Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 септ. 2018, 12:53 ч.

Предстои ми лапароскопия - тема 10

• 25 209
  • 375
  •   1
Отговори
# 360
Не са ми искали даряване на кръв, въпреки че при мен имаше моето съгласие при наличие на нещо не както трябва да се премине към отворена операция. Ама аз все пак бях в друга клиника, може това да е практика в Света Марина.

# 361
Странно ми е при уж безкръвна операция да изискват това..да не говорим,че уж са частна клиника 😞

# 362
Здравейте,
някой може ли да ми каже каква е цената в момента на лапаро за премахване на киста в Надежда?

# 363
Здравейте,
някой може ли да ми каже каква е цената в момента на лапаро за премахване на киста в Надежда?

По здравна каса мисля че е 1300 лв, а без здравна каса 1900 лв, но пак можеш да се обадиш на информация да ги попиташ

# 364
1300  и здравна каса, оперирана съм там на 15.10. Така, че е прясна информация.

# 365
Здравейте. За първи път пиша тук, може би за подкрепа. На 27 години съм и със съпругата ми от около 3 години се мъчим за бебче. Скоро решихме да си направим изследвания за да видим дали има проблем и какъв е той. След рутинните изследвания на хормони, спермограми и т. н. имаше леки притеснения, но след цветната снимка бях туш. Оказа се, че имам двустранен хидросалпинкс и необходима лапароскопия за премахване и на двете тръби и единственият вариант инвитро. Доста съм притеснена след всичко, което се случва. След около седмица ще мине лапароскопията и после какво, отново надежди. Но знам, че ще се оправят нещата, но моля, ако някой е бил в подобна ситуация, да сподели с мен. Благодаря, че Ви има. Лапароскопията, ще я правя в Софиямед, ако някой е бил там, ще помоля да ми разясни как стоят нещата там, защото ми е за първи път и нямам представа какво да очаквам.

Последна редакция: сб, 09 ное 2019, 00:06 от FBID10210978851646255

# 366
Здравейте. За първи път пиша тук, може би за подкрепа. На 27 години съм и със съпругата ми от около 3 години се мъчим за бебче. Скоро решихме да си направим изследвания за да видим дали има проблем и какъв е той. След рутинните изследвания на хормони, спермограми и т. н. имаше леки притеснения, но след цветната снимка бях туш. Оказа се, че имам двустранен хидросалпинкс и необходима лапароскопия за премахване и на двете тръби и единственият вариант инвитро. Доста съм притеснена след всичко, което се случва. След около седмица ще мине лапароскопията и после какво, отново надежди. Но знам, че ще се оправят нещата, но моля, ако някой е бил в подобна ситуация, да сподели с мен. Благодаря, че Ви има. Лапароскопията, ще я правя в Софиямед, ако някой е бил там, ще помоля да ми разясни как стоят нещата там, защото ми е за първи път и нямам представа какво да очаквам.

Здравей, напълно те разбирам, моят случай беше сходен. Доста е шокиращо в началото като разбереш и за двете тръби, но от опит ти казвам скоро просто ще приемеш факта, мисли го като просто една крачка напред към голямата цел. Аз си се бях настроила за махане и на двете тръби, но при лапороскопията се оказа, че едната тръба все пак пропуска и са махнали само другата. Правих я на др място за това не мога да ти дам повече подробности, но мн бързо се възстанових, станах още на същия ден след операцията, а на следващия сутринта ме изписаха. Успех и стискам палци Simple Smile

# 367
Още на другия ден ще си на крак,много лека операция е.И аз съм с премахнати тръби и в 13 г.с след първо инвитро.Всичко ще е наред,успех!

# 368
Зсравей скъпа моя проблем беше същия едно към едно двустранен хидросалпингс     лоша спермограма, многоброини инфекций. Аз бях на 28 и моя др каза че съм прекълено млада за да ги маха и затова ми направи пластика . Успеваемоста при тях е 30% да останата цял живот отпушени и ми даде шанс за 20% да забременея нормално от седем месеца не са се случили нещата но ще пробваме втори опит ивф. Първия беше 20дни след операцията и затова е неуспешен, организма ми беше пренаситен с антибиотици.

# 369
Кики, а лесно ли се отървахте от инфекциите. Че с ММ в чудо съм се видяла вече.
   Извинявам се за спама, опитах да ти пиша на лични, но си ги забранила.

# 370
Здравейте. Първо да се представя, казвам се Калина, на 25 години. Пациентка съм на д-р Стефанов от Ин витро център Д-р Стефанов Стара Загора. След близо чакане от 5 месеца за час преди няколко дни бях при доктора за първа консултация. Причината беше липса на овулация, нередовен цикъл и невъзможност за забременяване от вече 1 година след лутане при различни гинеколози и ендокринолози. Та д-р Стефанов видя миома с размери 30 милиметра и ме прати веднага при д-р Бузалов за премахване на миомата в болница св. Иван Рилски в Стара Загора. Понеже това много ме притесни реших да пиша тук за мнения, ако има такива, които са го преживяли. Часа ми при д-р Бузалов е за 21.11 и до тогава всеки ден го мисля и съм притеснена. Доколкото разбрах от Стефанов миомата ще се маха лапароскопски. И искам да питам мнение за болницата, условия, колко е болничния престой, цена и т.н. Чувала съм добри отзиви за д-р Бузалов, но съм очарована от отношението на д-р Стефанов от Ин витро центъра, прекрасно отношение и персонал. Вдъхна ми надежда, че ще се получат нещата.

# 371
Кики, а лесно ли се отървахте от инфекциите. Че с ММ в чудо съм се видяла вече.
   Извинявам се за спама, опитах да ти пиша на лични, но си ги забранила.

Ооо аз се оказах с много инфекции мъжами и тои имаше две три при първия опит ивф сега сме на втори опит ивф и скоро пускахме микро биология тои е чист като сълза аз както винаги с кандида(от това отърване няма)
. При него се разминахме само с левофлоксацин и доксицикли, а аз бях на какво ли не и пак си ги мъкна с мен.

# 372
Кики, би ли си разрешила личните съобщения, за да не спамим темата? Wink

# 373
Здравейте. Първо да се представя, казвам се Калина, на 25 години. Пациентка съм на д-р Стефанов от Ин витро център Д-р Стефанов Стара Загора. След близо чакане от 5 месеца за час преди няколко дни бях при доктора за първа консултация. Причината беше липса на овулация, нередовен цикъл и невъзможност за забременяване от вече 1 година след лутане при различни гинеколози и ендокринолози. Та д-р Стефанов видя миома с размери 30 милиметра и ме прати веднага при д-р Бузалов за премахване на миомата в болница св. Иван Рилски в Стара Загора. Понеже това много ме притесни реших да пиша тук за мнения, ако има такива, които са го преживяли. Часа ми при д-р Бузалов е за 21.11 и до тогава всеки ден го мисля и съм притеснена. Доколкото разбрах от Стефанов миомата ще се маха лапароскопски. И искам да питам мнение за болницата, условия, колко е болничния престой, цена и т.н. Чувала съм добри отзиви за д-р Бузалов, но съм очарована от отношението на д-р Стефанов от Ин витро центъра, прекрасно отношение и персонал. Вдъхна ми надежда, че ще се получат нещата.

Здравей, Калина.
Не мога да ти отговоря нито от опит, нито съм от Стара Загора, за да дам мнение. Тук, в София, лежах с жена с миома. Приеха я деня преди операцията и я изписаха на деня след операцията (лапароскопия). Аз преминах през лапароскопия, но след извънматочна, обаче, помня, че беше сходно (операциите ни бяха една след друга и ни изписаха в един и същи ден).
Имай вяра, имай надежда и скоро ще се получат нещата при вас. Стискам палци скоро да се похвалиш с положителен тест. Успех!

# 374
Здравейте. Реших да отида във Вита при д-р Попов на 21.11.2019 г. на консултация  и за потвърждение дали наистина е необходима лапароскопия. Някой може ли да ми кажете мнение за него и колко струва лапароскопията за премахване на маточните тръби. Отделно ли се плаща и за престоя. Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт