Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 658
  • 732
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 14
Добро утро!
Има ли някое майче от Стара Загора? Hug

Аз ще раждам в Стара Загора Blush
Решила ли си къде?

Да, в Тракия, понеже в Ниа Мед са привърженици на секциото. А и от самото начало бремеността ми я следи Др Пиперкова. А ти? Blush
Аз понеже така и така ще съм  секцио отново, ще съм пак в Ниамед. А и ми е по-спокойно като знам, че ще ме оперира моята си АГ - доц. Ангелова. Имам и пълно доверие и първия път всичко мина прекрасно. Blush


И аз ще раждам секцио при доц. Ангелова, много съм доволна от нея. Аз съм след инвитро и с тромбофилия на висока доз фраксипарин, та ще съм спокойна в нейните ръце. Чух доста положителни коментари за Ниамед. В 4 месец лежах в АГ стара Загора заради повръщане и бях шокирана от условията и отношението.

# 91
  • бургас
  • Мнения: 624
Аз да се похваля, че най-накрая направих поръчка от Джордж. Щях да чакам началото на октомври, обаче видях шезлонг за 35лв. точно такъв какъвто искам, та да не изпусна офертата Grinning
Поръчах и малко ромпърчета, лигавници, чорапки и шапки с ръкавички.
За изписването ще сглобя нещо от магазините, че искам да видя и да пипна


# 92
  • Мнения: 951
.... Днес ходих по спешност при моето АГ, заради съмнения за изтичане на околоплодни води.
Как се усъмни, че имаш изтичане на околоплодна течност?


Правиха ми проба с Бром, беше отрицателна, но в понеделник ще направим и амнишуър тест. В 29та седмица съм, бебето уж е 1.200кг, а ми казват как изостава с повече от седмица...
Само заради малкото ти коремче ли? В 27 гс бях на преглед, казаха ми, че бебо върви с десетина дни напред ( 28-29 гс) и тежи 1300, според мен сте в норма!  Имач една позната, която е родила преди 3 години, не я бях виждала бременна. Видях една нейна снимка с малко коремче и къса рокля, и я питам, в кой месец е снимана ( предполагайки, че в 3-4 макс). Тя ми вика “ Коя снимка имаш предвид ? Обяснявам. Тя почва да смята на ум нещо и вика “ Там  сме на една сватба на близък, в началото на септември” . А детето й е родено към края на октомври. Значи тя там е в средата на 8-я месец. Иначе е дребна , ниска и с тесен таз. Опулих се, защото аз с моя шкембак в края на шестия не можех и да се меря с нейния в осмия месец. Така че не знам защо те шашкат така. Вярно, не роди 4 килограмов български юнак, но за мома 2800 не е никак зле.

Имам намалени околоплодни води, в понеделник ще ходя отново на преглед.......
ако не са установили изтичане на околоплодна течност, то защо са намалени водите?
  Аз вкъщи си имам един тест амнишуър, за всеки случай , нали сме паники.

Ябълка, еее, такива оферти не са за изпускане. Хубаво е шезлонгчето. Аз не искам да влизам в тези сайтове, защото ще се изкуша, много са им изгодни и сладурски нещата, а аз ( като че ли ) имам нужда единствено от количка.

P.S. Общият ми протеин е малко под нормата, да взимам ли да пия нещо или да чакам АГ да каже ? Все разчитам на това, че бебето си взима неговото, може аз да остана в дефицит, но то - не.
Иначе с гадната Тотема успях да вдигна ХБ от 107 до 115 ( за един месец не е кой знае какво)

# 93
  • София
  • Мнения: 6 010
Момичета, на едната лекция за бременни ни казаха, че водите си имат специфична миризма и би трябвало да ни направи впечатление. Дадоха сравнение с белина или семенна течност, алкални били водите.

Моят корем също не е свръх голям, наедряла съм главно на бедра и дупе. Обиколката на корема ми е +14 см до сега. Имам приятелка с термин края на януари и нейният корем е по-голям от моя, а нашия юнак беше 1300 гр. в 28 г.с.

Ябълче, супер е шезлонгът! Със здраве да си го ползвате!

# 94
  • Мнения: 138
^SunLight^ - Много благодаря за информацията!
Ванилийка - на прегледа преди една седмица ми казаха, че имат съмнение за намалели околоплодни води и тази сутрин имах мокро петно на бельото и пижамата, без мирис и за това реших да се обадя на АГ-то, която веднага ме привика. Ходих в няколко аптеки (в София), но никъде не намерих амнишуър, поръчах си и за това в понеделник пак, понеже пробата с Бром не била много информативна. Иначе за грамажа на бебето и аз мисля, че е в норма. Размерът на коремчето му (АС показателя) обаче отговаря на 27седмица, което е две седмици назад, докато главичката е дори малко напред по размер. Предполагам това притеснява лекарката. Но пък нали тези ехографски мерки не са много точни.. и аз не знам вече Simple Smile

# 95
  • Ловеч
  • Мнения: 574
Здравейте

Ванилийка- не съм аз на ФМ морфология днес🙂

Аз два дни поред ходих до две приятелки,които искаха да ми дадат дрехи.Та съм с две торби от на джъмбо ама най-огромните😂😂 И аз напоръчах отделно та за първите три месеца приключвам с дрехите,че няма и да се облекат някои. Отделно ми дадоха столче за кола,шезлонг,и една люлка/шезлонг на батерии.С баркото държах да си купувам всичко ново,но сега вече знам,че за неща,които ще ползвам буквално няколко месеца няма смисъл да давам пари и съм доволна,че ми дадоха🙂

# 96
  • Мнения: 148
Извинете ме предварително, но ще се включа и аз към мрънкащите.. Днес ходих по спешност при моето АГ, заради съмнения за изтичане на околоплодни води. Правиха ми проба с Бром, беше отрицателна, но в понеделник ще направим и амнишуър тест. В 29та седмица съм, бебето уж е 1.200кг, а ми казват как изостава с повече от седмица,  коремчето ми е много малко (качила съм 4-5кг до сега), но досега не ме притесняваше, вече започна.. Имам намалени околоплодни води, в понеделник ще ходя отново на преглед. Междувременно ми казаха да ям много сладко и протеин. Изписаха ми и инжекции фраксипарин, което ми е малко странно, защото прочетох, че са за кръвосесиреци, а аз нямам проблем с това. Някой по запознат?
Оххх, все едно слушам моята история. Бях по спешност в Шейново - предписаха ми същото + допегит за кръвно. Казаха, че бебка изостава с 2 седмици и се побърках. Правих и амнишур, ходих след 1 седмица при моята лекарка, която каза, че бебка наваква и само иска да влезна е болница заради кръвното. Сега съм тук и се надявам утре някой да ми даде повече съвети какво да ям и за протеина конкретно. Правиха ми диуреза, с която искаха да видят загуба на белтък... мисля, че това е единственото, което успях да науча.... побърках се още повече като видях, че моята лекарка я беше измерила 27+6, а тук 26+3, но утре се надявам да питам и ще пиша!

# 97
  • Мнения: 294
Момичета, не се притеснявайте излишно 🤗
Вярно, технологийте са напреднали, но аз не вярвам много на тези измервания, килограми и сантиметри.
Ако познаваха, нямаше да ми кажат, че бебето ми е малко, с голяма глава пък то да се роди 3800 🤔
На мен миналата седм.ми казаха че бебо е 800 гр. в 26та седм.  Което ми се струва мноооого малко, но докторката каза, че е нормално.
Добре, че беше ММ да ми напомни за случая с дъщеря ми и измерванията на док.тогава.Толкова плаках, че детето ми не е добре и изостава, пък то се роди голямо и здраво момиче.

# 98
  • Ловеч
  • Мнения: 574

Момичета моя приятелка силно ми препоръча този аспиратор,две бебета с него изгледа.Който се интересува🙂

# 99
  • Мнения: 138
Благодаря ви, момичета! Аз съм доста по-спокойна, ще пиша в понеделник какво е станало.
Elita85, ти колко дни би инжекции?  Ако получиш някакви ценни съвети, ще се радвам да ги споделиш Simple Smile

# 100
  • София
  • Мнения: 1 395
Здравейте, да Ви попитам кога зачестяват посещенията при гинеколога? И в 9месец гледат ли ни на ехограф или само следят тоновете на бебчо? Извинявам се, може би за глупавите въпроси, но ми е първа бременност и всичко ми е ново, а никой не ни информира за нищо Blush
И аз имам същия въпрос. На няколко места чета, че през третия триместър прегледите стават 2 месечно - един 'нормален' и един за тонове. Попитах преди две седмици моята лекарка и тя каза че няма такова нещо, само в 9ти месец има 2 прегледа. Но днес пак се сетих и разгледах няколко сайта и платени пакети на някои болници и всички те имаха по 2 прегледа и в 8ми месец. Чудя се да ходя ли на частно Thinking бях на преглед на 19ти (29 седмица), а следващият ми преглед е чак на 22 октомври (33та).

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 30
Avror4eto, благодаря за инфото. И аз днес бях на хематолог и попитах и нея. Тя каза същото, което и на теб са ти казали и ме успокои, че не е опасно за бебето или бременността като цяло до раждането. Така че, успокоих се и след две седмици пак ще пусна да видим...

# 102
  • Мнения: 1 107
Аз се чудя дали може да мажа бебето с кокосово масло Thinking
Какво мислите?
На една лекция на "9 месеца" посъветваха да не използваме кокосово масло, пречело на кожата на бебето да диша, но не знам дали не го казаха, защото рекламираха Мустела.

# 103
  • Мнения: 433
Относно честотата на прегледите - не знам колко често ще ме гледа моята АГ, но на тонове започвам да ходя всяка седмица от 34-та г.с.
Нашата бебка е голямо чудо станала, за миг не ме оставя. Снощи докато вечеряхме направо корема ми се местеше, голям смях Smile
И аз направих поръчка от George. Ще си имам така мечтаната moses basket, та дори и да спи само една седмица в нея. Това, признавам си го направих от егоизъм, но просто не можах да издържа на чара. Grin Отделно напоръчах и бодита, пижамки, лигавници, шапчици и ръкавички, много сладурски и на промоция Money



# 104
  • Мнения: 809
И аз пусках поръчка от джордж но само дрешки за сега .
Да се оплача че от 2 дни съм болна ... с хрема кашлица а вчера бях и с висока температура едвам я свалих . Ходих на лекар (понеже моя пак не вдигна😢) на частно прегледаха бебка  завъртяла се е седалищтно и на вътре с лечицето което на този етап значи 100% секцио и е малко вероятно с от тази поза да се обърне иначе всичко си и беше наред само бях с контракций и ми вдигна магнезия . Изписа ми антибиотик който да взема ако и днес имам висока температура . На 4 часа пия по половин парацетамол , и някакво хомеопатично лекарство . Дано да минава вече че много зор , не се бях разболявала така с години 😗

Общи условия

Активация на акаунт