  • Мнения: 525
И аз смятам,че така е редно,но е много интересен фактът,че не ме викат предварително за микробиология и цитонамазка,т.е. ще ме оперират насляпо,освен ако сама не си ги назнача. За това се чудих дали е важно!
имашли цветна снимка направена.

# 142
  • Мнения: 116
Да,но от преди 1-2 години

# 143
  • Мнения: 525
Да,но от преди 1-2 години
Виж сега щом така е преценил доктора значи така трябва. Да хубаво е да я имаш, но д-ра със сигурно те е прегледал преди да назначи операцията, щом при прегледа е нямало зачервяване или някакви налепи течение значи си чиста. Не се тревожи всичко ще мине без проблем. Апък ти като искаш ако имаш време до операцията на своя глава направи си една. достатъчно е микробиология. Не са лекарсства да ги пиеш не е нещо което да усложни или навреди. Късмет.

# 144
  • Мнения: 258
Ако нещо те притеснява винаги можеш да си пуснеш микробиология. Става за ден. Но аз също мисля, че щом докторът така е преценил, значи нещата са в норма.

# 145
  • Мнения: 1 781
И аз смятам,че така е редно,но е много интересен фактът,че не ме викат предварително за микробиология и цитонамазка,т.е. ще ме оперират насляпо,освен ако сама не си ги назнача. За това се чудих дали е важно!
Привет! На мен също ми предстои лапаро и пуснахме цито и микробиология. Доктора каза, че е задължително. Защото може някоя инфекция и тн да се качи навътре към матка, тръби. Попитай доктора, който ще те оперира. По-добре да се подходи с предпазливост според мен. Успех!

# 146
  • Мнения: 116
Аз вече си направих изследванията по мое желание! Вече пия даже антибиотик,защото се оказа,че имам някаква инфекция. Добре че сама реших да се изследвам!

# 147
  • Мнения: 258
Аз вече си направих изследванията по мое желание! Вече пия даже антибиотик,защото се оказа,че имам някаква инфекция. Добре че сама реших да се изследвам!

Последвала си инстинкта си. По-добре така, а доктора как реагира, като му каза, че все пак е имало инфекция?

# 148
  • Мнения: 572
Не мога да си обясня как е възможно някои лекари да пропускат важни изследвания и то преди операция? Това е важно особено, що се касае за лапароскопия. Това ми напомня за случай в който моя близка приятелка е родила с гъбична инфекция и после бебето беше на антибиотик. Толкова ли следящата я лекарка не е обърнала внимание на това?

# 149
  • Мнения: 1 781
Което ме навежда на малко офф топик мисълта, че интернет непрекъснато се хули щото видиш ли всички сме пишман лекари и диагностици като прочетеме в нета ама това поне ни дава информираност! Човек може да се осведоми и да има критично мислене, защото ето на какво ниво някои лекари се грижат за живота и здравето на хората...
Естествено не казвам, че сами трябва да се лекуваме, но информираният е въоръжен така да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт