Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 638
  • 732
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Момичета и мен ме е обвзела някаква паника че ще раждам около 20 ноември някъде и сега живот и здраве на 17ти дъм на консултация и след нея мисля да започвам да пера и гладя.Вие какво мислите рано ли е или да изчакам да влезна в 9тия...Моя термин е за 3 декември.

# 136
  • бургас
  • Мнения: 624
Момичета и мен ме е обвзела някаква паника че ще раждам около 20 ноември някъде и сега живот и здраве на 17ти дъм на консултация и след нея мисля да започвам да пера и гладя.Вие какво мислите рано ли е или да изчакам да влезна в 9тия...Моя термин е за 3 декември.

Аз мисля да пера и гладя в края на осми месец, дотогава трябва да купя всичко необходимо.

Днес пак ходихме с ММ в един магазин и осъзнах, че ще имаме проблеми с него. За всичко пита- това за какво е, трябва ли да купуваме, не може ли без, ама какви са тези цени... и само цъка с език...  показвам му портбебе, а той така се ококори. Обяснявам му, че на бебо трябва да му е топличко пък и за изписването нямаме нищо... 
офффф аз ли полудявам или всички около мен са луди. Май очакват да родя бебето с дрехи, накрая ще се ядосам наистина и ще запиша бебето с фамилията на моя баща(дали е възможно?). Майка ми пък в другата крайност, иска да купува дрешки, а уж се бяхме разбрали, че този път сама ще си избирам и купувам. Тя се сърди.

# 137
  • Мнения: 295
Не мисля че е рано.Аз ще гледам до края на октомври да съм подготвила всичко от списъка да ми е мирна главата,че не се знае.С дъщеря ми - майка ми и мъжо пазаруваха докато аз бях в болницата,е не,сега няма да е така,всичко ще си подготвя аз,затова мисля до началото на 9-тия месец да съм подготвила всичко Simple Smile

# 138
  • София
  • Мнения: 1 268
Ами, ако ще чустваш по спокойна и имаш време да си готова по-рано, защо не.
Аз все се надявам като вляза в 9 тия тогава да почна с пране, гладене, подготовка на чанта за болницата. А сега през Октомври ще гледнам да сме  а пазарували всичко.

# 139
  • Мнения: 944
И аз съм се паникьосала още от сега. Знам, че ще съм секцио, но така ме е страх.. Вкарвам се в разни филми...
Аз да попитам, какви имена сте избрали за бебенцата? Или не ви се споделя предварително? Hug

# 140
  • София
  • Мнения: 1 268
Мелисандра, защо ще си секцио?

Ние сме измисли име, но аз не искам да го казвам, преди да се е родила бебката жива и здрава 😇.
Всички ни питат и на никой не казваме с ММ.
Така сме решили не е някъв каприз.
Надявам се да ме разберете и вие 👍

# 141
  • Мнения: 944
Защото съм с пъпна херния, с разширени вени и още при първата бременност таза ми не се разшири. Така че нямам друга опция..Confused

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 680
ами аз се усещам,че започвам да се изморявам от най малкото може би от качените килограми вече знам ли ...и понеже няма кой да ми помага и за това си мисля лека полека да си пера и гладя ... към средата на този месец с ММ ще докупим каквото е останало от списъка и така...

# 143
  • София
  • Мнения: 6 010
И ние сме измислили име и също не го споделяме. Най-вече, защото докато мислехме, че е момиче аз си размишлявах на глас пред приятелки и за тях всичко беше грозно/грубо и не знам си още какво. И то говорим за имена като Елена и Ирина, нищо фрапантно Simple Smile Затова сме решили директно да представяме бебето по име и той да ги омайва с чар.

Аз се връщам тъкмо от извънреден преглед, нали се бях притеснила, че не ми расте корема. Докторката ме поздрави, че съм наблюдателна и добре, че съм отишла. Малчо е качил само 300 грама за 20+ дни и вече сме малко под нормата. Според нея да не очакваме голямо бебе и ще е добре ако стигне 3 килограма. Иначе доплер, кръвоток, плацента и води са супер. Малкия си бушуваше и беше активен, та според докторката просто ще е по-дребно бебе, но перфектно здраво.

За мен е важно всичко да сме набавили до началото на 9 месец и моя багаж да е стегнат, пък дали всичко е изпрано, изгладено и подредено не ме притеснява толкова.

Вчера не ви се похвалих, че ми дойде една поръчка от Амазон и вече си имаме ел. помпа на Медела, няколко многократни пелени и многократни подложки за гърди за мен.

Скрит текст:

# 144
  • София
  • Мнения: 1 268
Лаленце, има време да си наддаде бебчето, все пак има още 2 месеца. 🤞👍
Най-важното е, че е здраво бебчето. Все така да е! 🤞

Честити покупки за бебе и мама 👌

Аз утре съм на ФМ и ще виидм колко е наддала и моята бебка.

Иназ започнах много да се изморявам, а съм си пъргава по принцип, но вече ми тежи. Тази нощ ме болеше и корема в горната част. Болката беше тип мускулна треска,такава имах и в когато почна да ми расте корема, около 5 месец. Може би сега пак ще се разтяга пупата.

# 145
  • Мнения: 944
Че Елена и Ирина са хубави имена, и аз ги бях обмисляла като мислехме, че ще е момиче....
Хайде ще се похвалим като се родят живи и здрави и всичко е наред! Heart

Лаленце, и моят тумбак хич не е мръднал на см, но моята АГ пък ми каза, че няма от какво да се притеснявам, тъй като корема растял на етапи..... Но споко, наистина има още два месеца за да си наддаде бебчо. Някакви допълнителни неща за пиене изписа ли ти?

# 146
  • Мнения: 2 883
Здравейте, дами, как сте?
На мен ми се наложи за пръв път в живота ми да остана в болница. Нали ви казах, че нещо не се чувствах съвсем в кондиция последните дни и в четвъртък и петък си засякох кръвното и се оказа, че съм го вдигнала доста и се наложи да ме хоспитализират. Изследвания, ехограф на бебчо, тонове всичко е наред, в неделя ме оставиха да се прибера, но в понеделник отново трябваше да се върна, защото го вдигнах още повече 😑 пия Допегит, 3х1 + системи. Днес съм доста добре и нямам оплаквания, но се притеснявам дали като ме изпишат пак няма да стане някоя простотия и да трябва да се върна.
Не знам как ще се следя до декември, просто не ми е ясно как ще протекат нещата, но имам едно чувство, че бебка ще дойде по-рано на тоя свят, вчера почнаха да ми слагат инжекции и за развиване на белия дроб.
Ако има някоя мама с прееклампсия в предна бременност моля да ми пише.
Иначе с покупките сме до половината, имам още доста работа да свърша, и ако съм с това кръвно просто не знам как ще се случат нещата, но то като опре ножа до дупето и се нареждат някак си, знам аз. Важното е здрави бебче и мама, че това състояние е доста опасно за плода. В момента, в който разбрах какво може да причини на бебчо забравих и за резус фактора, и за скъсената шийка. А беше толкова хубав втори триместър 😏
И така, помрънках си. Умишлено не пишех в темата, защото не искам да развалям настроението, но за съжаление случват се и тези неща. Сега работата ми е да стигнем до финала живи и здрави.

# 147
  • София
  • Мнения: 1 268
Маги, стискам палчета да си по-добре и ти и бебчето 🤞 Дано си изчака термина и да имаш време за всичко. 🍀🤗

# 148
  • Мнения: 89
Не мисля че е рано.Аз ще гледам до края на октомври да съм подготвила всичко от списъка да ми е мирна главата,че не се знае.С дъщеря ми - майка ми и мъжо пазаруваха докато аз бях в болницата,е не,сега няма да е така,всичко ще си подготвя аз,затова мисля до началото на 9-тия месец да съм подготвила всичко Simple Smile

Със списъка, който е даден тук ли се подготвяш или от друг? 😊

# 149
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Маги колко кръвно вдигаш?И аз съм на допегит 1/2 сутрин и вечер обаче в последно време започнах почти всяка вечер да ям чесън,колкото и смешно да ви се струва за сега ми е ок кръвното.

Общи условия

Активация на акаунт