Декемврийче мина килограмче вече, наближава срещата с малкото човече

  • 35 656
  • 732
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 405
Здравейте, при мен в 27 г.с. беше главично, а в 29 седалищно. Другата седмица съм на преглед и ще видим, принципно на третата фм ми казаха, че е седалищно но има достатъчно време да се завърти пак, дано е така. Ако не.. както природата го реши Simple Smile Аз днес бях на ден на отворените врати в Майчин дом - София. Беше много интересно и полезно, акушерката която ни развеждаше ни засипа с информация, после имахме време и за въпроси..сега още неща се зачудих, ама ще ги разбера и тях Simple Smile Като цяло ми хареса, родилното е много новичко и ремонтирано и изобщо не миже да става дума за мизерия, има антибактериални подови настилки и мазилки на стените, в операционната има някакви ув лампи и филтри за въздуха, които стерилизират...абе модерна работа Grinning Ако някой нещо конкретно го интересува може да ми пише Simple Smile

# 211
  • Мнения: 30
В 28 г.с. беше вече главично моята госпожица, но дооста въртене и шаване падна, за да сене извърти. Последните дни пак шава много, дано да не е решила пак да се извърти. Не че има чак такова значение при мен, аз така или иначе ще раждам със секцио. На миналия преглед лекарят ми потвърди, че е абсолютно задължително при мен Disappointed

# 212
  • бургас
  • Мнения: 624
От 29та седмица е главично. Вчера сякаш се беше врътнала и ме опъваше от левия до десния край на корема и чак кръста, днес отново ме човъркаше в ребрата и на преглед беше главично.
Днес бяхме на извънреден преглед за болки ниско долу, оказа се че имам малко разкритие, засега ще пробваме с магнезий и но-шпа и лежане и ако болките продължат отивам и аз за няколко дни в болница Confused Дано се размине...
Иначе бебка е 1900-2000 грама (мери два пъти), много се зарадвах защото се бях притеснила че не е много голяма и с тази дата за секцио през ноември може да е твърде мъничка.. Но тя е наваксала и изпреварила, пу-пу, и сега засега ще опитам да съм спокойна.

Говорихте тия дни за киселините, мъчат ме зверски последните дни. Будя се през нощта, седя и се разхождам, уж минава и само да легна и отново пари и ми се повръща. Днес и през деня вече е същото, легна ли и се започва. Някой намери ли лек? Пробвах с чаша мляко, но засега няма резултат.

Колко ти е разкритието и от кога имаш болки ниско? Питам защото имам същите болки, днес за първи път взех ношпа, поолекна ми, но все още ме боли, макар и по-слабо.

# 213
  • Мнения: 599
И аз имам болки ниско а и кръста ме понаболва.Преди два дни бях на преглед и шийката ми беше 3.3см.Но с кашлицата, която имам през последната седмица,се страхувам да не провокирам нещо.А нищо не съм купувала, все си мисля,че има време!

# 214
  • Мнения: 2 883
Браво за хубавите морфологии Simple Smile моята е в петък и тогава ще видим и дробчетата, аз още не съм казала на моето АГ за тези инжекции, но тя ще види и в епикризата.
Намерих си аспирин с "връзки" 😂 днес пратих ММ да обикаля аптеките, но една приятелка работи в една и каза, че по случайност имат 1 опаковка. Така или иначе ще ми го сменят, но исках да го почна от тая вечер, че да съм спокойна . И с допегит се заредих с 2 резервни опаковки.
svee браво на бебчо, хубаво го гледаш Simple Smile стискам палци да си изчакате датата.
Мен ме мъчат киселините откакто влязох в болницата, подозирам, че може да има общо с менюто там и по-скоро начина на приготвяне на храна и съставките. Бяха ни дали някакви хапчета за смучене рекламни на някаква лекции и взех 2 преди малко, поолекна ми. Хич не се сещам да си купя мляко да пробвам с него - има ли значение топло или студено? Може ли да е смесено с нещо, примерно канела, мед, какао?

# 215
  • София
  • Мнения: 1 395
Колко ти е разкритието и от кога имаш болки ниско? Питам защото имам същите болки, днес за първи път взех ношпа, поолекна ми, но все още ме боли, макар и по-слабо.
Ами не разбрах колко Flushed бях се ошашкала. Показа ми го как е като фунийка, т.е. само отвътре е по-широко. Иначе шийката е 4см и от външната страна е все още затворена и искаме да я задържим така. Болките са ниско посредата, толкова ниско че сякаш почти отвън, като убождане. От 3-4 дни ги имам, най-често при ходене, няколко пъти на ден. Иначе друг вид болка имам под корема вляво и вдясно, което каза че си е разпъване и не е притеснително.

# 216
  • София
  • Мнения: 1 268
Лале, не съм пускала Йод този път, за 2 рата ФМ пусках последно ии Сигридов уж каза , че е ок.

Свее, аз намерих лек за киселините с зелени, леко кисели ябълки. Като усетя че имам вечер хапвам хапка, през ноща, ако имам пак и така. Една вечер нямах ябълка и пробвах с обикновени бисквити, също ми помогна. Но главно с ябълка. От около месец, за съжалявам имам киселини всяка нощ.
Стискам палци да устиска бебето още,както и ти да си по-добре!

# 217
  • Мнения: 1 976
Наистина зелените ябълки са много добър вариант- карат те да се оригваш както трябва и киселините излизат.

Дописвам се по повод свекървите: аз с моята проблем нямам, внимателна и мила е, обаче от край време си имаме един и същи проблем- тя никога не е болна милата.. а пък е болна през месец.  Преди десетина дни се разболя, само хрема, зарази брат си и той се разхожда в тях 3-4 дни болен, та сега 4ти ден съм леш и аз... в тях сме на гости до петък и нямаше как да ги изгоним, та... еми не се стърпях и днес като ме пита как съм и отвърнах, че нямам търпение да се прибера у дома, където ще мога да изгоня всеки болен, който не се усеща, че съм бременна... безценно мълчание, дано се е усетила, че всеки се разболява и не е някакъв спешъл едишън…  мрън

Последна редакция: чт, 04 окт 2018, 08:21 от Carrie^

# 218
  • Мнения: 276
Здравейте,

Кари, много ме дразнят несъобразителни хора...

Минавам и аз да дам отчет Simple Smile))
Вчера бяхме на 3-та ФМ (Еуфория, от колко часа беше, май не се засякохме?)
Всичко с бебка е наред, кръвоток, плацента, води. Каза, че изследванията ми са перфектни и да продължавам да си пия малтофер и б12 както до сега, друго няма нужда.
Видяхме й муцунката, ама не много добре, че се беше забила в плацентата, ама май е с носа на баща си 😍💜 и има големи бузки. Расте си добре детето - 1,700 сме. Общо взето вчера беше хубав ден Simple Smile

Относно позицията на бебчо - нашия пумпал на всеки преглед е с различно прилежание, както в петък на ЖК беше главично, вчера беше седалищно. Сигридов каза да не се шашкам и че има още време, надявам се да е така...

Ние с покупките сме към финал, остана да взема повивалник, матраче (по препоръка на Лаленце, благодаря Simple Smile))) и някакви други дреболийки.
Поръчката ми от Джордж пристигна - нещата са супер мекички, всичко е 100% памук, няма конци или раздърпано, единствено, че са уголемени или поне аз ги намирам за такива...

Пп С какво мислите да изписвате вашите бебоци? Аз мисля с боди къс ръкав, отгоре гащеризон, шапка, ръкавички и космонавт. Дали така е ОК?


За киселините - и на мен зелена ябълка ми помага, но аз имам много рядко.

# 219
  • Мнения: 295
Наистина зелените ябълки са много добър вариант- карат те да се оригваш както трябва и киселините излизат.

Дописвам се по повод свекървите: аз с моята проблем нямам, внимателна и мила е, обаче от край време си имаме един и същи проблем- тя никога не е болна милата.. а пък е болна през месец.  Преди десетина дни се разболя, само хрема, зарази брат си и той се разхожда в тях 3-4 дни болен, та сега 4ти ден съм леш и аз... в тях сме на гости до петък и нямаше как да ги изгоним, та... еми не се стърпях и днес като ме пита как съм и отвърнах, че нямам търпение да се прибера у дома, където ще мога да изгоня всеки болен, който не се усеща, че съм бременна... безценно мълчание, дано се е усетила, че всеки се разболява и не е някакъв спешъл едишън…  мрън

Хахаха по този начин казано няма начин  свеки да не се е усетила Simple Smile

За киселините аз бях писала и лек намирам само в Гавискон-а.Всяка вечер легна ли и ме хващат - закон.Сдъфквам 2 хапчета и ефекта е моментален.Гледам да заспя че ми се е случвало след час пак да се появят Simple Smile

Дъщеря ми много хълцаше,непомня в кой месец,а сега бебока не го усещам да хълца.Навсякъде пише че е хубаво че хълца бебето,ами ако нехълца....няма проблем нали?

# 220
  • Мнения: 433
За киселините - на мен много ми помагат няколко лъжички кисело мляко или зелена ябълка, или и двете Grin

Нашата беб е главично на всеки преглед от 6-тия месец насам, и си мисля, че си е така и сега, понеже ме шутира точно под гърдите.

# 221
  • Мнения: 294
Доста сте изписали, аз ви следя но при мен все същото.Мързелувам си предимно, разходките са ми забранени, а стоенето в къщи вече ме отегчава, но не остана много после ще имам занимавка.
Относно покупките, аз само дребни неща остана да взимам.Харесах си доста от Aliexspres, смятам да направя поръчка.Има едни обиколници( плитка) мн са симпатични и в този сайт са на добри цени.Декоративни възглавнички също, понеже няма да имам обиколник ( стандартен) реших, че с тези тип плитка и с две малки възглавнички ще е хубаво.Дрешките ги изпрах и изгладих, голямата ми дъщеря ми помогна в сгъването и подреждането и беше мн развълнувана 🤗

Бебчо преди две седмици беше седалишно, но доста се върти, предполагам, че ще си се обърне.Към края им става тясно и инстинктивно се завъртат с главата надолу, за да има повече място за крачетата.Забелязвам, че час, два след като хапна задължително започва да хълца😀 и при предишните ми бременности беше така.
За свекърви си споделяте.... аз моята я виждам два пъти в годината, и се радвам за което.Не се интересува нито от децата нито от нас.Понякога й се ядосвам, но се справяме и самички, а и няма кой да ми се бърка.

# 222
  • Мнения: 809
За дрешките на Джордж и аз мисляче са уголемени , и за това си поръчах и first size за всеки случай . Между бодито 0-3 и first size има по 3 пръста разлика в дължината и по един пръст и малко отстрани . И понеже не знам бебка колко ще се роди да не вземе да са и много големи знам ли и аз . Поръчах си шишета и стерилизатор на томи типи , остана ми да взема биберони и смятам след 20 октомври да започвам да пера нещо ми е едно такова притеснено да не родя по -рано и ММ да се чуди какво да прави . Искам всичко да съм подготвила и дори да се случи нещо извънредно да съм готова . Чудех се каква козметика да взема , дали да е нещо на себа мед , мустела , биодерм или нещо Българско ? Вие какво ще ползвате ? Ами памперси ? Четох че козметиката на ДМ била хубава ама знам ли ? В главата ми започна да става каша , и ММ и той само паника ми вкарва ☺ детето било без легло без количка....

# 223
  • Мнения: 405
Здравейте и от мен Simple Smile Аз също искам да сме готови, но пък ми се вижда рано за пране и гладене, че нали идеята е да се дезинфекцира, а ако стоят два месеца в гардероба ще си мисля, че пак има микроби Grinning
Иначе мен от снощи ме налегнаха едни меланхолични настроения за промяната, която предстои. С наближаването на момента изведнъж се почувствах все едно е включено някакво обратно броене за всичко, което мога да си позволя да правя сега и малко се разстроих. Знам, че не са необичайни такива мисли всъщност, но ми стана доста гадно, после пък се почувствах каго егоист и изобщо...

# 224
  • Мнения: 809
И аз си го мислих това за стоенето в гардароба , но и на това намерих решение ще ги прибера във вакумни торби и така се надявам да няма проблем ☺ после ако трябва ще гладя втори път 😁

Общи условия

Активация на акаунт