Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 622
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 405
Здравейте, на мен днес ми мина третата ФМ.Blush Много съм доволна, отидох този път на друго място, не че предните пъти не беше ок, но не бях чак много впечатлена, а и исках да видя и друг подход Simple Smile Всичко е наред, гледаха дробовете, сърцето, бъбреци, гънки в мозъка, поток на кръвта..какво ли не Simple Smile През цялото време си мяташе краката и ръцете пред лицето, но успяха да издебнат няколко момента да й видим личицето. И за пръв път видях сърце с формата на сърчице като на картинките Heart Обърнала се е седалищно сега, а преди две седмици беше главично, но то има още пет седмици да заеме позиция Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 6 010
Whisskas, може би просто си се претоварила. С всяко физическо усилие тялото ни изразходва доза магнезий и явно остава по-малко за матката, съответно тя започва да контрахира. Недей да шофираш щом ти е неспокойно, но не мисля, че това пречи.
Lolly_88, браво на детето! Simple Smile

# 77
  • Мнения: 98
Лаленце, килограмите са ми нормални, за спорт в момента не ми остава време поради прекомерна драматичност на ежедневието, но се старая поне да походвам по 5-6 км на ден.
Понеже шоколад, торти, бисквити и т.н. така или иначе не ям, остава да спра само хляба и картофите (ориз също не ям). Докторът каза, че такава драстична диета не била добра идея при бременност. Знам ли така ли е....
Хапче не ми се пие хич, особено предвид факта, че захарта ми преди ядене пада до под 4. Но пък съм вече 30 седмици, бебето е 3 седмици напред с килограмите, и ме обзема паника, че нямам време да пробвам първо с диета Sad Sad

# 78
  • Мнения: 39
Привет мами!
Извинявам се ако темата вече е коментирана, но спрели ли сте се вече на бебешка козметика и каква? Благодаря предварително!

# 79
  • бургас
  • Мнения: 624
Привет мами!
Извинявам се ако темата вече е коментирана, но спрели ли сте се вече на бебешка козметика и каква? Благодаря предварително!

Аз ще ползвам Себамед, с първото я ползвах и съм доволна.

# 80
  • Мнения: 3 902
Caliowiel, диетата няма да е драстична, ако хапваш бавни въглехидрати като боб, леща, грах, батат. Аз например това консумирам. НО с тях винаги има пържола. Тоест основното е протеинно/мазнинно хранене. Повече маслини, авокадо и тн. И въглехидрат ли е с пържола. Препоръчва се въглехидратите да се консумират до обяд/ранния следобяд. За вечеря например - бъркани яйца с нещо. Пържола със салата с авокадо. Не спираш всичко рязко, просто заменяш с по-полезни. Ако спреш изцяло въглехидратите можеш да си докараш кето грип, което изобщо не е добре нито за теб, нито за бебето. За това, основно яйца и месо, с малко бавни въглехидрати - буквално шепа и по едно ядене на ден. Ако усетиш глад за въглехидрати можеш да изядеш шепа боровинки/малини и примерно парче черен шоколад (над 80% какао, има такива и със стевия) и разбира се бадеми и други сурови ядки, които имат въглехидрати, но са супер полезни. Аз без шепа бадеми и кашу не оцелявам Simple Smile

# 81
  • Мнения: 98
Sunlight, благодаря много за съветите ❤️ В момента експериментирам с комбинациите, с боба и лещата не ми се получи, но може би са били повече, отколкото е редно - ще пробвам пак. Ходя нагоре-надолу с глюкомера и една тетрадка, бода се и си записвам старателно - така боря паниката 😏 Ще видим другия ендокринолог какво ще каже в понеделник. 

# 82
  • Мнения: 3 902
Стискам палци, ако те интересува друго по режима питай. Аз съм му ветеран вече Simple Smile

# 83
  • Мнения: 295
Здравейте и аз да се оплача с липса на сън. Вечер киселините са ужасни, вече и в седнало положение ги имам и ще полудея. Снощи не помня по кое време съм заспала, а на сутринта съм като парцал.
За козметиката може доста хора да ме линчуват, но ще заложа на това с което мазах първия месец дъщеря ми - мас, преработена с добавка ябълка. Кожата й сияеше, мека и нежна. И сега й е като бебешка. След първия месец предполагам ще взема Бюбхен.

# 84
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз се чудя дали може да мажа бебето с кокосово масло Thinking
Какво мислите?

# 85
  • Мнения: 951
Sandra - супер е, че плацентата се е вдигнала ! Аз нали съм с ниска такава  и се радвам за всяка от нас, на която нещата са се оправили.
Gloria 83, какво стана с твоята ФМ, днес ли трябваше да бъде?
Ябълка , и аз мисля да ползвам кокосово масло, ако няма никакви алергични ракции , защо не.
Чакалова , ако има изтичане на околоплодни води, ще изтичат по всяко време. Особено при физическо усилие, кихане, кашляне. Според мен бебетата скачат върху мехурите ни и така предизвикват позив до WC. Изтъквам това като още една от възможните  причини освен посочените от момичетата.

Последна редакция: пт, 28 сеп 2018, 15:27 от Ванилийка

# 86
  • Мнения: 138
Извинете ме предварително, но ще се включа и аз към мрънкащите.. Днес ходих по спешност при моето АГ, заради съмнения за изтичане на околоплодни води. Правиха ми проба с Бром, беше отрицателна, но в понеделник ще направим и амнишуър тест. В 29та седмица съм, бебето уж е 1.200кг, а ми казват как изостава с повече от седмица,  коремчето ми е много малко (качила съм 4-5кг до сега), но досега не ме притесняваше, вече започна.. Имам намалени околоплодни води, в понеделник ще ходя отново на преглед. Междувременно ми казаха да ям много сладко и протеин. Изписаха ми и инжекции фраксипарин, което ми е малко странно, защото прочетох, че са за кръвосесиреци, а аз нямам проблем с това. Някой по запознат?

# 87
  • Мнения: 89
Здравейте, да Ви попитам кога зачестяват посещенията при гинеколога? И в 9месец гледат ли ни на ехограф или само следят тоновете на бебчо? Извинявам се, може би за глупавите въпроси, но ми е първа бременност и всичко ми е ново, а никой не ни информира за нищо Blush

# 88
  • Мнения: 294
Благодаря ви момичета, преполагах, че не са води, защото при малката ми дъщеря ми изтекоха преди да започне раждането, но не ми се беше случвало да пишкам толкова често 🙄
 
Козметика няма да ползвам първите месеци, при каките мажех с преварен зехтин понеже бяха с проблемна кожа.Няма да рискувам с медицинска козметика понеже бебчовците се изнежват и привикват към нея.Свинската мас също прави кожата прекрасна, но едва ли ще изтърпя миризмата.То както зехтина така  и свинската мас оставят петна по дрешките ...🤔

# 89
  • Мнения: 3 902
JY, фраксипаринът е да подобряване на кръвотока към матката(разрежда кръвта най-просто казано) и от там подобряване на храненето на бебока. Не виждам какво притеснително има 1,2килограма бебе в 29та. Нашата девойка в 28+6 беше 1,100 и всички казват, че върви идеално. За водите можеш и повече течности да пиеш. Протеинът също е, за да расте правилно бебето. За сладкото също нямам идея.

Общи условия

Активация на акаунт